مسکو: استقرار موشک‌های آمریکا متوقف نشود، واکنش نشان می‌دهیم

سخنگوی وزارت خارجه روسیه هشدار داد: استقرار موشک‌های آمریکا متوقف نشود، واکنش نشان می‌دهیم.

 

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، «ماریا زاخاروا» سخنگوی وزارت خارجه روسیه امروز یکشنبه به آمریکا هشدار داد که اگر برنامه هایش در خصوص استقرار موشکی که پیشتر توسط پیمان موشک های هسته‌ای میان‌ بُرد موسوم به «INF» ممنوع بود را رها کند؛ در غیر اینصورت مسکو به آن واکنش نشان خواهد داد.

 

سخنگوی وزارت خارجه روسیه در این باره گفت: یک بار دیگر از واشنگتن و متحدانش می خواهیم تا رویکرد مسئولانه ای را اتخاذ کنند.

 

گفتنی است، به دنبال اعلام رسمی خروج واشنگتن از پیمان منع تولید موشک‌ های هسته‌ای میان بُرد با مسکو، وزارت خارجه روسیه نیز در بیانیه ای از اقدام مشابه در این خصوص خبر داده بود.

 

در بیانیه صادره از سوی وزارت خارجه روسیه در این خصوص آمده بود: امروز دوم آگوست سال ۲۰۱۹ میلادی، معاهده میان اتحادیه جماهیر شوروی س سابق و ایالات متحده آمریکا در زمینه منع تولید موشک‌ های هسته‌ای میان بُرد به دلیل اقدام واشنگتن پایان می یابد.

مهر

رویترز: ایران در ماه جولای، ۱۱ میلیون بشکه نفت به چین صادر کرد

منابع غربی اعلام کردند چین در ماه جولای و طی دومین ماه متوالی به تحریم‌های آمریکا علیه ایران بی اعتنایی کرده و حداکثر ۳۶۰ هزار بشکه در روز نفت از ایران وارد کرده است.

ادامه »

اقتصادی, امریکا, امریکای شمالی, انگلستان, ایران, جهان, چین, خاورمیانه, خبر, سوریه, شرق آسیا

اتحاد نفتی چین و ونزوئلا برای مقابله با آمریکا

رئیس جمهوری ونزوئلا روز گذشته پنجشنبه، به دنبال دیدار با نمایندگان دولت پکن، یک پالایشگاه نفتی جدید را با همکاری چین در جنوب ونزوئلا افتتاح کرد. مقامات کاراکاس پیشتر بارها اعلام کرده بودند که با همکاری هم پیمانانش از جمله چین و روسیه با تحریم های آمریکا مقابله خواهند کرد

ادامه »

امریکا, امریکای لاتین, جهان, چین, خبر, روسیه, شرق آسیا, ونزوئلا