مرگ کارگری۳۰ ساله و قطع عضو کارگر دیگری در انفجار کارخانه صنعتی اردستان

کارگر مصدوم توسط نیروهای امداری به بیمارستان‌های محلی منتقل شده است.

 

به گزارش ایلنا، در اثر انفجار ظهر امروز در کارخانه صنعتی اردستان، یک کارگر جوان ۳۰ ساله جان خود را از دست داد و فردی دیگر دچار قطع عضو و ۷۰ درصد سوختگی شد.

 

علت حادثه، «ترکیدن کپسول اکسیژن» عنوان شده است و رئیس مرکز اورژانس اردستان در این رابطه گفته است: ایمنی این کارخانه صنعتی بسیار ضعیف است و در این واحد صنعتی بارها شاهد اتفاقات تلخ بودیم که منجر به زخمی و کشته شدن نیروهای کارگری شده است.

 

علیرغم تذکراتی که اورژانس و شبکه بهداشت و درمان به این واحد صنعتی دادند ولی هنوز تغییر خاصی انجام نشده است.

 

همچنین رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردستان با بیان اینکه بازرسی از واحدهای صنعتی به صورت دوره‌ای انجام می‌شود، گفت: تاکنون بارها به این واحد صنعتی تذکرات کتبی و شفاهی در خصوص وضعیت ایمنی انجام شده ولی متاسفانه باز هم شاهد اتفاقات تلخ بودیم.

انفجار در پتروشیمی خارک به‌کشته‌شدن یک کارگر ومصدومیت ۴ کارگر دیگر انجامید/ حال یکی از مصدومین بحرانی‌ست

حوالی ساعت ۱۷:۳۰ عصر روز پنجشنبه ۲۹ آبان، مخزن تانکر ماده شستشوی لیونل در پتروشیمی خارک استان بوشهر منفجر شد که این حادثه موجب مرگ جوشکار و مجروح شدن ۴ کارگر دیگر شد.

ادامه »

ایران, حقوق بشر, حوادث, خبر, کارگری

دیوان ضد‌ عدالت اداری رژیم ولایی، و قانونی دانستن عقد قرارداد موقت در کارهای با ماهیت مستمر

امنیت شغلی، مهمترین مولفه اشتغال کارگران است. اگرچه بسیاری از تشکل‌ها و فعالان کارگری با هدف تامین امنیت شغلی، خواهان ابطال دادنامه ۱۷۹ دیوان عدالت هستند ولی تمامی تلاش‌ها بی‌ثمر مانده است.

ادامه »

ایران, حقوق بشر, کارگری, گزارش

از مبارزه برای تأمین خواست‌های فوری تا پیوند با جنبش همگانی ضد استبدادی

در گرماگرم همه‌گیری بیماری کوید-۱۹ و وخیم‌تر شدن وضعیت معیشت زحمتکشان، وزارت کار بار دیگر مزد منطقه‌ای و صنفی را همراه با مقررات‌زدایی در روابط کار و قوانین تأمین اجتماعی در دستورکار خود قرار داده ‌است.

ادامه »

ایران, حقوق بشر, کارگری, مقاله, همبستگی