کشته و زخمی‌شدن ده‌ها نظامی ترکیه در حملات ارتش سوریه در ادلب

منابع وابسته به مخالفان سوری از کشته و زخمی شدن دهها نظامی ترکیه در حملات ارتش سوریه به آنها در استان ادلب خبر دادند.

ادامه »

اروپا, المان, انگلستان, پناهجویی, ترکیه, جهان, حضور نظامی, خاورمیانه, خبر, روسیه, سوریه, فنلاند

مسکو: امنیت هواپیماهای ترکیه بر فراز سوریه را تضمین نمی‌کنیم

وزارت دفاع روسیه اعلام کرد، به دلیل ایجاد منطقه پرواز ممنوع در آسمان شمال غرب سوریه، دیگر نمی‌تواند امنیت هواپیماهای ترکیه را در این منطقه تضمین کند.

 

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، سرلشکر اولیگ جورافلوو، رئیس مرکز هماهنگی روسیه در سوریه وابسته به وزارت دفاع روسیه به خبرنگاران تصریح کرد که در سایه شرایط کنونی فرماندهی نیروهای مسلح روسیه نمی‌تواند امنیت هواپیماهای ترکیه را در سوریه تضمین کند.

 

قبلا فرماندهی کل قوا ونیروهای مسلح سوریه بستن شدن حریم هوایی در منطقه شمال غرب به ویژه ادلب را به روی هواپیماها و پهپادها اعلام کرده و گفته بود: هر هواپیمایی که حریم هوایی را نقض کند، یک هدف متخاصم محسوب و با آن مقابله خواهد شد.

 

یگان‌های ارتش سوریه روز یکشنبه سه فروند پهپاد متعلق به رژیم ترکیه را در جریان عملیات خود علیه گروه‌های تروریستی در حومه ادلب سرنگون کردند ضمنا عصر همان روز با پهپادهای متخاصم در فراز شهر حماه درگیر شدند و حملات آن را دفع کردند.

بیانیه سه کشور اروپایی درباره کمک به ایران برای مقابله با کرونا

سه کشور انگلیس، فرانسه و آلمان روز دوشنبه با صدور بیانیه‌ای ضمن اعلام همبستگی با قربانیان ویروس کرونا در ایران، از ارسال کمک‌های پزشکی و مالی به کشورمان برای مقابله با شیوع سریع این ویروس خبر دادند.

ادامه »

المان, امریکا, انگلستان, ایران, جهان, خاورمیانه, خبر, فرانسه

کرملین در پاسخ به اردوغان؛ حضور ما در سوریه قانونی است

سخنگوی دفتر رئیس جمهوری روسیه در پاسخ به درخواست اردوغان برای تَرک سوریه تصریح کرد: حضور ما در سوریه قانونی است و مبارزه با عناصر تروریستی در ادلب ادامه دارد.

ادامه »

ترکیه, تروریسم, جهان, خاورمیانه, خبر, روسیه, سوریه

اردوغان در سوریه نه راه پس دارد نه پیش/ ناتو هم کمک نخواهد کرد

یک رسانه عرب زبان از مخمصه سخت و انزوایی که رئیس جمهور ترکیه در ماجراجویی خود در سوریه بدان گرفتار شده پرده برداشته و به عدم تمایل غرب و ناتو برای کمک به اردوغان پرداخته است.

ادامه »

امریکا, ترکیه, جهان, خاورمیانه, خبر, روسیه, سوریه, ناتو