نتایج انتخابات اسراییل به مفهوم راست افراطی تر شدن جامعه است

این امکان وجود دارد که نتانیاهو بار دیگر  به رهبری اسرائیل برگردد، و این نشان می‌دهد که جامعه اسرائیل هرچه بیشتر به افراطی‌تر متمایل شده است.

 

بنا به گزارش “تله سور” ، “محمد اشتایه”، نخست وزیر فلسطین، روز سه شنبه گفت: نتایج انتخابات پارلمانی اسرائیل نشان می‌دهد که جامعه اسرائیل “بیشتر به سمت راست” کشیده شده است. وی این اظهارات را در جلسه هفتگی کابینه خودگردان فلسطین در شهر رام الله در کرانه باختری بیان کرد.

 

انتخابات پارلمانی روز دوشنبه برای سومین بار در یک سال در اسرائیل برگزار شد، جایی که نتایج اولیه نشان می‌دهد  که حزب راست گرای لیکود نخست وزیر اسرائیل بنیامین نتانیاهو حدود ۳۶ کرسی در پارلمان را کسب کرده است.

 

در همین حال، رقیب اصلی وی بنی گانتز، رهبر حزب آبی و سفید، حدود ۳۲ کرسی در کنست اسرائیل یا پارلمان که از ۱۲۰ عضو تشکیل شده است، را به دست آورده است.

 

اشتایه گفت: “این امکان وجود دارد که نتانیاهو دوباره به حکومت اسرائیل برگردد، و این نشان می‌دهد که جامعه اسرائیل درحال هر چه بیشتر راست افراطی‌تر شدن است.

 

وی افزود: “حمله به مردم فلسطین در برنامه دولت راست گرای اسرائیل خواهد بود و در صورت ایجاد ائتلاف‌، اسراییل سرزمین‌های فلسطین را ضمیمه می‌کند و غارتگری‌های  خود را بر اساس مالیات بر درآمد، از ما ادامه می‌دهد.

هشدار تلویحی رئیس “کمیته روابط عمومی آمریکا و اسرائیل” به سندرز

رهبر لابی اسرائیلی موسوم به “کمیته روابط عمومی آمریکا و اسرائیل” (آیپک) در پی به راه افتادن موج تحریم اجلاس امسال این لابی از سوی نامزدهای ریاست‌جمهوری دموکرات‌ها ‌وعده داد، جنبش‌های سیاسی که روابط میان آمریکا و رژیم اسرائیل را “تهدید” کنند، شکست می‌دهد.

ادامه »

اسراییل, امریکا, امریکای شمالی, جهان, خاورمیانه, خبر, فلسطین

اتحادیه عرب خواستار استقرار نیروهای بین‌المللی در خاک فلسطین شد

اتحادیه عرب خواستار استقرار دوباره نیروهای حافظ صلح بین‌المللی در خاک فلسطین و به ویژه در شهر “الخلیل” واقع در کرانه باختری شد.

ادامه »

اتحادیه عرب, اسراییل, امریکا, جهان, حقوق بشر, خاورمیانه, خبر, فلسطین