چین: آمریکا به شکلی بیمارگونه و افراطی احساس ناامنی می‌کند

این مطلب پس از آن عنوان شد که ‘دانیل کوتز’ از آژانس امنیت و اطلاعات آمریکا اعلام کرد که این کشور از جبهه های مختلف در معرض تهدید چین قرار دهد و در محاصره چین قرار گرفته است.

ادامه »

امریکا, جهان, چین, خبر, روسیه

سی ان ان: مردم کره جنوبی خواهان ملاقات سران دو کره هستند

شبکه تلویزیونی سی ان ان بعد از دعوت رهبر کره شمالی از رئیس جمهوری کره جنوبی برای سفر به ‘پیونگ یانگ’، گزارش داد: اکثر مردم کره جنوبی خواهان انجام این ملاقات و سفر رئیس جمهوری کره جنوبی به پیونگ یانگ هستند.

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, کره جنوبی, کره شمالی

ترویج فحشا توسط دولت کره جنوبی برای تقویت روحیه سربازان آمریکایی

جمهوری کره ضمن اداره شهرک های واقع در نزدیکی پایگاه های نظامی آمریکایی ، با ترویج فحشا ، این سیاست را برای تقویت اتحاد نظامی و تضمین جریان درآمد ارز خارجی لازم می دانند.   به گزارش اسپوتنیک این نتیجه دادگاهیست که برای اولین بار نقش جمهوری کره را در سیستم فحشا درنزدیکی پایگاه های

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, فساد, کره جنوبی

مقام کره جنوبی: خروج آمریکا از برجام وضعیت دشواری را برای سئول ایجاد می‌کند

‘چونگ این مون ‘(Chung-In Moon) مشاور ویژه رئیس جمهوری کره جنوبی در باره تغییر موضع آمریکا در قبال توافق های مهم بین‌المللی از جمله توافق هسته ای ایران و تاثیر آن بر تحولات اخیر در روابط پیونگ یانگ و سئول به سی ان ان گفت: خروج آمریکا از این توافق وضعیت دشواری را مقابل کره جنوبی که علاقمند به مذاکره با کره شمالی است، قرار می‌دهد.

 

سی ان ان در این مصاحبه از وی در مورد توافق هسته‌ای ایران و تاثیری که این توافق بر تلاش‌های رئیس‌جمهوری کره جنوبی برای مذاکره با طرف کره شمالی دارد، سوال کرد؟

 

مجری سی ان ان از مشاور ویژه رئیس جمهوری کره جنوبی پرسید: همانطوریکه می‌دانید، یکی از نمونه‌هایی که در باره برنامه هسته ای یک کشور اکنون وجود دارد، مربوط به توافق هسته ای ایران است که ایران با آمریکا و دیگر قدرت های جهانی انجام دادند، اگر این توافق برهم بخورد و یا بگونه ای ناپدید شود(ازمیان برود)، این موضوع می تواند چه پیامی برای هرگونه تلاش رئیس جمهوری کره جنوبی که می‌خواهد کره شمالی را به پای میز مذاکره بیاورد، خواهد داشت؟.

 

چونگ این مون در پاسخ گفت: این امر وضعیت فوق العاده دشواری را برای کره جنوبی و کره شمالی بوجود خواهد آورد.

 

مشاور ویژه رئیس جمهوری کره جنوبی افزود: کره شمالی دیگر تلاشی برای آمدن به پای هیچ میز مذاکره ای از خود نشان نخواهد داد و کره جنوبی نیز وضعیت بسیار سختی برای متقاعد ساختن کره شمالی برای آوردن این کشور به پای میز مذاکره خواهد داشت.

 

وی در پاسخ به پرسش کوتاه سی ان ان که ‘چرا؟’ گفت: برای اینکه آمریکا ارزش اعتماد کردن ندارد، آمریکا می‌تواند هر زمان نظر و موضع خود را تغییر دهد، حتی با عوض‌شدن هر دولتی در آن کشور.

 

به گزارش ایرنا، روز گذشته (شنبه) و در جریان دیدار سه ساعته بین ‘مون جائه این’ رئیس جمهوری کره جنوبی و ‘ کیم یونگ نام ‘ به همراه ‘کیم یو جونگ’ نفر دوم کره شمالی و خواهر رهبر کره شمالی در ‘خانه آبی’ کاخ ریاست جمهوری کره جنوبی، رسانه های غربی از جمله سی ان ان گزارش دادند که دعوت رسمی رهبر کره شمالی از رئیس جمهوری کره جنوبی جهت دیدار از پیونگ یانگ ارائه شده است.

 

این رسانه تصویری آمریکایی با اعلام این خبر که این دعوتنامه ازسوی ‘کیم یو جونگ’ خواهر رهبر کره شمالی به رئیس جمهوری این کشور تحویل داده شد، افزود: این نخستین حضور یک فرد از خاندان رهبر کره شمالی از سال 1953میلادی بدین سو در کره جنوبی است.

 

سی ان ان روز گذشته همچنین در انتقاد از این دیدار و دعوت به عمل آمده به صراحت گفت: این ملاقات بین رهبران دو کره در حالی صورت گرفت که نماینده آمریکا، مایک پنس رئیس جمهوری آمریکا در کره جنوبی حضور داشت و در این ماجرا آمریکا به نوعی کنار گذاشته شد.

ایرنا

مایک پنس: هیچ اختلافی میان آمریکا و متحدانش در قبال کره شمالی وجود ندارد/ نقش مخرب امریکا در مناسبات دو کره

معاون رئیس جمهوری آمریکا در راه بازگشت از سئول تاکید کرد که هیچ اختلافی میان آمریکا و متحدانش، کره جنوبی و ژاپن، در قبال کره شمالی وجود ندارد.

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, کره جنوبی, کره شمالی

وال استریت ژورنال: آمریکا به‌دنبال تقویت حضور نظامی در شرق آسیاست

روزنامه وال استریت ژورنال نوشت: مقامات آمریکایی اعلام کردند که پنتاگون ‘در حال بررسی اعزام یگان های تفنگدار دریایی چند منظوره و بشدت مسلح به شرق آسیا همزمان با کاهش استقرار نیروهایش در خاورمیانه و استقرار نیروها در پاسخ به نفوذ فزاینده چین است’.

ادامه »

امریکا, جهان, چین, خبر, روسیه

راشاتودی؛ تفنگداران دریایی آمریکا برای مقابله با چین به آسیا اعزام می‌شوند

به گزارش راشاتودی، پنتاگون (وزارت دفاع آمریکا) در نظر دارد در راستای تغییر تمرکز نظامی از خاورمیانه به شرق، هزاران نفر از نیروهای خود را به شرق آسیا اعزام کند. هدف از این کار متقاعد کردن کشورهای آسیا- پاسیفیک برای همراهی با آمریکا و تقابل با چین است.

ادامه »

امریکا, جهان, چین, خبر