آمریکا به دنبال دخالت مستقیم برای سرنگونی دولت ونزوئلا

هنوز یک هفته از سوگند «نیکولاس مادورو» برای آغاز دور دوم ریاست جمهوری سپری نشده که فشارهای سیاسی و اقتصادی واشنگتن علیه کاراکاس و تحریک مخالفان دولت ونزوئلا به منظور تصاحب قدرت، این کشور آمریکایی لاتین را با یک بحران بی سابقه و پرهزینه مواجه کرده است.

ادامه »

ارژانتین, امریکا, امریکای لاتین, برزیل, پاراگوئه, پرو, جهان, خبر, کلمبیا, ونزوئلا

مخالفان برنامه ریاضت اقتصادی دولت آرژانتین به خیابان‌ها آمدند

به گزارش خبرگزاری رویترز، در نخستین دور از اعتراضات برنامه ریزی شده علیه برنامه ریاضت اقتصادی دولت و افزایش هزینه خدمات عمومی، ده ها هزار آرژانتینی در خیابانهای بوئنس آیرس تظاهرات کردند.

ادامه »

ارژانتین, اعتراضات اجتماعی, امریکای لاتین, جهان, حقوق بشر, خبر

رئیس‌جمهوری مکزیک: دیوار مرزی موضوع داخلی آمریکا است/ با ترامپ مذاکره نمی‌کنیم

به گزارش اسپوتنیک، «آندرس مانوئل لوپز اوبرادور» (Andres Manuel Lopez Obrador) رئیس جمهوری مکزیک امروز چهارشنبه اعلام کرد که حاضر نیست در نشستی با دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا به رایزنی درباره دیوار مرزی میان دو کشور بپردازد.

ادامه »

امریکا, امریکای لاتین, جهان, خبر, مکزیک

مورالس: تغییر مدل اقتصادی بولیوی منجر به توسعه این کشور شده است

رئیس جمهوری بولیوی تصریح کرد که تغییر در مدل اقتصادی این کشور منجر به توسعه بولیوی و سرمایه گذاری در پروژه های اجتماعی شده است.

 
به گزارش خبرگزاری پرنسا لاتینا، از سال 2006 ‘ اوو مورالس’ رئیس جمهوری بولیوی و اعضای کابینه اش در راستای عدم وابستگی های اقتصادی در این کشور فعالیت داشته اند. در این راستا دولت مورالس با ملی کردن برخی منابع و در اختیار گرفتن هدایت شرکت های مهم که پیشتر تحت نظارت خارجی ها بودند، گام برداشته است.

 
مورالس خاطرنشان کرد: امروز در اختیار داشتن کامل منابع طبیعی کشور به توسعه بولیوی و بهبود کیفیت زندگی ضعیف ترین بخش ها در بولیوی کمک می کند.

 
وی در ادامه از بخش خصوصی در بولیوی خواست تا از سرمایه گذاری های دولتی به نفع مردم این کشور حمایت کند.

 
رئیس جمهوری بولیوی همچنین به این مسئله اشاره کرد که ساخت و ساز جاده ها از جمله برنامه های در اولویت دولت این کشور قرار دارد تا شهرها و مناطق مختلف به هم ارتباط داشته باشند.

 
به گزارش ایرنا، مورالس که دارای دیدگاه های چپ گرایانه است، همواره از منتقدان نظام های غربی و سرمایه داری محسوب می شود.

مورالس: تلاش آمریکا برای جلب حمایت منطقه‌ای از مداخله نظامی در ونزوئلا شکست خورد

رئیس جمهوری بولیوی تصریح کرد که تلاش آمریکا برای جلب حمایت منطقه ای در مداخله احتمالی نظامی در ونزوئلا به طور کامل با شکست مواجه شده است.   به گزارش شبکه تله سور، ‘اوو مورالس’ رئیس جمهوری بولیوی در حساب کاربری توییتر خود نوشت: مایک پنس معاون رئیس جمهوری آمریکا که اخیرا به آمریکای لاتین

ادامه »

امریکا, بولیوی, جهان, خبر, ونزوئلا

به‌دنبال به‌رسمیت نشناختن مجلس موسسان، این مجلس قدرت قانونگذاری پارلمان را دراختیار گرفت

به نقل از خبرگزاری دویچه وله، مجلس موسسان قانون اساسی ونزوئلا که در میان ناآرامی های اخیر این کشور تشکیل شد، روز جمعه اختیارات کنگره را به عهده گرفت.   مجلس موسسان که از افراد حامی «نیکلاس مادورو» رئیس جمهوری این کشور شکل گرفته، اختیارات کنگره بااکثریت مخالفان را به خود اختصاص داد.   این

ادامه »

جهان, خبر, ونزوئلا

لولا در مسیر بازگشت به ریاست‌ جمهوری برزیل

به گزارش خبرگزاری فرانسه، « لوئیز ایناسیو لولا داسیلوا» رئیس‌جمهوری پیشین برزیل روز پنج‌شنبه با انتشار ویدیوئی که در حال گسترش در فضای مجازی است در خصوص سفرهای خود به شهرهای برزیل اعلام کرد: «من این سفر بزرگ را برای اینکه امور را از نزدیک ببینم و مستقیما به مشکلات مردم گوش کنم انجام داده‌ام.»

ادامه »

امریکای لاتین, برزیل, جهان, خبر

مادورو: حمایت مردم از دولت بهترین پاسخ به آمریکاست

رئیس جمهوری ونزوئلا ضمن شرم آور خواندن اظهارات اخیر دونالد ترامپ در مورد احتمال انتخاب گزینه نظامی علیه ونزوئلا، خاطر نشان کرد که حضور مردم در خیابان ها در حمایت از دولت بهترین پاسخ به واشنگتن است.   به گزارش شبکه تله سور، نیکلاس مادورو در جمع تجمع کنندگان در یک راهپیمایی ضد امپریالیستی علیه

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, ونزوئلا