مقامات ونزوئلا به دیپلمات‌های آمریکایی ۷۲ ساعت فرصت دادند

وزیر امور خارجه ونزوئلا: مقامات ونزوئلا روز سه‌شنبه به دیپلمات‌های آمریکایی، سه شبانه روز فرصت دادند تا ترک خاک این کشور را ترک کنند.

 

به گزارش اسپوتنیک، خورخه آریزا، وزیر امور خارجه ونزوئلا در صفحه شخصی توئیتر خود نوشت: “دیپلمات‌های آمریکایی باید خاک ونزوئلا را در مدت ۷۲ ساعت ترک کنند.”

 

پیشتر مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا گفت که ایالات متحده قصد دارد همه دیپلمات های باقی مانده در کاراکاس را در این هفته از ونزوئلا خارج کند زیرا آمریکا حضور دیپلمات‌های خود را در ونزوئلا به عنوان سیاست بازدارنده می‌داند. با این حال، دقیقا مشخص نکرد که منظور او چیست و در چه چیزی بازدارندگی را می‌بیند.

 

بعد از اینکه در ۲۴ ژانویه بخش اعظم دیپلمات‌های آمریکایی از این کشور خارج شدند، مایک پمپئو گفت که بدون توجه به اینکه آمریکا، مقامات ونزوئلا به رهبری نیکلاس مادورو را به رسمیت نمی‌شناسد، روابط خود را با این کشور قطع نمی‌کند.

 

مادورو بعد از اینکه آمریکا خوان گوایدو، رهبر مخالفان را به عنوان رهبر ونزوئلا شناخت، گفت: روابط دیپلماتیک و سیاسی را با آمریکا قطع می‌کند.

نیویورک تایمز تایید کرد؛ کمک‌های بشردوستانه توسط مخالفان دولت ونزوئلا سوزانده شد!

روزنامه آمریکایی با انتشار ویدئویی که از درگیری‌های مرز ونزوئلا با کلمبیا گرفته شده، فاش کرد که کامیون حامل کمک‌های بشردوستانه توسط مخالفان دولت مرکزی سوزانده شده است.

ادامه »

امریکا, امریکای لاتین, جهان, خبر, کلمبیا, ونزوئلا