صدراعظم سابق آلمان؛ اتحادیه اروپا به وعده‌هایش در مورد پناهجویان عمل نکرد

گرهارد شرودر روز جمعه گفت، اتحادیه اروپا به وعده‌های خود در مورد توافقنامه پناهجویان در سال ۲۰۱۶ میان آنکارا و بروکسل عمل نکرده است.

ادامه »

اتحادیه اروپا, المان, بلژیک, بلغارستان, پناهجویی, ترکیه, جهان, حقوق بشر, غرب اروپا, یونان

کرونا صدها پرواز بریتیش ایرویز و رایان‌ایر را زمین‌گیر کرد

همزمان با افزایش شمار مبتلایان به ویروس کرونا در کشورهای مختلف، دو شرکت هواپیمایی بریتیش ایرویز و رایان‌ایر صدها پرواز خود به داخل و خارج از این کشور را لغو کردند.

ادامه »

اتریش, البانی, المان, امریکا, انگلستان, ایتالیا, ایرلند, بلژیک, جهان, خبر, فرانسه

دادگاه انگلیس جلسات رسیدگی به پرونده آسانژ را به تعویق انداخت

یک قاضی انگلیسی روند جلسات دادرسی مربوط به پرونده استرداد جولیان آسانژ به آمریکا را موقتا متوقف کرده و آن را به تعویق انداخت.

ادامه »

امریکا, انگلستان, جهان, حقوق بشر, خبر, روزنامه نگاران, سیاسی, غرب اروپا, ویکی‌لیکس

موافقت ملکه با برگزاری انتخابات سراسری زودهنگام در بریتانیا

نخست‌وزیر بریتانیا در نشستی خبری در داونینگ استریت خطاب به مردم این کشور سخنرانی کرد.

 

به نقل از پایگاه اینترنتی روزنامه ایندپندنت، «بوریس جانسون»، نخست‌وزیر بریتانیا امروز -‌چهارشنبه- در نشستی خبری در داونینگ استریت خطاب به مردم این کشور سخنرانی کرد.

 

وی گفت که با ملکه بریتانیا دیدار کرده و او اجازه انحلال پارلمان را صادر کرده است. او همچنین از از موافقت ملکه این کشور با برگزاری انتخابات سراسری زودهنگام در بریتانیا خبر داد. جانسون در ادامه اظهار داشت که به دنبال انتخابات نیست، اما به‌خاطر سنگ‌اندازی پارلمان در برابر برگزیت این اقدام باید صورت گیرد.

 

بوریس جانسون در ادامه از مردم بریتانیا خواست تا به حزب او رای بدهند، چراکه حزب او می‌تواند برگزیت را به نتیجه برساند. وی گفت که توافق او با اتحادیه اروپا تمام چیزهایی که وی از برگزیت می‌خواهد را عملی می‌کند.

 

جانسون در ادامه گفت: «اگر برگزیت به نتیجه برسد، موجی از سرمایه‌گذاری‌ها به سوی بریتانیا سرازیر می‌شود. من به آنچه تاکنون به آن رسیده‌ام بسیار افتخار می‌کنم.»

 

او در ادامه عنوان کرد که مردم باید بین اقتصادی دینامیک و برنامه‌های دهشتناک حزب کارگر یکی را انتخاب کنند. به گفته جانسون، یکی از این برنامه‌ها نظام مهاجرتی افسارگسیخته و بدون کنترل است. وی اظهار داشت که اگر حزبش بتواند اکثریت را در پارلمان به دست آورد، کاری خواهد کرد که این نهاد «برای مردم» کار کند.

ایلنا

ثروتمندان انگلیس در تدارک برای ترک این کشور در صورت به قدرت رسیدن کوربین هستند

رسانه‌های انگلیسی گزارش دادند، تعداد زیادی از ثروتمندان این کشور در حال برنامه‌ریزی هستند در صورتی که حزب کارگر در انتخابات پارلمانی ماه آینده میلادی به قدرت برسد با توجه به وعده‌هایی که رهبر این حزب برای وضع قوانین و مالیات‌های سختگیرانه علیه ثروتمندان داده، این کشور را ترک کنند.

ادامه »

انگلستان, جهان, خبر, غرب اروپا