روزنامه وزگلیاد؛ میزان فقر در روسیه ۱۳/۳ درصد است/ چگونه این کشور می‌تواند درصد فقر را به‌نصف کاهش دهد؟

روزنامه اینترنتی «وزگلیاد» در مقاله‌ای نوشته است: وزارت کار روسیه در صدد ارزیابی دقیقی از سطح فقر در این کشور است. برخورد جدید با مشکل فقر باید تاثیر بیشتری بر زندگی شهروندان فقیر و کسانی که به حمایت اجتماعی نیازمندند، داشته باشد و ارتکاب اشتباه در این جهت گیری را به حداقل برساند.

ادامه »

اتحادیه اروپا, جهان, حقوق بشر, خبر, روسیه, شمال اروپا

رئیس‌جمهور روسیه امروز برای دیدار از صربستان راهی بلگراد خواهد شد

به گزارش خبرگزاری فرانسه، ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه که امروز برای انجام مذاکرات با مقامات صربستان، راهی این کشور خواهد شد، قرار است از سوی مقامات بلگراد مورد استقبال باشکوه قرار گیرد.

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, روسیه, شرق اروپا, صربستان, ناتو

تجمع اتحادیه‌های کارگری مجارستان در اعتراض به تغییرات قانون کار

رهبران اتحادیه‌ها و سندیکاهای مجارستان در تجمعی خواستار برگزاری اعتصاب و اعتراضات سراسری در تاریخ ۱۹ ژانویه ۲۰۱۹ (۲۹ دی) شدند تا با تغییرات قانون کار که آنها آن را “قانون برده‌داری” و مضر برای کارگران و کارمندان می‌دانند، مخالفت کنند.

ادامه »

جهان, خبر, شرق اروپا, کارگری, مجارستان

اکونومیست؛ پایان هژمونی آمریکا

«اکونومیست» در مطلبی با عنوان «پایان هژمونی آمریکا» آورده است: آمریکا با عقب نشینی از افتضاح در خاورمیانه فرصت‌هایی را برای روسیه و دیگر طرف‌ها فراهم می‌آورد.

ادامه »

اسراییل, امریکا, ترکیه, جهان, چین, خبر, روسیه, سوریه, شمال اروپا, عربستان سعودی, فلسطین, قطر, لبنان, لیبی, مصر, یمن

مخالفت ۹۰ درصد شهروندان روسیه با افزایش سن بازنشستگی

به گزارش اینترفکس، بخش اعظم مردم روسیه با افزایش سن بازنشستگی در این کشور مخالف هستند و باور دارند که سن فعلی بازنشستگی در این کشور بسیار مناسب است. این خبر را امروز پنج‌شنبه مرکز تحلیلی «لواندا» اعلام کرد.

 

بر اساس این گزارش، ۸۹ درصد از مردم روس معتقدند که سن بازنشستگی در این کشور نباید تغییر پیدا کند.

 

در حال حاضر، سن بازنشستگی برای مردان ۶۰ سال است و ۸۷ درصد از مردم از آن راضی‌ هستند. این در حالی است که ۸۴ درصد از مردم،‌ از سن فعلی بازنشستگی برای زنان ۵۵ سال نیز حمایت می‌کنند.

 

۷۸ درصد از رای‌دهندگان گفته‌اند که این ایده که سن بازنشستگی در تناسب با تورم در این کشور نیست، صحت ندارد و ۸۵ درصد نیز گفته‌اند که نباید کسانی را که پس از بازنشستگی همچنان به کار مشغول هستند، از کار برکنار کرد.

 

در این نظرسنجی هزار و ۶۰۰ نفر، در ۱۳۶ شهر، در ۵۲ حوزه کشوری روسیه، در فاصله زمانی ۲۲ تا ۲۶ ژوئن شرکت کردند.

 

دولت روسیه در نظر دارد سن بازنشستگی در این کشور را افزایش دهد که همین مساله با مخالفت گسترده در بین اقشار مختلف روبرو شده است.

 

به گزارش خبرگزاری فرانسه، در روزهایی که تب و تاب جام جهانی در روسیه بالاست، دیمیتری مدودف – نخست وزیر روسیه – اعلام کرد دولت این کشور در نظر دارد سن بازنشستگی مردان را به ۶۵ سال و زنان را به ۶۳ سال افزایش دهد.

 

رئیس‌جمهوری روسیه: جاده خلع تسلیحات هسته‌ای کره‌شمالی باید دوطرفه باشد

رئیس‌جمهوری روسیه درباره احتمال نبرد هسته‌ای میان آمریکا و کره‌شمالی، معتقد است که مذاکرات باید دو طرف را به مصالحه سوق دهد.

ادامه »

اتریش, امریکا, جهان, خبر, روسیه, سوریه, شرق آسیا, شمال غرب آسیا, کره شمالی

وزارت خارجه روسیه: حمایت مالی ترکیه برای ترور پوتین

وزارت خارجه روسیه از ناکام ماندن حملات تروریستی، که از سوی ترکیه پشتیبانی مالی می‌‌شد، برای هدف قرار دادن جشن‌های «روز پیروزی» در مسکو که با حضور رئیس‌جمهوری روسیه برگزار شد، خبر داد.

ادامه »

ترکیه, تروریسم, جهان, خبر, روسیه, شرق اروپا