مرگ دردناک کارگر ۲۸ ساله براثر سقوط در کوره ذوب ریخته گری

رئیس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی لنجان گفت : کارگر ۲۸ ساله لنجانی با سقوط در کوره ذوب ریخته گری در یکی از کارخانه های شهرک صنعتی فولاد در دم جان سپرد.

 

به گزارش معدن نیوز، ریس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی لنجان گفت: کارگر ۲۸ ساله لنجانی با سقوط در کوره ذوب ریخته گری در یکی از کارخانه های شهرک صنعتی فولاد در دم جان سپرد.

 

مهدی کریمی رئیس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی لنجان گفت: کارگر ۲۸ ساله لنجانی با سقوط در کوره ذوب ریخته گری در یکی از کارخانه‌های شهرک صنعتی فولاد در دم جان سپرد.

 

او با اشاره به مجهز بودن کارگاه به دوربین‌های مداربسته افزود: علت سقوط این کارگر توسط کارشناسان نیروی انتظامی در دست بررسی است و در صورت احتمال بروز حادثه پس از صدور دستور قضایی توسط کارشناسان و بازرسان اداره کار تعاون و رفاه اجتماعی شهرستان لنجان بررسی و علت آن مشخص و اعلام می‌شود.

 

کارگران هفت تپه؛ تا خلع ید کامل از بخش خصوصی، کار ادامه دارد

رتق و فتق امور تا زمان تکمیل خلع ید و به سلامت پشت سر گذاشتنِ این دوران فترت، یک دغدغه‌ی بسیار جدی است؛ دولت باید از همین امروز همه امورات را در هفت‌تپه البته با مشارکت کارگران در دست بگیرد؛ فردا دیر است.

ادامه »

ایران, حقوق بشر, کارگری, گزارش, نئولیبرالیسم

کارشناس ایمنی؛ جان کارگران برای شرکت‌های پیمانکاری اصلا اهمیتی ندارد/ آن‌ها به دنبال استثمار بیشتر و سود بیشتر هستند

رئیس هیات مدیره انجمن‌های صنفی ایمنی و بهداشت کشور می‌گوید: کارفرمایان، استخراج معادن را به پیمانکاران واگذار می‌کنند و بعضا خود پیمانکاران به پیمانکاران دیگری. این یک سیکل باطل است. شرکت‌های پیمانکاری نیز به دنبال سودجویی هرچه بیشتر هستند و جان کارگران برایشان اصلا اهمیتی ندارد.

ادامه »

ایران, تحلیل, حقوق بشر, کارگری

سبد معاش حداقلی از ۶ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان گذشت

محاسبات گروه کارگری دستمزد نشان می‌دهد که نرخ سبد حداقلی که در اسفندماه ۴ میلیون و ۹۴۰ هزار تومان تعیین شد، با هر متر و معیاری که حساب کنیم، از ۶ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان گذشته است.

ادامه »

ایران, حقوق بشر, فقر, کارگری, گزارش