مقام سازمان ملل: تلاش آمریکا و متحدانش برای کودتا در ونزوئلا شکست خورد

کمیسر کمیته بین المللی حقوق بشر در امور خاورمیانه گفت تلاش آمریکا تا این لحظه برای کودتا در ونزوئلا شکست خورده است.

 

هیثم ابوسعید اعلام کرد مسئله به رسمیت شناختن خوان گوایدو، سردسته مخالفان ونزوئلا به ظاهر به شرط دعوت به برگزاری انتخابات زودهنگام در این کشور مرتبط است، اما در واقع تصمیم آمریکا و متحدانش از قبل گرفته شده چه انتخابات در این کشور برگزار شود یا خیر.

 

ابوسعید درباره اقدام آمریکا و متحدان غربی آن برای حمله به ونزوئلا گفت: آمریکا و متحدانش جرات حمله نظامی به این کشور را نخواهند داشت. این جنگ ممکن است به درگیری میان مردم و بروز جنگ داخلی در ونزوئلا و کشتار غیرنظامیان و کودکان آن منجر شود مانند آنچه که در سوریه، یمن و عراق رخ داد و همه این‌ها به خاطر نفت است.

 

او درباره تمدید مهلت ۹۰ روزه اتحادیه اروپا به نیکلاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا برای برگزاری انتخابات زودهنگام در این کشور گفت: فرصت اتحادیه اروپا به دولت ونزوئلا خنده دار و مداخله آشکار در امور کشور‌ها است و سازمان ملل چنین درخواست‌هایی را نمی‌پذیرد.
باشگاه خبرنگاران جوان

مادورو از مردم ونزوئلا خواست برای دولت آمریکا نامه بفرستند

مادورو اظهار کرد، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا قصد دارد طرح مذاکراتی را که اروگوئه و مکزیک با مساعدت کشورهای کارائیب (CARICOM یا کاریکام) برای حل بحران کشورش پیشنهاد کرده‌اند، تعطیل کند.

ادامه »

اروگوئه, امریکا, امریکای لاتین, جهان, خبر, مکزیک, ونزوئلا

حمایت قاطع مادورو از هر ابتکاری برای حل بحران ونزوئلا / آغاز کمپین علیه مداخله نظامی در ونزوئلا

رئیس‌جمهوری ونزوئلا از نشست گروه تماس بین‌المللی برای حل و فصل بحران سیاسی ونزوئلا که قرار است در مونته‌ویدئو برگزار شود و همچنین از هرگونه ابتکارعملی برای حمایت از گفت‌وگوهای درون این کشور استقبال کرد.

ادامه »

اتحادیه اروپا, اروگوئه, امریکا, امریکای لاتین, جهان, خبر, کلمبیا, مکزیک, ونزوئلا

سخنگوی وزارت خارجه روسیه: آمریکا آماده حمله نظامی به ونزوئلا است

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، «ماریا زاخارووا»، سخنگوی وزارت خارجه روسیه در نشست خبری خود با خبرنگاران اعلام کرد: آمریکا آماده دخالت نظامی در ونزوئلا است.

ادامه »

امریکا, امریکای لاتین, جهان, خبر, روسیه, ونزوئلا