معاون وزارت هوانوردی کره‌شمالی: برنامه ملی تسلیحات هسته‌ای پیونگ‌یانگ تکمیل شده است

معاون وزارت هوانوردی کره‌شمالی، اعلام کرد که دلیل متوقف شدن آزمایش‌های موشکی پیونگ‌یانگ «تکمیل شدن برنامه ملی تسلیحات هسته‌ای» است.   به گزارش اسپوتنیک، کره‌شمالی به ایالات متحده اعلام کرده که آزمایش‌های اعلام‌نشده موشکی‌ و همچنین موشک‌های بالستیک قاره‌پیمای خود را متوقف خواهد کرد. پیونگ‌یانگ دلیل این اقدام را تکمیل برنامه توسعه تسلیحات هسته‌ای‌ خود

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, شرق اروپا, کره شمالی

مسکو: درخواست آمریکا برای افزایش فشار بر کره‌شمالی روند صلح را از بین می‌برد

وزارت خارجه روسیه اعلام کرد که درخواست‌های آمریکا را در افزایش فشارها بر کره شمالی در میانه آمادگی واشنگتن برای مذاکره با پیونگ یانگ درک نمی‌کند.

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, روسیه, شرق آسیا, کره شمالی

پرتیراژ‌ترین روزنامه چین: نقض تعهدات بین‌المللی از سوی ترامپ امری عادی است

‘چاینا دیلی’ پرشمارگان ترین روزنامه چین روز پنجشنبه نوشت دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا که ید طولایی در نقض مقررات و معاهدات بین المللی دارد به توافق هسته ای به عنوان یک سند معتبر مورد تایید شورای امنیت سازمان ملل هم پشت کرد.

ادامه »

امریکا, ایران, جهان, چین, خبر

“قدرتمندترین” افراد جهان؛ شی جینپینگ و پوتین در صدر فهرست

مجله فوربس جدیدتری فهرست خود را از ۷۵ نفر از “قدرتمندترین” شخصیت‌ها و چهره‌های جهان برای سال ۲۰۱۸ منتشر کرده که در این فهرست رتبه‌های اول و دوم به ترتیب در اختیار روسای جمهور چین و روسیه بوده و دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا نیز در رده سوم در این فهرست قرار دارد.

ادامه »

امریکا, جهان, چین, خبر, روسیه

مقام سابق حزب کمونیست چین به‌جرم دریافت رشوه به‌حبس ابد محکوم شد

به گزارش رویترز، رسانه خبری دولتی چین امروز سه‌شنبه اعلام کرد: “سان ژنگ کای” رئیس سابق حزب کمونیست در شهر “چونگ‌کینگ” به‌جرم فساد مالی و دریافت رشوه از سوی یک دادگاه به حبس ابد محکوم شده است.   “سان” تازه‌ترین مقام عالی‌رتبه چینی است که هدف مبارزه گسترده با فساد مالی از سوی شی جین

ادامه »

جهان, چین, شرق اروپا, فساد

مقام کره جنوبی: خروج آمریکا از برجام وضعیت دشواری را برای سئول ایجاد می‌کند

‘چونگ این مون ‘(Chung-In Moon) مشاور ویژه رئیس جمهوری کره جنوبی در باره تغییر موضع آمریکا در قبال توافق های مهم بین‌المللی از جمله توافق هسته ای ایران و تاثیر آن بر تحولات اخیر در روابط پیونگ یانگ و سئول به سی ان ان گفت: خروج آمریکا از این توافق وضعیت دشواری را مقابل کره جنوبی که علاقمند به مذاکره با کره شمالی است، قرار می‌دهد.

 

سی ان ان در این مصاحبه از وی در مورد توافق هسته‌ای ایران و تاثیری که این توافق بر تلاش‌های رئیس‌جمهوری کره جنوبی برای مذاکره با طرف کره شمالی دارد، سوال کرد؟

 

مجری سی ان ان از مشاور ویژه رئیس جمهوری کره جنوبی پرسید: همانطوریکه می‌دانید، یکی از نمونه‌هایی که در باره برنامه هسته ای یک کشور اکنون وجود دارد، مربوط به توافق هسته ای ایران است که ایران با آمریکا و دیگر قدرت های جهانی انجام دادند، اگر این توافق برهم بخورد و یا بگونه ای ناپدید شود(ازمیان برود)، این موضوع می تواند چه پیامی برای هرگونه تلاش رئیس جمهوری کره جنوبی که می‌خواهد کره شمالی را به پای میز مذاکره بیاورد، خواهد داشت؟.

