مردم انگلیس خواستار خروج آمریکا از خاورمیانه شدند

هزاران نفر از اقشار مختلف مردم انگلیس و مخالفان سیاست‌های تجاوزکارانه واشنگتن روز شنبه در لندن دست به تظاهرات زده و ضمن محکوم کردن اقدام تروریستی دولت «دونالد ترامپ» خواستار خروج نیروهای آمریکایی از خاورمیانه شدند.

 

به گزارش ایرنا؛ شرکت‌کنندگان در این حرکت اعتراضی مقابل ساختمان بی‌بی‌سی تجمع کرده و فریاد «نه به ترامپ» و «نه به جنگ» سر می‌دهند. آنها همچنین شعارنوشته‌ و پارچه‌نوشته‌هایی را حمل می‌کنند که روی آن ترور فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران محکوم شده است.

 

این برای سومین بار در یک هفته گذشته است که پس از ترور سردار سلیمانی، معترضان در لندن تجمع می‌کنند. مخالفان اقدام تروریستی واشنگتن پیشتر مقابل دفتر نخست وزیری و سفارت آمریکا در لندن تظاهرات کرده و خواستار محکومیت اقدام واشنگتن توسط جامعه جهانی شده‌اند. همچنین مراسم یادبودی برای گرامیداشت سردار سلیمانی و همراهانش با حضور جمع زیادی از اقشار مختلف مردم مسلمان مقیم این کشور در مرکز اسلامی انگلیس برگزار شد.

 

بر اساس برنامه اعلام شده، معترضان امروز پس از تجمع مقابل دفتر بی‌بی‌سی به سمت میدان ترافلگار تظاهرات و در آنجا سخنرانان از جمله جرمی کوربین رهبر حزب کارگر انگلیس سخنرانی خواهند کرد.

 

هفته گذشته عالی‌ترین مقام پلیس لندن با توجه به افزایش تنش‌ها میان ایران و آمریکا اعلام کرد که نیروهای پلیس برای مواجه با بازخوردهای احتمالی این درگیری در پایتخت انگلیس به حالت آماده‌باش درآمده‌اند.

 

سردار سپهبد قاسم سلیمانی فرمانده شهید سپاه قدس و ابومهدی المهندس معاون سازمان نیروهای مردمی عراق به همراه ۸ نفر دیگر بامداد جمعه ۱۳ دی در مسیر فرودگاه بغداد به دستور «دونالد ترامپ» رییس‌جمهوری آمریکا و با پهپادهای وزارت دفاع این کشور (پنتاگون) ترور شدند.

 

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در واکنش به این اقدام چندین موشک بالستیک به سمت پایگاه عین‌الاسد آمریکا واقع در استان الانبار عراق شلیک کرد.

حزب دولتی آلمان خواستار خروج تسلیحات اتمی آمریکا از خاک کشورش شد

مقامات حزب سوسیال دموکرات آلمان با انتقاد شدید از اقدام آمریکا در ترور “سردار سلیمانی” خواستار خروج همه تسلیحات اتمی آمریکا از خاک آلمان شدند.

ادامه »

المان, امریکا, امریکای شمالی, ایران, جهان, حضور نظامی, خبر, روسیه, عراق, عربستان سعودی, غرب اروپا

آلمان تعدادی از نیروهایش را از عراق خارج می‌کند

خبرگزاری آلمان روز سه‌شنبه گزارش داد: آلمان قصد دارد در بحبوحه تنش در روابط ایران و آمریکا، بخشی از نیروهای خود را از عراق خارج کرده و به کویت و اردن اعزام کند.

ادامه »

اردن, المان, امریکا, ایران, جهان, خاورمیانه, خبر, عراق, غرب اروپا