جمع‌آوری اطلاعات بیش از ۵۳۰ میلیون تن در سال ۲۰۱۷ توسط آژانس جاسوسی آمریکا

این آژانس جاسوسی آمریکا اطلاعات تماس ۵۳۴ میلیون تن را در سال ۲۰۱۷ جمع‌آوری کرده است که سه برابر بیشتر از ۱۵۱ میلیونی است که سال ۲۰۱۶ گردآوری شد. این آمار جدید اولین بار در خبرگزاری رویترز گزارش شد.

ادامه »

اسنودن, امریکا, جهان, حقوق بشر, خبر

واشنگتن پست: تندروهای آمریکا و ایران در انتظار جشن پایان برجام

در حالی که عقربه های ساعت تصمیم گیری ترامپ درباره حضور آمریکا در برجام به ساعات پایانی نزدیک می‌شود، در صورت خروج آمریکا از برجام آینده ایران، منطقه و جهان تا حدود زیادی در ابهام و حتی هراسناک تصویر می‌شود.   روزنامه آمریکایی “واشنگتن پست” در گزارشی تحلیلی به مواضع سیاستمداران تندرو در آمریکا و

ادامه »

اسراییل, امریکا, ایران, گزارش

پزشک سابق ترامپ: ترامپ گواهینامه پزشکی خودش را به‌من دیکته کرد

هارولد بورنستین پزشک سابق دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا اعلام کرد که گواهی پزشکی تائیدیه سلامت وی توسط خود او نوشته شده بود   شامگاه گذشته دکتر بورنستین در مصاحبه با شبکه سی‌ان‌ان اعلام کرد: او [ترامپ] تمامی متن نامه را دیکته کرد. من آن نامه را ننوشتم بلکه همینطور که با هم حرف می‌زدیم

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, جهان, خبر

با هشدار بازرس ویژه تحقیق؛ احتمال احضار ترامپ به دادگاه قوت گرفت

به گزارش اسپوتنیک، «رابرت مولر» بازرس ویژه تحقیق درباره دخالت ادعائی مسکو در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در هشتم نوامبر سال ۲۰۱۶ میلادی هشدار داد در صورتی که دونالد ترامپ رئیس جمهوری این کشور از گفتگو با بازجویان فدرال درباره سئوالات مطرح خودداری کند، مجبور به صدور احضاریه دادگاه برای وی خواهد بود.

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, جهان, خبر

دادگاه آمریکایی ایران را به پرداخت بیش از ۶ میلیارد دلار غرامت محکوم کرد

تارنمای خبری الجزیره روز سه شنبه گزارش داد؛ دادگاهی در آمریکا، ایران را به اتهام حمایت از عاملان حملات 11 سپتامبر 2001 به پرداخت بیش از 6 میلیارد دلار غرامت به قربانیان این حادثه محکوم کرد.

ادامه »

امریکا, ایران, جهان, خبر, عربستان سعودی, قضایی

مورالس:آمریکا سردمدار جنگ‌های کثیف و مداخله گری در امور کشورهاست

‘اِوو مورالس’ رئیس جمهوری بولیوی اعلام کرد، ایالات متحده آمریکا در به راه انداختن ‘جنگ های کثیف و مداخله گری در امور کشورهای جهان’ حرف اول را در دنیا می زند.

 

به گزارش شبکه تله سور، رئیس جمهوری بولیوی این موضع را دیروز (یکشنبه به وقت محلی) در واکنش به انتشار اسناد مربوط به ترور جان اف کِنِدی رئیس جمهوری اسبق آمریکا و جزییاتی از یک سری عملیات سازمان سیا و FBI (پلیس آمریکا) در آن سالها مطرح کرد.

 

مورالس در صفحه توییترش در چندین پیام به دنبال انتشار این اسناد سابقه مداخله گری های نظامی آمریکا را محکوم کرد.

 

رئیس جمهوری بولیوی در یکی از توییت هایش نوشت: آمریکا که سابقا دیکتاتوری ها را ایجاد می کرد، اکنون از نوچه های دیکتاتورش برای به راه انداختن کودتا استفاده می کند.

 

وی در توییتی دیگر تلاش های سازمان سیا را در دهه 60 میلادی برای براندازی حکومت فیدل کاسترو رهبر سابق کوبا محکوم کرد و افزود: فعالیت های آژانس جاسوسی آمریکا شامل یک سری توطئه چینی ها برای اقدام نظامی واشنگتن علیه کوبا می شد. امپراطوری (آمریکا) اکنون نیز همین نوع اقدامات را انجام می دهد.

 

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا چند روز پیش دستور انتشار اسناد مربوط به ترور جان اف کندی را صادر کرد و به دنبال آن بخشی از این اسناد محرمانه منتشر شد. در یکی از این اسناد عنوان شده بود که طرح هایی برای بمب گذاری در برخی کانون های انتخاب شده در اطراف شهر میامی آمریکا در آن دوران در دست اجرا بود تا بدین ترتیب شماری از پناهندگان کوبایی کشته شوند. سپس آمریکا به دنبال معرفی فیدل کاسترو رهبر اسبق کوبا به عنوان عامل کشتار این پناهندگان کوبایی و سرانجام استفاده از این تراژدی برای توجیه مداخله نطامی در کوبا بود.