 

چونگ این مون در پاسخ گفت: این امر وضعیت فوق العاده دشواری را برای کره جنوبی و کره شمالی بوجود خواهد آورد.

 

مشاور ویژه رئیس جمهوری کره جنوبی افزود: کره شمالی دیگر تلاشی برای آمدن به پای هیچ میز مذاکره ای از خود نشان نخواهد داد و کره جنوبی نیز وضعیت بسیار سختی برای متقاعد ساختن کره شمالی برای آوردن این کشور به پای میز مذاکره خواهد داشت.

 

وی در پاسخ به پرسش کوتاه سی ان ان که ‘چرا؟’ گفت: برای اینکه آمریکا ارزش اعتماد کردن ندارد، آمریکا می‌تواند هر زمان نظر و موضع خود را تغییر دهد، حتی با عوض‌شدن هر دولتی در آن کشور.

 

به گزارش ایرنا، روز گذشته (شنبه) و در جریان دیدار سه ساعته بین ‘مون جائه این’ رئیس جمهوری کره جنوبی و ‘ کیم یونگ نام ‘ به همراه ‘کیم یو جونگ’ نفر دوم کره شمالی و خواهر رهبر کره شمالی در ‘خانه آبی’ کاخ ریاست جمهوری کره جنوبی، رسانه های غربی از جمله سی ان ان گزارش دادند که دعوت رسمی رهبر کره شمالی از رئیس جمهوری کره جنوبی جهت دیدار از پیونگ یانگ ارائه شده است.

 

این رسانه تصویری آمریکایی با اعلام این خبر که این دعوتنامه ازسوی ‘کیم یو جونگ’ خواهر رهبر کره شمالی به رئیس جمهوری این کشور تحویل داده شد، افزود: این نخستین حضور یک فرد از خاندان رهبر کره شمالی از سال 1953میلادی بدین سو در کره جنوبی است.

 

سی ان ان روز گذشته همچنین در انتقاد از این دیدار و دعوت به عمل آمده به صراحت گفت: این ملاقات بین رهبران دو کره در حالی صورت گرفت که نماینده آمریکا، مایک پنس رئیس جمهوری آمریکا در کره جنوبی حضور داشت و در این ماجرا آمریکا به نوعی کنار گذاشته شد.

ایرنا

مایک پنس: هیچ اختلافی میان آمریکا و متحدانش در قبال کره شمالی وجود ندارد/ نقش مخرب امریکا در مناسبات دو کره

معاون رئیس جمهوری آمریکا در راه بازگشت از سئول تاکید کرد که هیچ اختلافی میان آمریکا و متحدانش، کره جنوبی و ژاپن، در قبال کره شمالی وجود ندارد.

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, کره جنوبی, کره شمالی

وال استریت ژورنال: آمریکا به‌دنبال تقویت حضور نظامی در شرق آسیاست

روزنامه وال استریت ژورنال نوشت: مقامات آمریکایی اعلام کردند که پنتاگون ‘در حال بررسی اعزام یگان های تفنگدار دریایی چند منظوره و بشدت مسلح به شرق آسیا همزمان با کاهش استقرار نیروهایش در خاورمیانه و استقرار نیروها در پاسخ به نفوذ فزاینده چین است’.

ادامه »

امریکا, جهان, چین, خبر, روسیه

راشاتودی؛ تفنگداران دریایی آمریکا برای مقابله با چین به آسیا اعزام می‌شوند

به گزارش راشاتودی، پنتاگون (وزارت دفاع آمریکا) در نظر دارد در راستای تغییر تمرکز نظامی از خاورمیانه به شرق، هزاران نفر از نیروهای خود را به شرق آسیا اعزام کند. هدف از این کار متقاعد کردن کشورهای آسیا- پاسیفیک برای همراهی با آمریکا و تقابل با چین است.

ادامه »

امریکا, جهان, چین, خبر