مقام‌های آمریکایی: ارتش چین به زودی با ارتش آمریکا برابری می‌کند

رابرت ورک» در گزارشی که با همکاری گرِگ گرانت، معاون ویژه سابق وزارت دفاع آمریکا نوشته درباره تهدید چین هشدار داد.

 

به گزارش پایگاه اینترنتی نشریه اکسپرس، «رابرت ورک» در گزارشی تکان دهنده که با همکاری «گرِگ گرانت»، معاون ویژه سابق وزارت دفاع آمریکا نوشته درباره تهدید چین هشدار داد.

 

در این گزارش آمده است: ارتش آزادی بخش خلق چین دو دهه است که خرامان خرامان و صبورانه توانایی های خود را به توانایی‌های ارتش آمریکا نزدیک کرده است. چین شیوه جنگی مرجح آمریکا را مطالعه و بررسی کرده و راهبردی برای بهره‌برداری از نقاط ضعف و خنثی‌کردن نقاط قوت ارتش آمریکا – به ویژه نقاط قوت تکنولوژیکی ارتش – تدوین کرده است.

 

این گزارش می‌افزاید: به نظر می رسد چین به شکلی روزافزون در حال نزدیک شدن به مرحله‌ای است که توانایی‌های تکنولوژیکی خود را به سیستم های عملیاتی آمریکا برساند؛ این کشور قصد دارد به برتری تکنولوژیکی دست پید کند.

 

این گزارش برنامه سه مرحله‌ای چین برای غلبه بر ارتش آمریکا را که قدرت نظامی برتر دنیاست بررسی کرده است.

 

نخستین مرحله در اواخر دهه ۱۹۹۰ آغاز شد و تمرکز خود را بر به چالش کشیدن آمریکا از موضع پایین‌تر گذاشت تا زمان بخرد و تشکیلات نظامی خود را مدرن کند.

 

مرحله دوم شامل دسترسی به جایگاهی است که در آن ارتش چین به لحاظ تکنولوژیکی، سلاح های هوشمند و جنگ شبکه‌ای، با ارتش آمریکا برابری کند. این امر به چین امکان می‌دهد در امور محلی دست برتر را داشته باشد و به یک ابرقدرت منطقه ای تبدیل شود. در این مرحله چین می‌تواند مانع مداخله آمریکا در مسئله تایوان و مناقشه های مربوط به دریای چین جنوبی شود چرا که هزینه اقتصادی را برای آمریکا بالا می‌برد.

 

در مرحله آخر، چین از توانایی‌های تکنولوژیکی آمریکا پیشی می‌گیرد. این جایگاه به چین امکان می‌دهد توان نظامی‌اش را فراتر از شرق آسیا ببرد و به یک بازیگر نظامی بزرگ جهانی تبدیل شود. این گزارش می‌گوید چین از جاسوسی برای به دست آوردن دانش راهبردهای فنی و صنعتی استفاده می‌کند.

مهر

مهلت ۲ هفته‌ای آمریکا به‌ترکیه برای انصراف از خرید اس ۴۰۰ روسیه

منابع آگاه اعلام کردند، آمریکا به ترکیه برای چشم پوشی از خرید سامانه‌های دفاع موشکی اس ۴۰۰ روسیه دو هفته مهلت داده و گفته است به جای اس ۴۰۰ سامانه‌های موشکی پاتریوت آمریکا را بخرد.

ادامه »

امریکا, ترکیه, جهان, خبر, روسیه, شمال غرب آسیا, مسابقه تسلیحاتی