توافق شورشیان با ارتش سوریه برای خروج از غوطه شرقی و آزادی 3500 زندانی تروریست‌ها

به گزارش شبکه المنار، این توافق میان ارتش سوریه و شورشیان در مناطق باقیمانده غوطه شرقی از جمله منطقه جوبر، عربین، عین‌ترما، زملکا و الحرة منعقد شده و بر اساس آن تروریست‌ها از این مناطق که یکی از استراتژیک‌ترین بخش‌های غوطه شرقی محسوب می‌شد، خارج خواهند شد.

ادامه »

جهان, خبر, سوریه

خوشحالی مردم سوریه در پی آزادسازی ۹۰ درصد از “غوطه شرقی”

به نقل از روسیاالیوم، دمشق پایتخت سوریه غروب جمعه بعد از آزادسازی حدود 90 درصد از غوطه شرقی از لوث تروریسم، صحنه جشن و شادمانی مردم سوریه بود و ارتش سوریه به نورافشانی آسمان دمشق پرداخت.   رسانه‌های سوری ویدئوها و تصاویری از جشن و سرور مردم سوریه و نورافشانی آسمان دمشق در پی پیروزی

ادامه »

جنگ بر علیه تروریسم, جهان, خبر, سوریه

۴۴ کشته در حمله راکتی تروریست‌ها به یک مرکز خرید در دمشق

به نقل از سانا، روز چهارشنبه در جریان حمله راکتی گروه‌های تروریستی به یک مرکز خرید در دمشق (در محله «کشکول» در غوطه شرقی دمشق)، دستکم ۴۴ تن کشته شده‌اند.   گزارش خبرگزاری فرانسه نیز حاکی است در مراکز درمانی دمشق، خانواده‌ها به دنبال اعضای خانواده خود می‌گردند و از سوی دیگر زخمی‌ها نیاز به

ادامه »

تروریسم, جهان, حقوق بشر, خبر, روسیه, سوریه, عربستان سعودی, قطر

کُردها، سقوط عفرین و سوالاتی بی پاسخ!

نخبگان کُرد همه را در سقوط عفرین مقصر معرفی می کنند به غیر از آمریکا. آیا آمریکا و ترامپ مقصر نیستند؟! چرا آمریکا یک هزارم اهتمام به غوطه را صرف عفرین و کردها نمی کند؟ مگر آمریکا و کردها در سوریه و در شرق فرات هم پیمان نیستند؟! آیا از دید آمریکا، کردهای شرق فرات

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, سوریه, عراق

مسکو: آمریکا در مناطق تحت کنترل کُردها ۲۰ پایگاه نظامی دارد

“الکساندر بینیدیکتوف” دستیار دبیر شورای امنیت ملی روسیه گفت که دخالت‌های خارجی در بحران سوریه، بازگشت ثبات و صلح به این کشور را با مانع مواجه کرده است.

 

وی در گفت‌وگو با اسپوتنیک تصریح کرد: آمریکا در منطقه تحت کنترل یگان‌های مدافع خلق کرد در سوریه، حدود 20 پایگاه نظامی دارد.

 

این مقام روسی درباره منطقه امنیتی آمریکا در التنف در سوریه گفت: عناصر مسلح به راحتی در مقابل دیدگان نظامیان آمریکایی در منطقه التنف سوریه در حال رفت و آمد هستند و این در حالی است که این منطقه به روی کاروان‌های کمک‌های بشردوستانه سازمان ملل، بسته است.

 

دستیار دبیر شورای امنیت ملی روسیه اظهار داشت: آمریکا بدون توافق با دولت سوریه، منطقه‌ای به مساحت 55 کیلومتر مربع را در اطراف التنف واقع در مرزهای سوریه و اردن اشغال کرده است. اردوگاه آوارگان الرکبان در این منطقه وجود دارد و عناصر مسلح در مقابل دیدگان نظامیان آمریکایی، در حال رفت و آمد هستند.

 

این مقام روسی گفت که داعش متحمل خسارات سنگینی در سوریه شده است و در این شرایط تروریست‌ها در سوریه از عملیات جنگی گسترده با تاکتیک جنگ‌های چریکی روی آورده‌اند.

 

وی افزود: آمریکایی ها با ارسال سلاح‌های پیشرفته برای کردها و تحریک تمایلات جدایی طلبانه در محافل کرد، ترکیه را برای انجام عملیات نظامی در عفرین واقع در شمال سوریه، تحریک کردند.

تسنیم

پنتاگون: آمریکا مدرکی دال بر کاربرد تسلیحات شیمیایی در سوریه در دست ندارد

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، سرهنگ «راب منینگ» روز دوشنبه در یک نشست خبری اعلام کرد که آمریکا گزارش ها در مورد نشر احتمالی اطلاعات غلط در خصوص کاربرد تسلیحات شیمیایی در سوریه را پیگیری می کند، اما در حال حاضر هیچگونه مدرکی دال بر کاربرد اینگونه تسلیحات در اختیار ندارد.

ادامه »

امریکا, جهان, حقوق بشر, خبر, سوریه

صالح مسلم آزاد شد

به گزارش رویترز، صالح مسلم، رهبر پیشین حزب «اتحاد دموکراتیک کرد سوریه»، که در جمهوری چک بازداشت شده بود، امروز – سه‌شنبه – در دادگاهی در شهر پراگ حاضر شد.   طبق این گزارش، قاضی این دادگاه پس از بررسی اتهام وارده علیه صالح مسلم، حکم آزادی وی را صادر کرد.   این در حالی

ادامه »

ترکیه, جهان, چک, خبر, سوریه, قضایی

نمایندگان پارلمان عراق پرونده حضور نظامی آمریکا را باز می کنند

نماینده فراکسیون ائتلاف ملی در پارلمان عراق گفت تعدادی از نمایندگان مجلس ملی این کشور قصد دارند پرونده حضور نظامی آمریکا در خاک این کشور را باز و پیشنهاداتی را برای تصمیم گیری پارلمان در این خصوص مطرح کنند.

ادامه »

امریکا, تروریسم, جهان, خبر