نامه ترامپ توسط یک سناتور آمریکایی به پوتین رسید

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، سه هفته پس از آنکه دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا بابت عدم اتخاذ موضعی قاطع علیه پوتین در نشست هلسینکی مورد انتقاد قرار گرفت، رند پل، سناتور جمهوری‌خواه آمریکا گفت: نامه‌ ترامپ حاوی پیشنهاد همکاری آمریکا در حوزه‌های مختلف بود اما کاخ سفید این نامه را معرفی نامه‌ای برای رند پل دانست که به مسکو سفر کرده بود.

 

سناتور رند پل از معدود جمهوری‌خواهانی است که از عملکرد جنجالی ترامپ در کنفرانس خبری ۱۶ ژوئیه با ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه در هلسینکی دفاع می‌کند. او گفته است سفرش به مسکو برای احیای دیپلماسی بوده است.

 

این سناتور در پیامی توئیتری نوشت مفتخر شدم که نامه‌ای از رئیس‌جمهور ترامپ را به دولت ولادیمیر پوتین رساندم. این نامه تاکیدی بر اهمیت مشارکت بیشتر در حوزه‌های مختلف از جمله مقابله با تروریسم، ارتقای گفت‌وگو و ازسرگیری تبادلات فرهنگی بود.

 

اما کاخ سفید می‌گوید رئیس‌جمهوری آمریکا به درخواست این سناتور معرفی نامه‌ای برای او صادر کرد. هوگان گیدلی، سخنگوی کاخ سفید در بیانیه‌ای گفت در آن نامه رئیس‌جمهوری آمریکا به موضوعات مورد علاقه سناتور پل برای گفت‌وگو با رئیس‌جمهوری روسیه اشاره کرد.

 

سناتور پل عضو شاخه محافظه‌کار حزب جمهوری‌خواه است که غالبا مواضع ضد جنگ دارد. او دوشنبه قانونگذاران روس را برای سفر به واشنگتن و گفت‌وگو درباره عدم اشاعه هسته‌ای و تروریسم دعوت کرد. او همچنین با مقام‌های پارلمانی در مسکو دیدار داشت و متعهد شد تا مقابل تحریم‌های جدید علیه روسیه بایستد.

 

تلاش‌های ترامپ برای ارتقای مناسبات با روسیه تاکنون دستاورد چشمگیری نداشته است. علاوه بر تنش‌ها بر سر مداخله انتخاباتی سال ۲۰۱۶، دو کشور همچنین بر سر سوریه و اوکراین اختلاف نظر دارند. این روابط همچنین درون دولت آمریکا هم اختلافاتی به وجود آورده است. دن کوتس، مقام اطلاعاتی ارشد ترامپ می‌گوید که از محتوای مکالمات خصوصی ترامپ با پوتین در نشست هلسینکی اطلاعی ندارد. علاوه بر تحریم‌های آمریکا علیه روسیه بر سر مداخله ادعایی در انتخابات، روسیه و اوکراین می‌تواند اختلافات را عمیق تر کرده و به ارزش روبل روسیه لطمه وارد کند.

در بحبوحه اختلافات دو کشور؛ یک هیئت آمریکایی به مسکو می‌رود

یک هیئت آمریکایی به رهبری سناتور جمهوری‌خواه امروز دوشنبه، برای دیدار بار مقام‌های روسیه به این کشور می‌رود.   به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، این سفر از سوی هیئت آمریکایی به ریاست رند پل، سناتور جمهوری خواه به روسیه در بحبوحه وخامت روابط میان دو کشور صورت می‌گیرد.   دان هافینس، قانونگذار جمهوری خواه از ایالت

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, روسیه, سیاسی

دستور ترامپ برای دعوت پوتین به واشنگتن

به گزارش رویترز، «سارا سندرز» سخنگوی کاخ سفید، روز گذشته در صفحه توییتر خود نوشت که «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا از «جان بولتون» مشاور امنیت ملی کاخ سفید خواسته است تا «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهوری روسیه را برای پاییز به واشنگتن دعوت کند و افزود که گفت‌وگوها در این خصوص در جریان است.

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, تشنج زدایی, جهان, خبر, روسیه