به‌دلیل دنبال روی از ترامپ در مسئله فلسطین؛ رئیس‌جمهور رومانی استعفای نخست‌وزیر را خواستار شد

به گزارش ای‌بی‌سی‌نیوز، «کلاوس یوهانیس» رئیس‌جمهوری رومانی، امروز جمعه، از «ویوریکا دانیسلا» نخست‌وزیر خواست استعفا دهد؛ چرا که وی برای فعالیت در این سمت مناسب نیست.

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, رومانی, شرق اروپا, فلسطین

روسیه و عراق همکاری ضد‌تروریستی را گسترش می‌دهند

در نهمین کنفرانس امنیتی مقامات عالی پنج قاره جهان که از دیروز چهارشنبه، در شهر سوچی روسیه و در سطح رؤسای سازمان های اطلاعاتی، دبیران شورای امنیتی ملی، وزیران و دستیاران رئیس جمهوری در حال برگزاری است، نمایندگانی از 110 کشو حضور دارند.

ادامه »

ایران, جهان, خبر, روسیه, سوریه, شرق اروپا, عراق

مقابله به مثل مسکو و اخراج دیپلمات‌های غربی؛ انگلیس باید ۵۰ دیپلمات‌ دیگر خود را از روسیه خارج کند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، روسیه به انگلیس ابلاغ کرد، باید حدود ۵۰ دیپلمات دیگر خود را با افزایش بحران بین غرب و روسیه به دلیل مسمومیت جاسوس سابق روس و دخترش در انگلیس خارج کند.

 

پیشتر روسیه با انگلیس مقابله به مثل کرده و ۲۳ دیپلمات این کشور را اخراج کرده بود.

 

لندن مسکو را مسؤول حمله با گاز اعصاب به این جاسوس سابق روس می‌داند؛ اتهامی که روسیه آن را قبول ندارد.

 

روسیه سفیر انگلیس را بار دیگر در روز جمعه احضار کرد و به او گفت، لندن یک ماه فرصت دارد تا تعداد دیپلمات‌هایش را در روسیه در همان سطح دیپلمات‌های روسیه در انگلیس تقلیل دهد.

 

ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت خارجه روسیه امروز شنبه به رویترز گفت: این یعنی انگلیس باید ۵۰ دیپلمات‌ خود را از روسیه خارج کند.

 

وی افزود، تعداد دیپلمات‌های انگلیس همانند همتایان روس‌شان حدود ۵۰ تن خواهد بود.

 

پس از وقوع بحران میان غرب و روسیه بعد از مسمومیت جاسوس پیشین روسیه و دخترش در انگلیس، مسکو اعلام کرد که به تقاضاها و اقدامات بر پایه ادعاهای بی‌پایه و اساس پاسخ مناسب خواهد داد.

 

برخی از کشورهای غربی در پی مسمومیت سرگئی اسکریپال، جاسوس پیشین روس و دخترش یولیا در انگلیس به اخراج دیپلمات‌های روس از کشورشان اقدام کردند.

 

در همین راستا اوایل روز جمعه مسکو در اقدامی متقابل، دستور اخراج ۶۰ دیپلمات آمریکایی و تعطیلی کنسولگری آمریکا در سن‌پترزبورگ را داد.

 

مقدمات لازم برای بستن نمایندگی آمریکا در سن‌پترزبورگ در حال انجام است.

 

همچنین روسیه روز جمعه سفرای کشورهای غربی از جمله انگلیس، فرانسه، ایتالیا، آلمان را برای ارائه توضیحات احضار کرد.

 

مسکو مقدمات مقابله به مثل خود را علیه کشورهای همگام با انگلیس آغاز کرد و به سفیران این کشورها اخطار داد که باید دیپلمات‌های خود را از روسیه خارج کنند.

 

وزارت خارجه روسیه اعلام کرد، یادداشت‌های اعتراض را تقدیم سفیران کشورهایی کرده که با انگلیس همقدم شده‌اند در این میان بلژیک، مجارستان، گرجستان و مونته‌نگرو چون در آخرین لحظه به کشورهای غربی پیوستند روسیه حق پاسخگویی به این کشورها را برای آینده نزدیک محفوظ نگه می‌دارد.

 

در این راستا روسیه دو دیپلمات ایتالیا را اخراج کرده و به آنها یک هفته فرصت داده تا کشور را ترک کنند. روسیه همچنین یک دیپلمات فنلاند، چهار دیپلمات لهستان و سه دیپلمات لیتوانی را اخراج کرده است.

ایسنا

اخراج دیپلمات‌های آمریکایی از روسيه

به گزارش اسپوتنیک، فدراسیون روسیه 60 دیپلمات آمریکایی را اخراج می کند و کنسولگری آمریکا در سن پیترزبورگ را می بندد.   سرگی لاوروف وزیر خارجه فدراسیون اعلام نمود:«جون هانتسمن، سفیر آمریکا در روسیه به وزارت خارجه روسیه دعوت شده است تا سرگی ریابکوف معاون من اقدام جوابیه روسیه در رابطه با آمریکا را به

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, روسیه

ریابکوف در واکنش به‌اخراج دیپلمات‌ها؛ روسیه پاسخی سخت و خشن به‌غرب می‌دهد

به گزارش خبرگزاری تاس، سرگئی ریابکوف، معاون وزیر امور خارجه روسیه روز سه‌شنبه ۷ فروردین گفت پاسخ مسکو به اقدام آمریکا در اخراج ۶۰ دیپلمات این کشور «سخت و خشن» خواهد بود.   ریابکوف در عین حال گفت کشورش برای «ثبات راهبردی» آماده گفتگو با دولت آمریکاست.   دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا

ادامه »

امریکا, انگلستان, جهان, خبر, روسیه

ولادیمیر پوتین با 76,67 درصد آراء در انتخابات ریاست‌جمهوری فدراسیون روسیه پیروز شد

کمیته مرکزی انتخابات پس از پردازش 99 درصد آراء، ولادیمیر پوتین را با اکثریت آراء کاندید پیروز در انتخابات اعلام کرد.   به گزارش اسپوتنیک، ولادیمیر پوتین رهبر کنونی روسیه پس از پردازش 99,75 درصد آراء با 76,67 درصد آراء در انتخابات ریاست جمهوری فدراسیون روسیه پیروز شد.   به گفته کمیته مرکزی انتخابات، رهبر

ادامه »

جهان, خبر, روسیه