تاسیس پایگاه جدید آمریکا در عراق

به گزارش شبکه روسیا الیوم، فرحان محمد الدلیمی، عضو شورای الانبار اعلام کرد که ارتش آمریکا برای خود پایگاه جدیدی را در این استان واقع در غرب عراق ایجاد کرده است و این امر، سیطره نیروهای آمریکایی بر صحرای غربی واقع در حد فاصل الانبار و نینوا را تسهیل می‌کند.

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, شمال غرب آسیا, عراق

رئیس شورای سوریه دموکراتیک: حضور آمریکا در شرق سوریه لازم است/ آمریکایی‌ها تا به امروز با ما صادق بوده‌اند

رئیس شورای سوریه دموکراتیک که شاخه نظامی شبه‌نظامیان همپیمان آمریکا محسوب می‌شود، تأکید کرد که حضور آمریکا در شرق سوریه ضروری است.

ادامه »

امریکا, ایران, جهان, خبر, روسیه, سوریه, شمال غرب آسیا

ژنرال جوزف دانفورد؛ تصمیم پنتاگون برای تشکیل نیروی محلی ۴۰ هزار نفری در سوریه

ژنرال «جوزف دانفورد» رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح آمریکا از تصمیم وزارت دفاع این کشور برای آموزش نظامی ۳۵ تا ۴۰ هزار نیروی محلی در شرق سوریه خبر داد.

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, جهان, خبر, روسیه, سوریه, شمال غرب آسیا

روزنامه «کامرسانت»؛ هدف آمریکا تقسیم خاک سوریه است

رئیس ستادکل نیروهای مسلح روسیه تاکید کرد، مسکو اطمینان دارد هدف واشنگتن در سوریه مبارزه با داعش نبوده، بلکه ایجاد منطقه خودمختار از دمشق است و اقدامات آمریکا و ائتلاف بین‌المللی این کشور را در معرض تجزیه قرار داده است.

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, روسیه, سوریه

مدرسه وابسته به سرکنسولگری آمریکا در اربیل تعطیل شد

وزارت آموزش و پرورش اقلیم کردستان عراق با اشاره به تخلفات گسترده از سوی مدرسه بین المللی آمریکایی اربیل، رای به تعطیلی این مدرسه داد.

 

وزارت آموزش و پرورش با اشاره به عدم پایبندی این مدرسه به قوانین وزارت آموزش و پرورش اقلیم کردستان عراق از فرمانداری اربیل خواست نسبت به تعطیلی این مدرسه اقدام کند.

 

مدرسه آمریکایی اربیل تحت نظر کنسولگری این کشور در اقلیم کردستان عراق فعالیت می کند.

 

قبل از این وزارت آموزش و پرورش اقلیم کردستان با صدور بیانیه ای از خانواده ها خواسته بود از ثبت نام فرزندان خود در این مدرسه خودداری کنند.

 

گزارشها حاکی است این مدرسه که از سوی سرکنسولگری آمریکا در اربیل مدیریت می شود بدون تبعیت از قوانین آموزشی وزارت آموزش و پرورش بطور مستقل نسبت به دروس تدریسی اقدام می کرد.

 

گفتنی است این مدرسه از هر دانش آموز سالیانه مبلغ 4200 دلار به عنوان شهریه ثبت نام دریافت می کرد و بالغ بر 300 دانش آموز در این مدرسه مشغول تحصیل بودند.

 

مدرسه بین المللی آمریکایی در اربیل سال 2011 توسط سرکنسولگری آمریکا در اربیل راه اندازی شد .

ایرنا

بشار اسد دستور عفوعمومی برای فراری‌های ارتش سوریه صادر کرد

به گزارش ایسنا به نقل از سایت النشره، بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه امروز در حکمی اعلام کرد: تمام کسانی که بعد از شروع اعتراضات در سال ۲۰۱۱ چه در داخل و چه در خارج کشور از خدمت سربازی فرار کرده‌ و از ارتش جدا شده‌اند شامل عفو عمومی می‌شوند.

ادامه »

اسراییل, جهان, خبر, روسیه, سوریه, شمال غرب آسیا

دو سوم مناطق شورشیان سوری در ادلب از سلاح‌های سنگین تخلیه شد

به نقل از روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی، ترکیه منطقه عاری از سلاح‌های سنگین و نیمه سنگین را در داخل مناطق تحت سیطره شورشیان سوری مشخص کرده است و این مساله نشان می‌دهد که توافق آنکارا و مسکو درباره‌ این منطقه به روش روسیه اجرا می‌شود.

ادامه »

ترکیه, جهان, روسیه, سوریه, شمال غرب آسیا