شبکه فرانسوی: پیروزی سوریه نقطه عطفی در جنگ علیه تروریسم است

شبکه تلویزیونی فرانس 24 در گزارشی با اشاره به پیشروی های ارتش سوریه در منطقه غوطه شرقی دمشق، پیروزی دولت سوریه در این منطقه را نقطه عطفی در جنگ این کشور علیه تروریسم دانست.

ادامه »

جهان, خبر, سوریه, شمال غرب آسیا

استحکامات جیش الاسلام در شهر دوما فرو ریخت

به گزارش الاعلام الحربی اعلام کرد: ارتش سوریه برخی از مزارع را در جنوب غربی دوما در غوطه شرقی دمشق از لوث تروریستها آزاد کرده است.   منابع سوری اعلام کردند که ارتش سوریه استحکامات جیش الاسلام در دوما را از چند محور هدف قرار داده است.   این منابع به فرو ریختن استحکامات جیش

ادامه »

جهان, خبر, سوریه, شمال غرب آسیا

مذاکرات روسیه برای خروج دومین گروه افراد مسلح از غوطه‌شرقی

نمایندگان مرکز روسی نظارت بر آتش‌بس در حال انجام مذاکرات جدی با فرماندهان گروه‌های مسلح در غوطه‌شرقی برای خروج دومین گروه از عناصر مسلح از این منطقه هستند.

 

به نقل از اسپوتنیک، مرکز روسی نظارت بر آشتی در سوریه که وابسته به وزارت دفاع روسیه است از مذاکره با سرکرده های گروه های مسلح در غوطه شرقی برای خروج گروه جدیدی از عناصر مسلح از این منطقه خبر داد و افزود بر اثر حملات راکتی و خمپاره ای تروریست ها به دمشق در 24 ساعت گذشته یک شهروند غیر نظامی کشته شد.

 

سرلشکر ولادیمیر زولوتوخین سخنگوی مرکز روسی نظارت بر آشتی در سوریه گفت: « مذاکرات جدی بین نمایندگان این مرکز و فرماندهان گروه های مسلح با هدف دستیابی به توافق بر سر خروج دومین گروه از عناصر مسلح از منطقه عاری از خشونت در غوطه شرقی ادامه دارد.»

 

سرلشکر زولوتوخین گفت: « اوضاع در غوطه همچنان متشنج است و حملات تروریست ها از غوطه شرقی به مناطق مسکونی در دمشق و حومه نزدیک آن ادامه دارد.»

 

وی افزود عناصر مسلح در غوطه در 24 ساعت گذشته 12 خمپاره 120 میلی متری به دمشق و حومه آن شلیک کردند و بر اثر آن یک نفر کشته شد و 9 نفر دیگر زخمی شدند و خسارت های مادی زیادی به همراه داشت.

تسنیم

ضرب الاجل ارتش سوریه به تروریست ها برای خروج از محله القدم دمشق

رسانه های نزدیک به تروریست ها امروز یکشنبه، اعلام کردند که ارتش سوریه به عناصر گروه های ارتش آزاد و جبهه تحریرالشام (النصره) 48 ساعت مهلت داده تا با پیوستن به روند آشتی و یا خروج به سمت استان ادلب اقدام کنند.

ادامه »

جنگ بر علیه تروریسم, جهان, خبر

ارتش سوریه «دوما و حرستا» در غوطه شرقی دمشق را محاصره کرد

به گزارش روسیا الیوم، ارتش سوریه امروز شنبه، عملیات نظامی خود در غوطه شرقی دمشق را ادامه داد تا جایی که در بیشتر مناطق تحت کنترل گروه‌های مسلح پیشروی کرد.   خبرگزاری رویترز نیز به نقل از فعالان مخالف در دیده‌بان حقوق بشر سوریه گزارش داد، نیروهای دولتی سوریه بعد از پیشرفت میدانی و پس

ادامه »

جهان, خبر, سوریه

کنترل ارتش سوریه بر بیش از نیمی از مساحت غوطه‌شرقی و موافقت دو گروه شورشی با خروج از این منطقه

براساس گزارش دیده‌بان حقوق بشر سوریه وابسته به مخالفان این کشور و منابع موثق، ارتش سوریه و نیروهای هم‌پیمانشان بیش از نیمی از مساحتی که مخالفان مسلح در غوطه شرقی بر آن مسلط بودند را پس گرفته‌اند.

ادامه »

جهان, خبر, روسیه, سوریه