نامزد ریاست‌جمهوری آمریکا: خروج یکجانبه از برجام یک تصمیم اشتباه بود

نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا با انتقاد شدید از تصمیم کاخ سفید برای خروج از توافق هسته‌ای ایران خواستار توافق با جمهوری اسلامی شده است.

 

تولسی گابارد نماینده مجلس نمایندگان آمریکا و نامزد انتخابات ریاست جمهوری 2020 در مصاحبه با شبکه تلویزیونی سی‌بی‌اس ضمن انتقاد از سیاست‌های واشنگتن در خصوص ایران، هشدار داده است که درگیری نظامی با تهران به‌مراتب از جنگ‌های عراق و افغانستان مخرب‌تر و فاجعه‌آمیزتر خواهد بود.

 

وی در ادامه افزود: دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در حال نزدیک کردن واشنگتن به تقابل نظامی با تهران است و خروج یکجانبه از توافق هسته‌ای ایران یک تصمیم اشتباه بود که ترامپ مرتکب آن شد.

 

گابارد اظهار داشت: وجود یک توافق با ایران بهتر از نبود آن است. خطری که اکنون وجود دارد آن است که دولت ترامپ با پاره کردن توافق هسته‌ای در حال نزدیک کردن ما به درگیری نظامی با ایران است.

 

وی در ادامه ضمن انتقاد از تصمیم رئیس جمهور آمریکا در اعزام نظامیان بیشتر به خاورمیانه، تأکید کرد: استقرار سربازان آمریکایی در منطقه خاورمیانه، چاشنی دینامیت برای جنگی مخرب‌تر از آنچه را در عراق دیدیم روشن کرده است.

 

دولت ترامپ از زمان خروجش از برجام در اردیبهشت‌ 97 تاکنون تحریم‌های اقتصادی مختلفی را علیه ایران وضع کرده است اما نتوانسته ایران را وادار به تسلیم در برابر خواسته‌های خود کند.

تسنیم

بیانیهٔ حزب کمونیست یونان؛ آمریکا ایران را هدف گرفته است

حزب کمونیست یونان در روز ۱۴ ژوئن/۲۴ خرداد با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: “حمله‌های اخیر به دو نفت‌کش در آب‌های دریای عمان دوباره رخدادهای پیرامون ایران را آشفته و بحرانی کرد. آمریکا که گویا از قبل آمادهٔ اقدام شده بود، ایران را هدف گرفته است و نیروهای نظامی بیشتری را در منطقه متمرکز کرده است…

ادامه »

امریکا, ایران, بیانیه, جهان, خاورمیانه, خبر, یونان

سناتور رند پال: فروش سلاح به عربستان مغایر ادعای ایجاد صلح در منطقه است

سناتور جمهوری خواه اظهار داشت نمی‌توان از یک طرف به رقابت مرگبار تسلیحاتی در منطقه دامن زد و از طرف دیگر ادعا کرد خواستار صلح در خاورمیانه هستیم.

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, جنوب آسیا, جهان, خاورمیانه, خبر, عربستان سعودی