پیش بینی نیوزویک از سقوط نتانیاهو

نیوزویک طرح روی جلد شماره جدید خود را به پیش بینی در خصوص احتمال برکناری «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر اسراییل از این سمت به دلیل فساد مالی و همچنین اینکه در صورت برکناری وی چه آینده ای در انتظار اسراییل خواهد بود اختصاص داده است.

ادامه »

اسراییل, جهان, حقوق بشر, خبر, فساد, فلسطین

تهدید هیلی علیه کشورهای مخالف نظر آمریکا در سازمان ملل

نشریه فارین پالیسی در شماره روز گذشته (پنجشنبه) خود از تلاش تهدید آمیز ‘نیکی هیلی’ نماینده آمریکا در سازمان ملل برای قطع کمک به کشورهایی خبر داد که در این سازمان از آمریکا حمایت نمی کنند.

ادامه »

اسراییل, امریکا, جهان, خبر, زیمبابوه, ویتنام

دفتر بازرسی و حسابرسی اسراییل: ارتش درجنگ غزه عامدانه غیرنظامیان را هدف قرار داد

به گزارش روسیاالیوم، ژوزف شاپیرا، رئیس دفتر بازرسی و حسابرسی اسرائیل گزارشی درخصوص جنگ نوار غزه در تابستان ۲۰۱۴ میلادی تهیه کرد و در آن به شدت عملکرد ارتش و وزارت جنگ اسرائیل علیه غیرنظامیان فلسطینی را مورد هجمه قرار داد.

ادامه »

اردن, اسراییل, جهان, خبر, فساد, فلسطین

مقام ارشد فلسطینی: چین بجای آمریکا میانجیگری خاورمیانه را برعهده گیرد

برای نخستین بار فلسطین خواستار آن شده است با توجه به تحولات اخیر و بی‌اعتمادی فزاینده به واشنگتن، چین بجای آمریکا نقش میانجیگر در خاورمیانه را برعهده گیرد.

 

تارنمای ‘یی سی’ چین روز پنجشنبه نوشته در جریان برگزاری همایش صلح خاورمیانه در پکن در روزهای اخیر، یک مقام ارشد فلسطین از چین خواسته است این نقش را از آمریکا بگیرد.

 

این گزارش می‌افزاید: این مطلب را ‘نبیل شعث’ مشاور امور خارجی تشکیلات خودگردان فلسطین در جریان این مذاکرات در پکن مطرح کرده است.

 

رسانه چینی می‌نویسد او از چین به عنوان یک میانجیگر و بازیگر قابل اعتماد و کیفی یاد کرده است که در شرایط فعلی می‌تواند جای آمریکا به عنوان میانجیگر صلح خاورمیانه را پر کند.

 

وی گفته است فلسطین رسما از چین می‌خواهد در ساختارهای بین‌المللی در باره فلسطین و مساله خاورمیانه نقش ایفا کرده و این میانجیگری را از آمریکا بگیرد.

 

او تاکید کرد هیچیک از طرف‌های خاورمیانه نمی‌توانند این موضوع را که چین نقش بسیار مهمی در حل و فصل مساله خاورمیانه دارد، نادیده بگیرند.

 

بعد از آنکه ‘دونالد ترامپ’ رییس‌جمهور آمریکا تصمیم گرفت بیت‌المقدس را به عنوان پایتخت اسراییل به رسمیت بشناسد، محمود عباس رییس تشکیلات خودگردان فلسطین گفت آمریکا دیگر صلاحیت میانجیگری ندارد.

 

تارنمای چینی می‌نویسد اظهارات مقام‌های فلسطینی نشان می‌دهد آنها می‌خواهند چین به عنوان یک بازیگر کلیدی وارد قضیه شود.

 

‘هوا چون اینگ’ سخنگوی وزارت خارجه چین در مصاحبه این هفته در پکن گفت ما همچنان حق استقلال کشور فلسطین را با پایتختی بیت ‌لمقدس شرقی به رسمیت می‌شناسیم.

 

وی افزود در باره بیت‌المقدس و هر چالشی در این خصوص باید گفت و گو صورت گیرد و از دیدگاه چین تا زمانی که فلسطین مستقل ایجاد نشود، اسراییل امنیت نخواهد داشت.

 

چین با هدف کاهش تنش ها در خاورمیانه روزهای پنجشنبه و جمعه هفته گذشته گردهمایی صلح با حضور ‘نبیل شاث’ مشاور امور خارجی تشکیلات خودگردان فلسطین و ‘هیلیک بار’ معاون پارلمان رژیم صهیونیستی برگزار کرد.
ایرنا

مورالس: گواتمالا کرامت خود را به آمریکا فروخت

شبکه خبری روسیا الیوم، ‘اوو مورالس’ در صفحه شخصی خود در توییتر نوشت: اقدام گواتمالا مغایر با قطعنامه مجمع عمومی سازمان ملل در این خصوص و اهانت آشکار به جامعه بین الملل است.   رئیس جمهور بولیوی با اظهار تاسف از اینکه برخی دولت ها کرامت خود را می فروشند تا کمک های مالی آمریکا

ادامه »

اسراییل, امریکا, بولیوی, جهان, خبر, فلسطین

روزنامه الدستور: قطعنامه مجمع عمومی درباره بیت‌المقدس الزام آور است

روزنامه الدستور چاپ امان با انتشار یادداشت “فاروق سعدالدین زیاده” نوشت: برخی رسانه های ارتباط جمعی جهان مدعی هستند که قطعنامه مجمع عمومی سازمان ملل در خصوص بیت‌المقدس که با 128 رای مثبت به تصویب رسید، الزام آور نیست. این درحالی است که قطعنامه این نشست الزام آور است چرا که نشست مزبور به صورت

ادامه »

اسراییل, امریکا, مصر

چراغ سبز آمریکا برای انتخاب جانشین عباس

روزنامه “خلیج آنلاین” در گزارشی نوشت که دولت آمریکا به عواملش در منطقه برای انتخاب جانشین محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین چراغ سبز نشان داده است.   این روزنامه به نقل از منابع بلندپایه فلسطینی در تشکیلات خودگردان گزارش داد که انتخاب جانشین عباس به یکی از اولویت‌های اصلی دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا

ادامه »

اسراییل, امریکا, جهان, خبر, فلسطین

مقام پیشین پلیس اسرائیل: حکم اتهامات نتانیاهو زلزله‌ای بر پا خواهد کرد

به نقل از جروزالم پُست، مقام پیشین در پلیس اسراییل در اظهاراتی اعلام کرد: در صورت اعلام شدن حکم اتهامات فساد مالی بنیامین نتانیاهو زلزله‌ ای شدید در اسرائیل بر پا خواهد شد.   بر اساس اعلام این منبع خبری تا کنون نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل ۷ بار به اتهام فساد مالی در پرونده های

ادامه »

اسراییل, جهان, خبر, فلسطین