میدل ایست مانیتور: اسرائیل ماوای جنایتکاران و تروریست‌ها است

پایگاه خبری «میدل ایست مانیتور» همزمان با بحث داغ این روزهای فلسطین و «روز جهانی قدس» با اشاره به حمایت اسرائیل از افراد جنایتکار، گزارشی را با عنوان «اسرائیل ماوای جنایتکاران و تروریست‌ها» منتشر کرده است.

 

در حالیکه رسانه‌ها و مقامات کشورهای اسلامی و عربی در روزهای اخیر هر کدام به نحوی اشغال ۷۲ ساله فلسطین توسط رژیم اسرائیل را محکوم کرده‌اند، پایگاه میدل ایست مانیتور امروز (شنبه) در گزارش خود به ابعاد مختلف اقدامات خصمانه و جنایت‌های این رژیم پرداخته است.

 

این نشریه با اشاره به قتل «الکس عوده» فعال فلسطینی- آمریکایی در اکتبر ۱۹۸۵ (مهر- آبان ۱۳۶۴) توسط صهیونیست‌های تندرو در کالیفرنیا نوشت: بدن عوده توسط یک بمب لوله‌ای تکه تکه شد، اما قاتلان وی هیچگاه دستگیر نشدند.

 

طبق این گزارش، ساعت‌ها بعد از این کشتار وحشیانه «ایرو روبین» رئیس «اتحادیه دفاع یهودی» در آن زمان در اظهارنظری گفت: برای عوده ناراحت نیستم. او به چیزی که استحقاقش را داشت، رسید.

 

با وجود تعیین جایزه یک میلیون دلاری از طرف «اف‌بی‌آی» برای معرفی قاتلان عوده، حتی یک نفر هم در ارتباط با این پرونده دستگیر نشد و مظنون‌های اصلی اف‌بی‌آی و پلیس آمریکا به نام‌های «باروخ بن یوسف» با نام اصلی «اندی گرین» و «اسرائیل فوکس» مشهور به «کیت فوکس» نیز از دست قانون فرار کردند.

 

به نوشته میدل ایست مانیتور، این دو نفر چند ماه پس از انجام عملیات تروریستی علیه عوده بخاطر فرار کردن به فلسطین اشغالی، تبدیل به متهمین اول پرونده شدند. آنها توسط رژیم جنایتکار اسرائیل تحت محافظت هستند.

 

این پایگاه خبری اضافه کرد که صهیونیست‌ها در روند رسیدگی به پرونده در اف‌بی‌آی مانع تراشی می‌کردند. از سوی دیگر نیز واضح است که دولت آمریکا فشار حداکثری خود را برای عودت قاتلان عوده و محاکمه آنها به کار نگرفت.

 

عوده، زاده روستای مسیحی‌نشین «جفنا» در کرانه باختری محلی نزدیک به صهیونیست‌های تندرو بود و زندگی خود را در ایالات متحده صرف فعالیت در کمیته عربی- آمریکایی ضد تبعیض کرد. وی تمام تلاش خود را کرد تا به مردم خود در مورد اشغالگری اسرائیل آگاهی بخشد. قاتلان این فعال فلسطینی قطعا اقدامات وی را به عنوان تهدیدی برای صهیونیسم افراطی می‌دیدند.

 

میدل ایست مانیتور در ادامه نوشت: به موجب قانون نژادپرستانه «بازگشت»، فوکس و بن یوسف قادر به اخذ شهروندی شدند و اسرائیل چندین دهه سد راه تلاش‌های اف‌بی‌آی برای بازگرداندن قاتلان عوده شده است.

 

این رفتار برای اسرائیل که در زمره سرکش‌ترین رژیم‌ها در جهان است، عادی تلقی می‌شود و صهیونیست‌های افراطی نظیر فوکس و بن یوسف بر حسب عادت به اسرائیل پناهنده شده‌اند.

 

به نوشته این پایگاه خبری، صهیونیست‌های افراطی از سراسر جهان برای فرار از عدالت در اسرائیل خواهند ماند. برای مثال، یکی از آنها «گریگوری شلی» هکر فرانسوی معروف به «اولکان» در دادگاه فرانسه متهم به مزاحمت‌های تلفنی است که یک مورد از آن‌ها مرگبار توصیف شده است. شلی عضو شاخه اتحادیه دفاع یهودی در این کشور است که پیش از برگزاری دادگاه به فلسطین اشغالی گریخت.

 

امروز قاتلان عوده در مستملکات غیرقانونی صهیونیست‌ها که از فلسطینی‌ها در کرانه باختری غصب شده، زندگی می‌کنند. بن یوسف اکنون یک وکیل بلندپایه در فلسطین اشغالی است که از برخی تروریست‌ها، مذهبیون افراطی و قاتلان صهیونیست دفاع می‌کند.

 

وی همچنین یکی از سردمداران «جنبش کوه معبد» یک گروه افراطی یهودی است که برای ساخت «کنیسه» در محل حرم شریف، خواستار تخریب «مسجدالاقصی» و «قبه الصخره» هستند.

نماینده سازمان ملل؛ اسرائیل باید طرح الحاق را کنار بگذارد

نماینده سازمان ملل در امور غرب آسیا، طرح اسرائیل برای اشغال کرانه باختری را نقض جدی قوانین بین‌المللی دانست که باعث بسته‌شدن باب احیای مذاکرات می‌شود.

ادامه »

اتحادیه اروپا, اسراییل, المان, جهان, خاورمیانه, خبر, سازمان ملل, فرانسه

مخالفت فرانسه و آلمان با طرح اشغال کرانه باختری

کشورهای فرانسه و آلمان ضمن هشدار به اسرائیل درباره اشغال کرانه باختری، اعلام کردند این امر می‌تواند روابط تل‌آویو و اتحادیه اروپا را مخدوش کند.

ادامه »

اسراییل, المان, جهان, حقوق بشر, خاورمیانه, خبر, سیاسی, فرانسه, فلسطین

جنبش عدم تعهد، طرح الحاق کرانه باختری را محکوم کرد

دفتر هماهنگی جنبش عدم تعهد با صدور بیانیه‌ای تصمیم غیرقانونی صهیونیستی درباره الحاق بخش‌هایی از کرانه باختری و قدس شرقی را رد و محکوم کرد.

ادامه »

اسراییل, امریکا, امریکای شمالی, بیانیه, جهان, حقوق بشر, خاورمیانه, خبر, غیر متعهدها