زاسپکین: احتمال جنگ هسته‌ای/ نهایتا نیروهای ترکیه سوریه را ترک می‌کنند

سفیر روسیه در بیروت با اشاره به تلاش مسکو برای توسعه نقش خود در لبنان تاکید کرد، عملکرد آمریکا در منطقه به گونه‌ای است که جهان را به سوی جنگ سوق می‌دهد.

ادامه »

اکراین, امریکا, ایران, ترکیه, تروریسم, جهان, چین, خاورمیانه, خبر, روسیه, سوریه, شمال غرب آسیا, گرجستان, لبنان, هندوستان

مسکو: شاهد تلاش‌هایی برای انتقال تروریست‌ها از ادلب به عراق هستیم

به گزارش خبرگزاری “تاس” روسیه به نقل از اولگ سیرومولوتوف، معاون وزیر خارجه این کشور گزارش داد، تلاش‌هایی برای انتقال کسانی که تروریست‌ خوانده می‌شوند از ادلب به عراق انجام می‌شوند، از این تلاش‌ها ممانعت شده است و عراق مسؤولیت این امر را برعهده گرفته است زیرا این کشور به تروریست‌های جدیدی نیاز ندارد.

 

سیرومولوتوف در ادامه به گذرگاه‌های آرام تروریست‌ها اشاره کرد که در حال حاضر در خاک اندونزی، شبه جزیره سینا و افغانستان وجود دارند.

 

معاون وزیر خارجه روسیه گفت: در درجه اول در مکان‌هایی که عملیات‌های جنگی جریان دارند به ویژه در شبه جزیره سیناء، گذرگاه‌های آرامی برای تروریست‌ها وجود دارند، همچنین تروریست‌ها به افغانستان و اندونزی منتقل شده‌اند.

 

این مسؤول وزارت خارجه روسیه افزود: آنها در اروپا پراکنده هستند و از طریق بلاروس و اوکراین به روسیه نفوذ می‌کنند.

 

وی در ادامه تاکید کرد: یکی از سخت‌ترین ماموریت‌هایی که امروز وجود دارد، ممانعت از بازگشت تروریست‌های خارجی از خاورمیانه و پیش از هر چیزی از سوریه است.

ایسنا

بشار اسد دستور عفوعمومی برای فراری‌های ارتش سوریه صادر کرد

به گزارش ایسنا به نقل از سایت النشره، بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه امروز در حکمی اعلام کرد: تمام کسانی که بعد از شروع اعتراضات در سال ۲۰۱۱ چه در داخل و چه در خارج کشور از خدمت سربازی فرار کرده‌ و از ارتش جدا شده‌اند شامل عفو عمومی می‌شوند.

ادامه »

اسراییل, جهان, خبر, روسیه, سوریه, شمال غرب آسیا