مرگ دردناک یک کارگر در میان پره‌های حلزونی دستگاه انتقال مواد

منابع کارگری در استان اصفهان؛ از مرگ یکی از کارگران معدن مس انارک در شهرستان نایین به دلیل سقوط در دستگاه انتقال مواد (اسکرو) خبر دادند.

 

به گزارش ایلنا، یکی از کارگران معدن مس انارک شهرستان نایین در استان اصفهان، حین انجام کار در اثر سقوط در دستگاه اسکرو (انتقال مواد) دچار حادثه شد و جان باخت.

 

از قرار معلوم؛ فرد فوت شده از کارگران شرکت توسعه و فن آوری مس مسکنی در معادن انارک شهرستان نایین بوده که حین کار از ارتفاع ۲۰ متری به داخل دستگاه انتقال مواد سقوط می‌کند و بر اثر برخورد با پره‌های حلزونی دستگاه اسکرو (انتقال مواد) جان خود را از دست می‌دهد.

 

به دنبال وقوع این حادثه؛ ماموران امداد و نجات بدن بی‌جان این کارگر را از داخل دستگاه و پره‌ها بیرون کشیده و برای سیر مراحل قانونی تحویل پزشکی قانونی دادند.

 

علت سقوط این کارگر به داخل دستگاه از سوی کارشناسان در دست بررسی است.

بازرس کانون کارگران ساختمانی؛ کارگران ساختمانی دیگر نمی‌توانند در ماه، یک کیلو برنج یا یک عدد مرغ برای خانه بخرند

«بیکاری کارگران ساختمانی» به دلیل رکود کرونا، تقصیر خود کارگر نیست و از مصادیق بارزِ «بیکاری غیرارادی» محسوب می‌شود؛ حالا کارگری که غیرارادی بیکار شده و نمی‌تواند «نان خالی» بخرد، نه تنها برخلاف همه الزامات قانونی، مقرری بیکاری نمی‌گیرد بلکه قرار است بیمه او هم قطع شود!

ادامه »

اختلاف طبقاتی, ایران, حقوق بشر, خبر, کارگری, گزارش

به بهانه انقلابی که با فروریزی خاموش شد

فوریه ۱۰۳ سال پیش بود که اعتصابات سراسری کارگری سرانجام نسخه نیکلای دوم را پیچید تا حکومت تزاری پس از نزدیک به ۴۵۰ سال خاتمه بیابد. به دنبال چندین برابر شدن قیمت گوشت و سیب‌زمینی و … از یک سو و سوء مدیریت تزار در جنگ جهانی اول، مردم به خیابان‌های سن‌پترزبورگ (آن زمان پتروگراد

ادامه »

اتحاد شوروی, تاریخ, جهان, دیدگاه, روسیه, سوسیالیسم, کارگری

افزایش مرگ‌ومیر حوادث کار در آذربایجان شرقی

مدیرکل پزشکی قانونی آذربایجان شرقی با بیان اینکه ۷۱ نفر طی شش ماهه اول سال‌جاری بر اثر حوادث ناشی از کار در استان جان خود را از دست داده‌اند، گفت: این آمار نسبت به مدت مشابه سال گذشته که ۴۱ نفر بودند ۳۰ نفر افزایش یافته است.

ادامه »

ایران, حقوق بشر, خاورمیانه, خبر