 

در یکی دیگر از اسناد منتشر شده مربوط به سال 1962آمده است که یک عملیات مخفیانه با هدف نابود کردن دولتی کمونیستی در کوبا توسط دولت آمریکا تحت اجرا بود.

 

براساس اسناد مربوط به یک جلسه در تاریخ 14 سپتامبر 1962 و همچنین مکالمات ژنرال کارتر یک مقام ارشد نظامی وقت آمریکا مشخص شد که سازمان سیا احتمال خرابکاری در خطوط هوایی کانادا به کوبا را بررسی کرده است.

 

فقط 2800 سند از بیش از سه هزار سند محرمانه در این باره توسط دولت ترامپ منتشر شده است.

 

به گزارش ایرنا، دولت آمریکا پس از چندین دهه، اخیرا صدها صفحه از اسناد سر به مهر ترور کندی سی و پنجمین رئیس جمهوری این کشور را منتشر کرده است. در این میان، موارد جالب توجهی از جمله نگرانی اتحاد جماهیر شوروی از وقوع جنگ احتمالی با آمریکا به چشم می‌خورد.

 

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا اعلام کرد که باقیمانده اسناد محرمانه از ترور جان اف کندی را پس از حذف نامها و آدرس های افرادی که هنوز زنده هستند، منتشر خواهد کرد.

 

برخی از این اسناد حاکی از توطئه سیا برای ترور سران برخی کشورهاست. اما مورخانی که این اسناد را مطالعه کرده اند، می گویند که انتشار آنها به نتیجه گیری تازه و شگفتی درباره ترور کندی منجر نخواهد شد و تنها می تواند ابعاد تحقیقات درباره این ترور و سفر «لی هاروی اسوالد» (عامل معرفی شده ترور) را به پایتخت مکزیک روشنتر کند. اسوالد دو ماه مانده به ترور کندی به مکزیکوسیتی سفر کرده بود.

 

جان اف کندی ساعت 12 و 30 دقیقه ظهر 22نوامبر 1963 به وقت تگزاس در شهر دالاس در ایالت تگزاس ترور شد. هنگامی که خودروی ویژه ریاست جمهوری به بیمارستان رسید، کندی بر اثر برخورد مستقیم گلوله به سرش درگذشته بود.

ایرنا

سناتور کورکر: ترامپ آمریکا را به‌سمت درگیری با کره‌شمالی سوق می‌دهد

رئیس کمیته روابط خارجی سنای آمریکا تاکید کرد، توئیت‌های رئیس‌جمهور آمریکا علیه کره شمالی تلاش‌های دیپلماتیک در رابطه با این کشور و منطقه پیرامونش را متزلزل می‌کند.   باب کورکر، سناتور جمهوری‌خواه از ایالت تنسی و رئیس کمیته روابط خارجی سنا در مصاحبه با شبکه سی‌بی‌اس گفت: هنگامی که وزیر امور خارجه کشورمان در نشست

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, کره شمالی

هشدار سندرز: میلیون‌ها نفر را از مراقبت‌های بهداشتی محروم خواهند شد

«برنی سندرز» طی پیامی توییتری در مورد اجرایی شدن قانون جدید بودجه آمریکا هشدار داد.   این سناتور ارشد آمریکایی اعلام کرد در نتیجه قانون بودجه جدید این کشور میلیون ها نفر از مراقبت های بهداشتی محروم خواهند شد.   سندرز با شرم آور خواندن قانون بودجه جمهوریخواهان گفت: میلیون ها نفر از مراقبت های

ادامه »

امریکا, جهان, حقوق بشر, خبر

روسیه: غرب موضع مسکو در وتوی قطعنامه شیمیایی سوریه را تحریف کرد

در پی انتقادات کشورهای غربی به ویژه آمریکا از روسیه بخاطر وتوی پیش نویس قطعنامه تمدید ماموریت کمیسیون مشترک تحقیقات درباره حوادث شیمیایی سوریه، مسکو این کشورها را به تحریف واقعیت مساله متهم کرد.   قطعنامه تمدید ماموریت کمیسیون تحقیقات درباره حوادث شیمیایی سوریه تحت عنوان «سازوکار تحقیقاتی مشترک» که از سال 2015 تحت نظارت

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, روسیه, سوریه

نیوزویک: ترامپ کره شمالی را به سوی جنگ هدایت می‌کند

تارنمای «نیوز ویک» نوشت: «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری امریکا با تهدید و توهین در رسانه ها شانس مذاکره با کره شمالی را کاهش داده و این کشور را به سوی جنگ هدایت می کند.   این تارنما روز پنجشنبه افزود: ترامپ با دادن لقب ‘مرد موشکی’ به رهبر کره شمالی در رسانه ها و جلوگیری

ادامه »

امریکا, جهان, کره شمالی, گزارش