مطرح‌شدن قانونی در سنای آمریکا برای برداشتن تحریم‌های کوبا

دفتر سناتور پاتریک لیهی در بیانیه‌ای مطبوعاتی اعلام کرد، چند سناتور آمریکایی شامل امی کلوبوچار، مایک انزی و پاتریک لیهی روز جمعه قانون مهمی را به منظور برداشتن تحریم‌های تجاری اعمال شده از سوی آمریکا علیه کوبا در سنا به جریان انداخته‌اند.

 

در این بیانیه مطبوعاتی آمده است: قانون دو حزبی مذکور موسوم به قانون «آزادی صادرات به کوبا» موانع قانونی را برای آمریکایی‌هایی که در کوبا به تجارت می‌پردازند برداشته و راه را برای بروز فرصت‌های اقتصادی جدید برای تجار آمریکایی و کشاورزان آمریکا برای تقویت صادرات آمریکا و اجازه به دسترسی بیشتر کوبایی‌ها به کالاهای آمریکایی هموار خواهد کرد.

 

در این بیانیه آمده است: این قانون مفاد کلیدی قوانین قبلی را که جلوی معاملات و تجارت آمریکایی ها در کوبا را می‌گرفتند لغو خواهند کرد اما باعث لغو بخش‌های مربوط به حقوق بشر یا ادعاهای مالکیت مطرح شده علیه دولت کوبا نخواهند شد.

 

آمریکا در دهه ۱۹۶۰ کوبا را هدف تحریم‌های تجاری قرار داد و این تحریم‌ها به رغم بهتر‌شدن روابط دو کشور همچنان پابرجا هستند. دو کشور در سال ۲۰۱۵ روابط دیپلماتیک را از سر گرفتند اما در سال ۲۰۱۷ دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد دولتش تحریم‌ها علیه کوبا را حفظ خواهد کرد.

مهر

درخواست شرم‌آور گوایدو برای مداخله نظامی در ونزوئلا صدای دموکرات‌های آمریکا را نیز در آورد

نمایندگان دموکرات کنگره آمریکا از درخواست رهبر مخالفان ونزوئلا برای مداخله نظامی واشنگتن در این کشور انتقاد و با این اقدام مخالفت کردند.

ادامه »

امریکا, امریکای لاتین, بولیوی, جهان, خبر, ونزوئلا

ونزوئلا حساب‌های نفتی خود را به روسیه منتقل کرد

شرکت نفت دولتی ونزوئلا که به تازگی تحت تحریم آمریکا قرار گرفته، درآمدهای نفتی خود را در حساب تازه تاسیس این شرکت در یک بانک روسی ذخیره می‌کند.

ادامه »

اقتصادی, امریکا, امریکای لاتین, جهان, خبر, روسیه, عربستان سعودی, فرانسه, نروژ, ونزوئلا

چین گفت‌وگوی مسالمت‌آمیز برای بحران ونزوئلا را خواستار شد

وزارت خارجه چین تاکید کرد، مذاکرات صلح‌آمیز و ابزارهای سیاسی تنها راه به سمت برقراری صلح در ونزوئلا است و از تلاش‌های بین‌المللی برای حصول چنین نتیجه‌ای حمایت کرد.

ادامه »

امریکا, امریکای لاتین, جهان, چین, خبر, وزنه‌برداری