مخالفت رهبر حزب کارگر انگلیس با رفراندوم مجدد بریگزیت

در حالی که مجلس عوام بریتانیا فردا سه‌شنبه رای‌گیری را بر سر توافق بریگزیت پیشنهادی ترزا می، نخست وزیر این کشور برگزار می‌کند، حزب کارگر بریتانیا اعلام کرد که با خروج این کشور بدون توافق با اتحادیه اروپا مخالف است.

ادامه »

اتحادیه اروپا, انگلستان, ایرلند, جهان, خبر, غرب اروپا

هزاران نفر در برلین یاد رزا لوکزمبورگ و کارل لیبکنشت را گرامی داشتند

دو رهبر سوسیالیست‌های آلمان صد سال پیش، در ژانویه ۱۹۱۹، به قتل رسیدند. هزاران نفر در خیابان‌های برلین، پایتخت آلمان، راهپیمایی کردند و یاد رزا لوکزمبورگ و کارل لیبکنشت را گرامی داشتند.

ادامه »

المان, جهان, خبر, غرب اروپا, یادنامه

تداوم حضور قدرتمند جلیقه زردها در خیابان‌های فرانسه

به گزارش خبرگزاری فرانسه، معترضان جلیقه زرد فرانسوی در حالی بار دیگر به خیابان ها بازگشته اند که سخنگوی دولت پاریس تاکید کرده است، کسانی که هنوز به اعتراضات ادامه می دهند افرادی تندرو و افراطی هستند که تنها خواستار سرنگونی دولت هستند.

ادامه »

اعتراضات اجتماعی, جهان, خبر, غرب اروپا, فرانسه

مقام آلمانی: تحریم‌ها علیه روسیه موفق نبوده و باید کاهش یابند

به نقل از روزنامه “دی ولت” آلمان، ” مانوئلا اشوسیگ”، معاون حزب سوسیال دموکرات آلمان خواستار آمادگی برای مذاکرات بیشتر با روسیه کاهش تحریم های اروپا علیه مسکو شد.

 

وی که در مصاحبه با روزنامه “دی ولت” آلمان سخن می گفت تصریح کرد: ” من بر این باورم که این هم به نفع آلمان و هم روسیه است که ما به سمت کاهش تحریم های متقابل حرکت کنیم.”

 

وی افزود: البته روسیه هم باید سهم خود را در این راستا ایفا کند. برای این منظور باید هر دو طرف به سوی هم حرکت کنند.

 

اشوسیگ در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد: بعد از 4 سال تحریم های اقتصادی متقابل ما درک می کنیم که این تحریم ها هدف خود را به دست نیاورده اند.

 

وی که نخست وزیر ایالت مکلنبورگ- فورپومرن هم هست همچنین گفت که در ایالت ما این تحریم ها بخصوص به اقتصاد محلی آسیب رسانده است.

 

وی از یک طرح فرا حزبی علیه تحریم های ضد روسی در شرق آلمان و توافق با همکارانش در این زمینه در ایالات شرقی آلمان خبر داد.

 

این مقام حزب سوسیال دموکرات آلمان تصریح کرد که بهتر است که به جای دوری از هم با روسیه در زمینه اقتصادی همکاری کنیم.

 

وی با نگاهی به انتقادهایی که علیه سیاست روسیه “هایکو ماس”، وزیر امور خارجه آلمان از طرف حزبش وجود دارد موضع محتاطانه ای در این راستا اتخاذ کرده و گفت: من و هایکو ماس درباره سیاست روسیه مذاکرات خوبی را با هم انجا می دهیم. من با وی هم عقیده ام که مذاکرات با روسیه باید حفظ شود.

 

وی افزود: بسیاری از شهروندان در ایالت تحت حکومت او با توجه به اختلافات و درگیری های زیاد بین المللی ابراز نگرانی می کنند. آن ها می خواهند که آلمان یک سازنده پل با روسیه باشد و در این راستا ایفای نقش کند. اکثریت قریب به اتفاق شهروندان آلمانی خواستار مذاکرات بیشتر با روسیه هستند.

تسنیم

شکایت علیه دولت فرانسه به خاطر فروش سلاح به عربستان و امارات

دو جمعیت حقوقی که پیشتر از دولت فرانسه خواسته بودند فروش سلاح به عربستان و امارات را متوقف کند و تاکنون جوابی نگرفته‌اند، اعلام کردند در این رابطه از دولت شکایت می‌کنند.

ادامه »

المان, امارات, جنوب غرب آسیا, جهان, خبر, عربستان سعودی, غرب اروپا, فرانسه

مخالفان «می» در انتخابات شورای محلی انگلیس پیروز شدند

نتایج منتشرشده از انتخابات محلی و انتخابات مربوط به‌گزینش شهرداران شماری از شهرهای انگلیس، ولز و اسکاتلند، در روز شنبه مؤید پیروزی حزب کارگر و مخالف حزبی تزرا می نخست وزیر کنونی این کشور است.   به گزارش روز شنبه ایرنا، بر اساس نتایج اعلام‌شده، حزب کارگر به رهبر جرمی کوربین با 2 هزار و

ادامه »

انگلستان, جهان, خبر, غرب اروپا

گروه جدایی‌طلب “اتا” در اسپانیا انحلال کامل خود را اعلام کرد

به گزارش خبرگزاری فرانسه روز چهارشنبه (۲ مه/۱۲ اردیبهشت) سازمان زیرزمینی “اتا” که در منطقه باسک اسپانیا سال‌ها برای استقلال از دولت مرکزی اسپانیا مبارزه کرده بود، به طور کامل به فعالیت خود خاتمه داد.

ادامه »

اسپانیا, جهان, خبر, غرب اروپا