پرتیراژ‌ترین روزنامه چین: نقض تعهدات بین‌المللی از سوی ترامپ امری عادی است

‘چاینا دیلی’ پرشمارگان ترین روزنامه چین روز پنجشنبه نوشت دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا که ید طولایی در نقض مقررات و معاهدات بین المللی دارد به توافق هسته ای به عنوان یک سند معتبر مورد تایید شورای امنیت سازمان ملل هم پشت کرد.

ادامه »

امریکا, ایران, جهان, چین, خبر

“قدرتمندترین” افراد جهان؛ شی جینپینگ و پوتین در صدر فهرست

مجله فوربس جدیدتری فهرست خود را از ۷۵ نفر از “قدرتمندترین” شخصیت‌ها و چهره‌های جهان برای سال ۲۰۱۸ منتشر کرده که در این فهرست رتبه‌های اول و دوم به ترتیب در اختیار روسای جمهور چین و روسیه بوده و دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا نیز در رده سوم در این فهرست قرار دارد.

ادامه »

امریکا, جهان, چین, خبر, روسیه

مقام سابق حزب کمونیست چین به‌جرم دریافت رشوه به‌حبس ابد محکوم شد

به گزارش رویترز، رسانه خبری دولتی چین امروز سه‌شنبه اعلام کرد: “سان ژنگ کای” رئیس سابق حزب کمونیست در شهر “چونگ‌کینگ” به‌جرم فساد مالی و دریافت رشوه از سوی یک دادگاه به حبس ابد محکوم شده است.   “سان” تازه‌ترین مقام عالی‌رتبه چینی است که هدف مبارزه گسترده با فساد مالی از سوی شی جین

ادامه »

جهان, چین, شرق اروپا, فساد

مدارس مجهز، الگوی چین برای آموزش دانش آموزان روستایی

چین از طریق سرمایه گذاری هنگفت و با هدف فراهم آوردن استانداردهای آموزشی مطلوب برای تمامی دانش آموزان مناطق روستایی و دور افتاده، اقدام به ساخت مدارس بزرگ مجهز به امکانات آموزشی مناسب از قبیل آزمایشگاه، کارگاه و کتابخانه در شهرهای کوچک همجوار کرده است.   به گزارش خبرنگار اعزامی ایرنا، دفتر اطلاع رسانی شورای

ادامه »

جهان, چین, خبر

هشدار کره شمالی به آمریکا: فضای گفت و گو و دوستی را نابود نکیند

سخنگوی وزارت خارجه کره شمالی با انتشار بیانیه ای از آمریکا خواست تا فشار و تهدید نظامی علیه پیونگ یانگ را متوقف کند زیرا تعطیلی برنامه هسته ای این کشور ربطی به فشارهای آمریکا ندارد و تحریم نمی تواند به حل و فصل برنامه هسته ای کره شمالی کمک کند.

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, کره جنوبی

مردم کره جنوبی به استقرار موشک‌های آمریکایی اعتراض کردند

به گزارش خبرگزاری یونهاپ از کره جنوبی، در چند روز اخیر شماری از مردم منطقه ای که تاد در آن آرایش داده شده، راه های ورود خودروها و نیروها به این محل را مسدود کرده اند.

 

گزارش حاکی است که مردم بشدت نگران آرایش این سامانه هستند و گفته اند که همچنان به اعتراضات ادامه خواهند داد.

 

یونهاپ می نویسد که در روزهای اخیر ماموران پلیس و نیروهای ضد شورش کره جنوبی با شماری از معترضان به استقرار سامانه پیشرفته موشکی آمریکا در کشورشان درگیر شده اند.

 

درگیری زمانی شروع شد که مردم نسبت به انتقال مواد و تجهیزات به محل استقرار این سامانه اعتراض کرده و درصدد متوقف کردن این محموله ها بودند.

 

به دنبال این قضیه شماری از مامورانی که امنیت این منطقه را برعهده دارند با مردم درگیر شدند گزارش حاکی است دستکم 10 نفر در جریان این درگیری ها زخمی شده اند.

 

دولت های کره جنوبی و آمریکا از دو سال قبل گفت و گو برای استقرار این سامانه را شروع کردند و نهایتا به رغم مخالفت های چین و روسیه و مردم کره جنوبی، این سامانه در روستای ‘سیونگجو’ در 300 کیلومتری جنوب شرق پایتخت کره جنوبی آرایش داده شد.

 

وزارت دفاع کره جنوبی در بیانیه ای از استقرار سامانه و نظامیان در این منطقه دفاع کرده و آورده است که باید شرایط زندگی برای نظامیان آمریکایی و کره جنوبی در این محل بهبود یابد.

 

صدها روستایی خشمگین چند روز قبل نیز در اعتراض به تلاش ها برای ساخت و ساز در محل تاد، راه های دسترسی بر روی 400 سرباز و افسر نظامی آمریکایی و کره ای را در این منطقه مسدود کردند.

 

بر اساس گزارش های موجود کره جنوبی با استقرار شش سامانه پرتاب موشکی تاد در این محل موافقت کرده و از سال گذشته میلادی این سامانه ها آرایش داده شده است.

ایرنا

اتریش از سیاست تجاری آمریکا مقابل چین انتقاد کرد

وزیر اقتصاد اتریش در پی سفر اخیر هیات بزرگ تجاری این کشور به چین و امضای قراردادهایی به ارزش 1.5 میلیارد یورو، از سیاست های تجاری آمریکا در اعمال تعرفه بر واردات چین انتقاد کرد.

ادامه »

اتحادیه اروپا, اتریش, اقتصادی, امریکا, چین

استقبال چین از تصمیم کره‌شمالی برای توقف برنامه‌های موشکی و هسته‌ای

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، لو کانگ، سخنگوی وزارت خارجه چین در بیانیه‌ای گفت: کره شمالی تصمیم گرفته تا آزمایش‌های موشکی و هسته‌ای خود را متوقف کرده و رشد اقتصادی و بهبود رفاه مردمش تمرکز کند و ما از این تصمیم استقبال می‌کنیم.

ادامه »

جهان, چین, خبر, ژاپن, کره جنوبی, کره شمالی

نخستین مکالمه رهبران دو کره از طریق خط تماس اضطراری

به گزارش نووستی، خبرگزاری رسمی کره‌جنوبی، امروز جمعه اعلام کرد که خط تماس مستقیم میان «مون جائه این» رئیس‌جمهوری این کشور و «کیم جونگ‌اون» رهبر کره‌شمالی برقرار شده است.

ادامه »

جهان, خبر, شرق آسیا, کره جنوبی, کره شمالی