قربانی‌شدن ۷۰ انسان شریف، فقط به خاطر تبلیغ دروغین برای نظام

کانال تلگرامی «پرسه» در نقل قولی برگرفته از خاطرات جواد شریفی‌راد، معلم و سرتیم خنثی‌سازی نیروی هوایی ارتش در زمان جنگ، که توسط مرتضی قاضی در کتابی با نام «حرفه‌ای» جمع‌آوری و چاپ شده است، نوشت:

ادامه »

ایران, جهان, خبر, عراق

صادقی: درباره موضوع حساب‌های قوه قضائیه وزیر اقتصاد هم نتوانست پاسخگو باشد

محمود صادقی در حاشیه جلسه علنی روز یکشنبه، درباره موضوع حساب‌های قوه قضائیه گفت: ما درباره حساب‌های قوه قضائیه از ابزارهای نظارتی استفاده کردیم. اولین آن تذکر بود که بلوا را درست کردند. دومین ابزار سوال از وزیر اقتصاد بود که وزیر هم نتوانست پاسخگو باشد.

ادامه »

ایران, خبر, فساد

نیوزویک؛ سناتورهای که با طرح سنا درباره یمن مخالفت کردند، از عربستان پول گرفته بودند

مجله آمریکایی نیوزویک به نقل از گزارش مرکز سیاست‌های بین‌المللی نوشت: دستکم پنج تن از سناتورهای جمهوری‌خواهی که روز پنجشنبه به لایحه پایان حمایت آمریکا از عربستان در جنگ یمن رأی منفی دادند، از ریاض پول گرفته بودند.

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, جهان, خبر, فساد

سرقت 180 میلیارد دلاری شرکت‌های آمریکایی از مردم جهان

اعتمادآنلاین| مطالعه جدیدی که توسط اقتصاددانان برجسته انجام شده است نشان می‌دهد فرار مالیاتی شرکت‌های آمریکایی سالانه بالغ بر صدها میلیارد دلار می‌شود و این پول به جیب ثروتمندترین افراد جهان سرازیر می‌شود.   در مقاله «امتیاز مالیاتی گزاف»، که با همکاری توماس رایت و اقتصاددان دانشگاه کالیفرنیا، گابریل زوکمن، یکی از مسئولین جهان در

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, جهان, خبر, فساد

مقام سابق حزب کمونیست چین به‌جرم دریافت رشوه به‌حبس ابد محکوم شد

به گزارش رویترز، رسانه خبری دولتی چین امروز سه‌شنبه اعلام کرد: “سان ژنگ کای” رئیس سابق حزب کمونیست در شهر “چونگ‌کینگ” به‌جرم فساد مالی و دریافت رشوه از سوی یک دادگاه به حبس ابد محکوم شده است.

 

“سان” تازه‌ترین مقام عالی‌رتبه چینی است که هدف مبارزه گسترده با فساد مالی از سوی شی جین پینگ رئیس جمهور این کشور قرار گرفته است. “سان” در ماه آوریل در یک دادگاه اعتراف کرده بود که 170 میلیون یوان معادل 27 میلیون دلار رشوه گرفته است.

 

خبرگزاری شین‌هوا اعلام کرده است که پس از صدور رأی قاضی، “سان” به دادگاه گفته است که جرم و گناه خود را قبول دارد و تصمیم دادگاه را پذیرفته و اعلام کرده است که خواستار تجدیدنظر در این حکم نخواهد شد.

 

“سان” 54ساله در جولای سال گذشته از این سمت برکنار شده بود. “چن ماینر” یکی از نزدیکان رئیس جمهور چین جانشین “سان” شده است.

 

مقام‌های قضایی در ماه فوریه “سان” را به دریافت مبالغ هنگفتی رشوه متهم کرده بودند. این اتهامات مربوط به 15 سال گذشته است که “سان” در شهر چونگ‌کینگ سمت‌های مختلفی را در حزب کمونیست چین به‌عهده داشته است.

 

رئیس جمهور چین از سال 2012 میلادی که به قدرت رسیده است، تلاش گسترده‌ای را برای مقابله با مفاسد مالی آغاز کرده است. این کمپین تاکنون موجب زندانی و مجازات شدن هزاران نفر از مقام‌های حزب کمونیست شده است.
تسنیم

واگذاری ۶۷۰ ملک نجومی و استرداد فقط ۶۰ مورد/ هر بخشِ شهرداری دست بگذاریم؛ با فساد روبه‌رو است

معاون اجرایی شورای شهر تهران در تشریح تخلفات شهرداری سابق گفت: براساس گزارشی که به دست من رسیده، در مدیریت شهری گذشته ۶۷۰ ملک به افراد خاص واگذار شده بود که تاکنون ۶۰ مورد از آنها مسترد شده است و اگر لازم باشد؛ اسامی همه افرادی که ۶۷۰ ملک نجومی را گرفته‌اند، منتشر خواهیم کرد.

ادامه »

ایران, خبر, فساد