تجمع اتحادیه‌های کارگری مجارستان در اعتراض به تغییرات قانون کار

رهبران اتحادیه‌ها و سندیکاهای مجارستان در تجمعی خواستار برگزاری اعتصاب و اعتراضات سراسری در تاریخ ۱۹ ژانویه ۲۰۱۹ (۲۹ دی) شدند تا با تغییرات قانون کار که آنها آن را “قانون برده‌داری” و مضر برای کارگران و کارمندان می‌دانند، مخالفت کنند.

ادامه »

جهان, خبر, شرق اروپا, کارگری, مجارستان

اکونومیست؛ پایان هژمونی آمریکا

«اکونومیست» در مطلبی با عنوان «پایان هژمونی آمریکا» آورده است: آمریکا با عقب نشینی از افتضاح در خاورمیانه فرصت‌هایی را برای روسیه و دیگر طرف‌ها فراهم می‌آورد.

ادامه »

اسراییل, امریکا, ترکیه, جهان, چین, خبر, روسیه, سوریه, شمال اروپا, عربستان سعودی, فلسطین, قطر, لبنان, لیبی, مصر, یمن

پوتین: آزمایش “موشک مافوق صوتِ غیرقابل رهگیری” با موفقیت انجام شد

ولادیمیر پوتین، رییس جمهوری روسیه، از آزمایش نهایی موفقیت‌آمیز یک “موشک جدید مافوق صوت” خبر داد و آن را دستاوردی بزرگ برای کشور و ملت روسیه قملداد کرد.

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, روسیه, شرق اروپا, مسابقه تسلیحاتی

با وجود مخالفت ۹۳ درصد اوکراینی‌ها با لغو پیمان دوستی با روسیه، «پروشنکو» این پیمان را لغو کرد

یک نظرسنجی در اوکراین نشان داد، ۹۳ درصد از مردم این کشور معتقدند که تصمیم مقامات کی‌یف درباره لغو پیمان دوستی بین اوکراین و روسیه، منافعی برای کشورشان نداشته و تنها به نفع طرف روسی تمام خواهد شد.

 

به گزارش خبرگزاری «اینترفکس»، شبکه تلویزیون «نیوز ۱» اوکراین در برنامه‌ای زنده نظرسنجی را از بینندگان خود بعمل آورد و دیدگاه مردم این کشور درباره نتیجه لغو پیمان دوستی بین اوکراین و روسیه را مورد ارزیابی قرار داد.

 

از بینندگان این برنامه سئوال شده: «لغو پیمان دوستی بین اوکراین و روسیه، به نفع کی‌یف است یا مسکو؟». در جریان این برنامه به ۱۰ هزار و ۱۸۸ نفر تلفن شده و این سئوال از آنها پرسیده شد. از میان پاسخ‌های دریافت شده از شهروندان‌ اوکراینی، تنها ۷ درصد معتقد بودند که لغو این توافقنامه دوجانبه به نفع کشورشان است و مابقی ۹۳ درصد اطمینان داشتند که این اقدام تنها به نفع روسیه تمام خواهد شد.

 

“پیتر پروشنکو” رئیس جمهوری اوکراین روز دوشنبه قانون مصوبه پارلمان اعلاء درباره لغو پیمان «دوستی، همکاری و مشارکت» بین اوکراین و فدراسیون روسیه را امضاء کرد. لغو این پیمان از اول آوریل سال ۲۰۱۹ اجرایی خواهد شد.

 

“دمیتری پسکوف” سخنگوی کرملین روز گذشته ابراز تردید کرده بود که اقدام مقامات کی‌یف در لغو پیمان دوستی بین دو کشور به نفع اوکراین باشد و از این تصمیم دولت اوکراین ابراز تاسف کرد.

 

پیمان «دوستی، همکاری و مشارکت» بین اوکراین و روسیه در ماه مه سال ۱۹۹۷ بین دو کشور امضاء شده و پارلمان اوکراین آن را در ژانویه سال ۱۹۹۸ مورد تایید قرار داده بود.

تسنیم

روسیه بهانه‌ای برای مشکلات نئولیبرال‌های غربی

سناتور بلندپایه روس گفت تعجبی نکرده که بالاخره مسئله دخالت مسکو در اعتراضات خیابانی فرانسه هم مطرح شده، در حالی‌که از لحاظ فنی غیرممکن است روسیه بتواند در امور داخلی همه کشورها، از آمریکا و کانادا گرفته تا اوگاندا، دخالت کند.

ادامه »

امریکا, ایتالیا, جهان, خبر, روسیه, شرق اروپا, فرانسه, کانادا

پوتین اعمال فشار برای تغییر وضعیت در ونزوئلا را محکوم کرد

رئیس جمهوری روسیه در دیدار با همتای ونزوئلایی خود اعلام کرد که مسکو هر گونه اقدام تروریستی در کاراکاس و جریانی که به این عمل ختم شود یا هر گونه تلاش از طریق اعمال زور و ابزار فشار در جهت تغییر وضعیت در این کشور را قویا محکوم می کند.

ادامه »

جهان, خبر, روسیه, شرق اروپا, ونزوئلا