پیشروی‌های چشمگیر ارتش سوریه در حومه ادلب

فرماندهی کل ارتش سوریه اعلام کرد: سربازان شجاع سوری در روزهای گذشته توانستند پس از نابودی شمار زیادی از تروریست‌ها و بستن مسیرهای امدارسانی آنها مجددا کنترل تعدادی از شهرستان‌ها، روستاها و شهرک‌ها از جمله “کفر نبل”، “کفر سجنه”، “شیخ مصطفی”، “جاس”، “معره حرمه”، “دیر سنبل”، “الدار کبیره” و “حزارین” را به دست بگیرند.

ادامه »

ایران, ترکیه, تروریسم, جهان, خاورمیانه, خبر, رومانی, سوریه

اتحادیه عرب خواستار استقرار نیروهای بین‌المللی در خاک فلسطین شد

اتحادیه عرب خواستار استقرار دوباره نیروهای حافظ صلح بین‌المللی در خاک فلسطین و به ویژه در شهر “الخلیل” واقع در کرانه باختری شد.

ادامه »

اتحادیه عرب, اسراییل, امریکا, جهان, حقوق بشر, خاورمیانه, خبر, فلسطین

لوفیگارو؛ آمریکا و متحدانش دستکم در دو حادثه تنگه هرمز، دروغ‌هایی را به ایران نسبت داده‌اند

روزنامه فرانسوی لوفیگارو در گزارشی فاش کرد آمریکا و برخی متحدانش درباره دستکم دو حادثه در تنگه هرمز که به ایران نسبت داده شده است، دروغ پردازی کرده‌اند.

ادامه »

امریکا, انگلستان, ایتالیا, ایران, جهان, حضور نظامی, خاورمیانه, خبر, دانمارک, ژاپن, فرانسه

مسکو؛ نیروهای نظامی و امنیتی عراق تامین امنیت و دفاع از کشورشان را به تنهایی تضمین می‌کنند

سفیر روسیه در بغداد با اشاره به عملکرد موفق نیروهای امنیتی عراقی در مبارزه با تروریست‌ها در این کشور، بر لزوم ادامه تبادل اطلاعات و اقدامات مشترک برای جلوگیری از حملات تروریستی و تأمین امنیت در شهرهای عراق تأکید کرد.

 

به گزارش تسنیم به نقل از خبرگزاری «نووستی»، “ماکسیم ماکسیموف” سفیر روسیه در بغداد در گفت‌وگو با این خبرگزاری اعلام کرد که سخن گفتن از پیروزی کامل بر گروه تروریستی داعش در عراق هنوز زود است، برای اینکه گروه‌های کوچکی از تروریست‌ها و “هسته‌های خواب” داعش هنوز در تعدادی از استان‌های این کشور فعالیت می‌کنند.

 

سفیر روسیه یادآور شد، نیروهای نظامی و امنیتی عراق در طول عملیات ضدتروریستی علیه داعشدر طول سال ۲۰۱۴ الی ۲۰۱۷ به خوبی تقویت شده‌اند و امروز آنها قادر به انجام بسیاری از وظایف در عرصه ضد تروریستی بوده و تامین امنیت و دفاع از کشورشان را به تنهایی تضمین می‌کنند.

 

ماکسیموف افزود: « با این وجود، صحبت کردن درباره پیروزی کامل بر داعش هنوز زودهنگام است، اگرچه باید اعتراف کرد که خسارات وارده به ساختارهای تروریستی در عراق کاملاً جدی است. با این حال، برخی از گروه‌های کوچک تروریستی و “هسته‌‌های داعش” همچنان در تعدادی از استانها فعالیت خود را ادامه می‌دهند.»

 

با توجه به این مسئله این دیپلمات روس معتقد است که امروزه بیش از هر زمان دیگری، نقش تبادل اطلاعات و اقدامات مشترک پیشگیرانه برای جلوگیری از وقوع حملات تروریستی و تأمین امنیت در شهرهای عراق رو به افزایش است.

 

لازم به یادآوری است، در سال ۲۰۱۵ ، وزارت دفاع روسیه، سوریه، ایران و عراق یک مرکز هماهنگی مشترک به منظور تبادل اطلاعات حساس امنیتی در بغداد ایجاد کردند. کارکرد اصلی این مرکز جمع آوری، پردازش و تجزیه و تحلیل داده‌های فعلی درباره وضعیت منطقه خاورمیانه در عرصه مبارزه با گروه‌های تروریستی و تبادل اطلاعات در این راستا و انتقال سریع آنها به ستادهای کل نیروهای مسلح این چهار کشور است.

 

ضمن اینکه، روز گذشته، چهارشنبه، وزرای دفاع کشورهای عضو ناتو موافقت خود را برای تقویت مأموریت این سازمان در عراق، البته با هماهنگی مقامات بغداد، اعلام کردند.

آزادی ۳ روستا در حومه حلب توسط ارتش سوریه/ انتقال پست‌های دیده‌بانی ترکیه به نقاط تحت کنترل تروریست‌ها

ارتش سوریه در درگیری‌ها با گروه‌های تروریستی در حومه جنوب غربی حلب دستاورد میدانی جدیدی به دست آورده و سه روستا را از کنترل تروریست‌ها آزاد کرد.

ادامه »

تروریسم, جهان, حضور نظامی, خاورمیانه, خبر, سوریه

درخواست خلوصی آکار از ناتو برای حمایت از ترکیه در ادلب

خلوصی آکار وزیر دفاع ترکیه که برای شرکت در نشست وزرای دفاع ناتو به بروکسل سفر کرده از نمایندگی دائم و هیئت نمایندگی نظامی ترکیه در ناتو بازدید کرد.

ادامه »

بلژیک, ترکیه, جهان, خاورمیانه, خبر, سوریه, غرب اروپا, ناتو