بالا گرفتن درخواست‌ها درآلمان برای اقدامات متقابل علیه سیاست‌های تحریمی آمریکا

بعد از تهدیدهای مستقیم سناتورهای آمریکایی علیه یک بندر آلمانی که در تکمیل پروژه گازی نورد استریم ۲ مشارکت دارد درخواست‌ها از طرف مقامات آلمانی برای در پیش گرفتن اقدامات متقابل بالا گرفته است.

ادامه »

اقتصادی, المان, امریکا, تحریم, جهان, خبر, غرب اروپا

فرانسه و آلمان در اعتراض به آمریکا از مذاکرات اصلاح سازمان بهداشت جهانی خارج شدند

فرانسه و آلمان در اعتراض به تلاش‌های آمریکا برای هدایت مذاکرات بر سر اصلاح سازمان جهانی بهداشت از این گفت ‌وگوها کنار کشیدند.

ادامه »

المان, امریکا, ایتالیا, جهان, خبر, سازمان بهداشت جهانی, فرانسه

آلمانی‌ها از خروج نیروهای آمریکایی از کشورشان استقبال می‌کنند

براساس یک نظرسنجی جدید، اکثر آلمانی‌ها نگران برنامه‌های آمریکا برای خارج ساختن ۱۲ هزار نیرویی که در حال حاضر در آلمان مستقر هستند، نیستند.   به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری یاهو نیوز، دولت آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان نسبت به این برنامه ابراز نگرانی و ناراحتی کرده است؛ اقدامی که به گفته دونالد ترامپ،

ادامه »

افغانستان, المان, امریکا, حضور نظامی, خبر, غرب اروپا

بزرگترین فراکسیون پارلمان اروپا؛ خواستار تشکیل نیروی عملیاتی مستقل اتحادیه اروپا شد

رئیس بزرگترین فراکسیون پارلمان اروپا در واکنش به تصمیم “دونالد ترامپ” برای بازگرداندن نیروهای آمریکایی از خاک آلمان خواستار تشکیل نیروهای عملیاتی اروپایی به فرماندهی این اتحادیه شد.

ادامه »

اتحادیه اروپا, اروپا, المان, امریکا, بلژیک, جهان, خبر, غرب اروپا, ناتو

کادر درمان انگلیس با بیش از۵۰۰ کشته در مبارزه با کرونا، علیه برنامه‌های ریاضتی دولت به خیابان‌ها آمدند

هزاران تن از کادر درمانی انگلیس که در خط مقدم مقابله با کرونا در بیمارستان‌ها و درمانگاه‌های این کشور فعالیت می‌کنند، در اعتراض به مخالفت دولت برای افزایش دستمزد این بخش در خیابان‌های مرکزی لندن دست به تظاهرات زدند.

ادامه »

اعتراضات اجتماعی, انگلستان, جهان, حقوق بشر, خبر, غرب اروپا

مردم انگلیس خواستار خروج آمریکا از خاورمیانه شدند

هزاران نفر از اقشار مختلف مردم انگلیس و مخالفان سیاست‌های تجاوزکارانه واشنگتن روز شنبه در لندن دست به تظاهرات زده و ضمن محکوم کردن اقدام تروریستی دولت «دونالد ترامپ» خواستار خروج نیروهای آمریکایی از خاورمیانه شدند.

 

به گزارش ایرنا؛ شرکت‌کنندگان در این حرکت اعتراضی مقابل ساختمان بی‌بی‌سی تجمع کرده و فریاد «نه به ترامپ» و «نه به جنگ» سر می‌دهند. آنها همچنین شعارنوشته‌ و پارچه‌نوشته‌هایی را حمل می‌کنند که روی آن ترور فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران محکوم شده است.

 

این برای سومین بار در یک هفته گذشته است که پس از ترور سردار سلیمانی، معترضان در لندن تجمع می‌کنند. مخالفان اقدام تروریستی واشنگتن پیشتر مقابل دفتر نخست وزیری و سفارت آمریکا در لندن تظاهرات کرده و خواستار محکومیت اقدام واشنگتن توسط جامعه جهانی شده‌اند. همچنین مراسم یادبودی برای گرامیداشت سردار سلیمانی و همراهانش با حضور جمع زیادی از اقشار مختلف مردم مسلمان مقیم این کشور در مرکز اسلامی انگلیس برگزار شد.

 

بر اساس برنامه اعلام شده، معترضان امروز پس از تجمع مقابل دفتر بی‌بی‌سی به سمت میدان ترافلگار تظاهرات و در آنجا سخنرانان از جمله جرمی کوربین رهبر حزب کارگر انگلیس سخنرانی خواهند کرد.

 

هفته گذشته عالی‌ترین مقام پلیس لندن با توجه به افزایش تنش‌ها میان ایران و آمریکا اعلام کرد که نیروهای پلیس برای مواجه با بازخوردهای احتمالی این درگیری در پایتخت انگلیس به حالت آماده‌باش درآمده‌اند.

 

سردار سپهبد قاسم سلیمانی فرمانده شهید سپاه قدس و ابومهدی المهندس معاون سازمان نیروهای مردمی عراق به همراه ۸ نفر دیگر بامداد جمعه ۱۳ دی در مسیر فرودگاه بغداد به دستور «دونالد ترامپ» رییس‌جمهوری آمریکا و با پهپادهای وزارت دفاع این کشور (پنتاگون) ترور شدند.

 

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در واکنش به این اقدام چندین موشک بالستیک به سمت پایگاه عین‌الاسد آمریکا واقع در استان الانبار عراق شلیک کرد.

حزب دولتی آلمان خواستار خروج تسلیحات اتمی آمریکا از خاک کشورش شد

مقامات حزب سوسیال دموکرات آلمان با انتقاد شدید از اقدام آمریکا در ترور “سردار سلیمانی” خواستار خروج همه تسلیحات اتمی آمریکا از خاک آلمان شدند.

ادامه »

المان, امریکا, امریکای شمالی, ایران, جهان, حضور نظامی, خبر, روسیه, عراق, عربستان سعودی, غرب اروپا

آلمان تعدادی از نیروهایش را از عراق خارج می‌کند

خبرگزاری آلمان روز سه‌شنبه گزارش داد: آلمان قصد دارد در بحبوحه تنش در روابط ایران و آمریکا، بخشی از نیروهای خود را از عراق خارج کرده و به کویت و اردن اعزام کند.

ادامه »

اردن, المان, امریکا, ایران, جهان, خاورمیانه, خبر, عراق, غرب اروپا