مصر: راه‌حل بحران سوریه سیاسی است / راه حل بحران یمن، نظامی نیست

«عبدالفتاح السیسی » رئیس جمهوری مصر امروز یکشنبه در دیدار «ژان ایو لودریان» وزیر خارجه فرانسه در مورد بحران در سوریه گفت:این بحران باید از طریق سیاسی حل شود.   به نقل از تارنمای خبری «المصدر» السیسی افزود: بحران در سوریه باید به گونه ای حل شود که ضمن حفظ یکپارچگی ارضی این کشور خواسته

ادامه »

الجزایر, جهان, خبر, سوریه, عربستان سعودی, فرانسه, لیبی, مصر

آغاز دیدار تاریخی رهبران دو کره در منطقه غیرنظامی

به نوشته روزنامه گاردین، کیم جونگ اون، رهبر کره‌شمالی و مون جائه این، رئیس‌جمهوری کره‌جنوبی امروز دیداری تاریخی در مرز دو کره داشتند و اکنون برنامه صبحگاهی آنها تکمیل شده است و طرفین برای صرف نهار جدا می‌شوند.

ادامه »

تشنج زدایی, جهان, خبر, شرق آسیا, کره جنوبی, کره شمالی

مشهورترین فلوت‌زنی که وزیر فرهنگ مصر شد

به نقل از اهرام آنلاین, «ایناس عبدالدایم» در جریان اصلاحات در کابینه دولت مصر اوایل هفته جاری به عنوان اولین وزیر فرهنگ زن مصر انتخاب و به پارلمان این کشور معرفی شد.

 

ایناس عبدالدایم ۵۸ ساله در سال ۱۹۸۴ در رشته فلوت‌زنی از دانشگاه قاهره فارغ‌التحصیل شد و دکترای خود را در سال ۱۹۹۰ از دانشکده عالی هنر پاریس دریافت کرد.

 

ایناس عبدالدایم را با عنوان «زنی که عرش اخوان را تکان داد» می شناسند، چرا که وی در دوران حکمرانی سلفی‌ها در این کشور به شدت به مواجهه با آنها پرداخت.

 

«محمد مرسی» رئیس‌جمهوری پیشین مصر مانع از ادامه حضور عبدالدایم در اپرای این کشور به عنوان یک زن شد و همین موضوع منجر به آن شد که عبدالدایم اعتراض‌های گسترده‌ای را برای بازگشت به جایگاهش در اپرا راه‌اندازی کند.

 

ایناس عبدالدایم، مشهورترین فلوت‌زن مصر و اولین زنی است که سمت وزارت فرهنگ این کشور را برعهده دارد؛ سمتی که برای ایناس یک رویا به شمار می‌رفت.

ایلنا

مصر از ترکیه به شورای امنیت شکایت کرد

پایگاه خبری روسیا الیوم روز دوشنبه خبر داد: مصر در نامه ای به شورای امنیت سازمان ملل متحد به دلیل توقیف یک قایق متعلق به ترکیه که حامل مواد منفجره به مقصد لیبی بود، از آنکارا شکایت کرد.   روسیا الیوم نوشت: ‘طلعت موسی’ استاد امنیت وراهبرد ملی در آکادمی علوم نظامی ‘ناصر’ مصر گفت:

ادامه »

ترکیه, تروریسم, جهان, خبر, لیبی, مصر

“ارتش ملی لیبی” ترکیه را به‌حمایت از تروریسم و مداخله در امور این کشور متهم کرد

گارد ساحلی یونان روز چهارشنبه یک کشتی حامل موادی که برای ساخت مواد منفجره استفاده می‌شود و در مسیرش به سمت لیبی بوده، توقیف کرد. گفته می‌شود این کشتی در بنادر مرسین و اسکندرون ترکیه بارگیری شده بود.

ادامه »

ترکیه, تروریسم, جهان, خبر, لیبی