ایران: اوکراین نمی‌بایست فایل صوتی محرمانه را منتشر می‌کرد

فایل صوتی مکالمه خلبان پرواز آسمان با برج مراقبت حکایت از اطلاع مسئولان ایران از حمله موشکی به هواپیمای اوکراینی دارد. مسئولان جمهوری اسلامی نزدیک به سه روز نسبت به علت اصلی سقوط هواپیما ابراز بی اطلاعی می‌کردند.

ادامه »

اکراین, ایران, جهان, حوادث, خاورمیانه, خبر

در حادثه سقوط بهمن در ارتفاعات توچال چند کوهنورد مفقود شدند

براساس اعلام سخنگوی سازمان آتش نشانی ساعتی قبل در ارتفاعات توچال حادثه ریزش بهمن به وقوع پیوسته است.

 

جلال ملکی سخنگوی سازمان آتش نشانی شهر تهران در گفت‌وگو با فارس از سقوط بهمن در ارتفاعات شمال غرب تهران در منطقه توچال خبر داد.

 

وی ادامه داد: در ساعت ۱۱:۰۴ امروز عده ای از شهروندان با سامانه آتش نشانی شهر تهران تماس گرفته و مدعی شدند که در حوالی ایستگاه ۲ تا ۵ توچال حادثه سقوط بهمن رخ داده است.

 

سخنگوی سازمان آتش نشانی شهر تهران افزود: تماس های تلفنی حکایت از آن دارد که عده ای از کوهنوردان دیده‌اند که در جایی خارج از مسیر اصلی پیاده روی، برف از کوه حرکت کرده و در سینه کش کوه جاری شده است.

 

ملکی گفت: به اذعان برخی از شهروندان چند نفری در مسیر ریزش بهمن حضور داشته اند که در حال حاضر خبری از این افراد نیست و مشخص نشده است که زیر بهمن مانده‌اند یا توانسته‌اند فرار کنند.

 

وی خاطرنشان کرد: سه گروه از مأموران آتش نشانی با تخصص کوهنوردی به محل اعزام شده‌اند و در حال بررسی موضوع هستند.

 

سخنگوی سازمان آتش نشانی گفت: متاسفانه اطلاعات شهروندان ضد و نقیض بوده و ما منتظر بررسی مأموران و جمع بندی اطلاعات هستیم.

 

اعزام ۵ تیم کمکی از هلال احمر به محل حادثه

 

این در حالی است که مرتضی سلیمی رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر نیز در این خصوص گفته است: براساس اعلام شهروندان ۴ نفر در این حادثه گرفتار شده اند که تاکنون دو نفرشان مصدوم شده‌اند.

 

وی افزود: ۵ تیم کمکی از سازمان امداد و نجات به درخواست سازمان آتش نشانی شهر تهران به محل حادثه اعزام شده اند و به صورت مشترک کار امدادرسانی به مصدومان این حادثه ادامه دارد.

 

رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر گفت: امیدواریم دو نفر دیگر نیز رهاسازی شده و تعداد مصدومان و مجروحان این حادثه بیش از این عدد نباشد.

 

سلیمی خاطرنشان کرد: دسترسی به این منطقه از سمت بالا ممکن بوده و در حال حاضر اقدامات در حال انجام است.

هشدار نسبت به‌تکرار خرابی‌های سیل؛ مسئولان “زمان” را از دست دادند!

نماینده لرستان در شورای عالی استان‌ها نسبت به تکرار خسارت‌های ناشی از سیل بواسطه بارندگی‌های پیش رو هشدار داد و گفت: هنوز بسیاری از خرابی های سیل ابتدای امسال بازسازی نشده و ادامه این روند برای زندگی مردم این استان نگران کننده است.

ادامه »

ایران, حقوق بشر, حوادث, خبر, محیط زیست