چین برای هشدار به‌آمریکا جنگنده‌های خود را به دریای جنوبی اعزام کرد

به نقل از پیپلز دیلی، وزارت خارجه چین اعلام کرد که پکن بطور رسمی به حضور بدون اجازه یک کشتی آمریکایی در نزدیکی جزایر Xisha (پاراسل) در دریای چین جنوبی، اعتراض و هشدار داده است.

ادامه »

امریکا, جهان, چین, خبر, شرق آسیا

کره شمالی خواستار پایان کامل رزمایش‌های آمریکا – کره جنوبی شد

روزنامه رسمی کره شمالی امروز دوشنبه، در نوشتاری از کره جنوبی خواست تا رزمایش‌های مشترک با آمریکا را متوقف کند و وعده داد که این اقدام به ایجاد شرایطی صلح آمیز و حرکت به سوی بهبود روابط دو کره کمک می‌کند.

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, شرق آسیا, کره جنوبی, کره شمالی

آتلانتیک؛ ترس از نفوذ چین، آمریکا را مجبور به خروج از سوریه کرد

مجله آتلانتیک نوشت، آمریکا به این دلیل تصمیم به خروج از سوریه و افغانستان گرفت که شدیداً نسبت به گسترش نفوذ چین در منطقه آسیا اقیانوسیه نگران بود.

ادامه »

افغانستان, امریکا, جهان, چین, خاورمیانه, خبر, سوریه, شرق آسیا, عراق

مردم کره جنوبی به استقرار موشک‌های آمریکایی اعتراض کردند

به گزارش خبرگزاری یونهاپ از کره جنوبی، در چند روز اخیر شماری از مردم منطقه ای که تاد در آن آرایش داده شده، راه های ورود خودروها و نیروها به این محل را مسدود کرده اند.

 

گزارش حاکی است که مردم بشدت نگران آرایش این سامانه هستند و گفته اند که همچنان به اعتراضات ادامه خواهند داد.

 

یونهاپ می نویسد که در روزهای اخیر ماموران پلیس و نیروهای ضد شورش کره جنوبی با شماری از معترضان به استقرار سامانه پیشرفته موشکی آمریکا در کشورشان درگیر شده اند.

 

درگیری زمانی شروع شد که مردم نسبت به انتقال مواد و تجهیزات به محل استقرار این سامانه اعتراض کرده و درصدد متوقف کردن این محموله ها بودند.

 

به دنبال این قضیه شماری از مامورانی که امنیت این منطقه را برعهده دارند با مردم درگیر شدند گزارش حاکی است دستکم 10 نفر در جریان این درگیری ها زخمی شده اند.

 

دولت های کره جنوبی و آمریکا از دو سال قبل گفت و گو برای استقرار این سامانه را شروع کردند و نهایتا به رغم مخالفت های چین و روسیه و مردم کره جنوبی، این سامانه در روستای ‘سیونگجو’ در 300 کیلومتری جنوب شرق پایتخت کره جنوبی آرایش داده شد.

 

وزارت دفاع کره جنوبی در بیانیه ای از استقرار سامانه و نظامیان در این منطقه دفاع کرده و آورده است که باید شرایط زندگی برای نظامیان آمریکایی و کره جنوبی در این محل بهبود یابد.

 

صدها روستایی خشمگین چند روز قبل نیز در اعتراض به تلاش ها برای ساخت و ساز در محل تاد، راه های دسترسی بر روی 400 سرباز و افسر نظامی آمریکایی و کره ای را در این منطقه مسدود کردند.

 

بر اساس گزارش های موجود کره جنوبی با استقرار شش سامانه پرتاب موشکی تاد در این محل موافقت کرده و از سال گذشته میلادی این سامانه ها آرایش داده شده است.

ایرنا

اتریش از سیاست تجاری آمریکا مقابل چین انتقاد کرد

وزیر اقتصاد اتریش در پی سفر اخیر هیات بزرگ تجاری این کشور به چین و امضای قراردادهایی به ارزش 1.5 میلیارد یورو، از سیاست های تجاری آمریکا در اعمال تعرفه بر واردات چین انتقاد کرد.

ادامه »

اتحادیه اروپا, اتریش, اقتصادی, امریکا, چین

استقبال چین از تصمیم کره‌شمالی برای توقف برنامه‌های موشکی و هسته‌ای

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، لو کانگ، سخنگوی وزارت خارجه چین در بیانیه‌ای گفت: کره شمالی تصمیم گرفته تا آزمایش‌های موشکی و هسته‌ای خود را متوقف کرده و رشد اقتصادی و بهبود رفاه مردمش تمرکز کند و ما از این تصمیم استقبال می‌کنیم.

ادامه »

جهان, چین, خبر, ژاپن, کره جنوبی, کره شمالی

نخستین مکالمه رهبران دو کره از طریق خط تماس اضطراری

به گزارش نووستی، خبرگزاری رسمی کره‌جنوبی، امروز جمعه اعلام کرد که خط تماس مستقیم میان «مون جائه این» رئیس‌جمهوری این کشور و «کیم جونگ‌اون» رهبر کره‌شمالی برقرار شده است.

ادامه »

جهان, خبر, شرق آسیا, کره جنوبی, کره شمالی