محمد بن‌سلمان: فلسطینی‌ها یا پیشنهادات را قبول کنند، یا ساکت باشند!

روزنامه اسرائیلی معاریو، به نقل از ولیعهد عربستان نوشت که مساله فلسطین اولویت نیست و فلسطینی‌ها باید ساکت شوند و از شکایت کردن دست بردارند.

ادامه »

اسراییل, امریکا, ایران, جهان, خبر, عربستان سعودی, فلسطین

وزیر دفاع آمریکا، درگیری نظامی ایران و اسرائیل را محتمل دانست

به نقل از جروزالم‌پست، «جیمز متیس»، وزیر دفاع آمریکا، روز گذشته پس از دیدار با «آویگدور لیبرمن» وزیر جنگ اسرائیل در واشنگتن، درباره خطر درگیری مستقیم میان این رژیم و ایران در سوریه هشدار داد.

ادامه »

اسراییل, امریکا, ایران, جهان, خبر, فلسطین

درگیری تازه در نوار غزه با سه کشته و حدود هزار زخمی

بنا به گفته وزیر بهداشت اسرائیل در جریان تظاهرات فلسطینی‌ها در منطقه مرزی اسرائیل و نوار غزه، طی روز جمعه بر اثر شلیک سربازان اسرائیلی سه فلسطینی کشته و نزدیک به هزار نفر زخمی شدند.

ادامه »

اسراییل, تروریسم, خبر, فلسطین

به‌دلیل دنبال روی از ترامپ در مسئله فلسطین؛ رئیس‌جمهور رومانی استعفای نخست‌وزیر را خواستار شد

به گزارش ای‌بی‌سی‌نیوز، «کلاوس یوهانیس» رئیس‌جمهوری رومانی، امروز جمعه، از «ویوریکا دانیسلا» نخست‌وزیر خواست استعفا دهد؛ چرا که وی برای فعالیت در این سمت مناسب نیست.

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, رومانی, شرق اروپا, فلسطین

مخالفت کوبا با شناسایی بیت‌المقدس به‌عنوان پایتخت اسرائیل توسط آمریکا

وزارت خارجه کوبا با صدور بیانیه ای مخالفت جدی خود با اقدام یکجانبه دونالد ترامپ درخصوص شناسایی بیت‌المقدس به عنوان پایتخت اسرائیل را اعلام و این امر را نقض آشکار و جدی منشور سازمان ملل، حقوق بین الملل و قطعنامه های سازمان ملل ارزیابی کرد.

 

در بیانیه مذکور آمده است که تلاش دولت امریکا برای تغییر وضعیت تاریخی بیت‌المقدس، منافع مشروع مردم فلسطین و ملت های عربی و اسلامی را نقض کرده و عواقب جدی برای ثبات و امنیت در خاورمیانه در برخواهد داشت .

 

این امر همچنین موجب افزایش تنش در این منطقه و مانع هرگونه تلاش برای از سرگیری مذاکرات صلح میان اسرائیل و فلسطین خواهد بود.

 

کوبا از شورای امنیت درخواست می کند با انجام وظیفه ذاتی خود در چارچوب منشور سازمان ملل متحد، درجهت حفظ صلح و امنیت بین المللی، تصمیمات لازم را اتخاذ و پیرو قطعنامه های پیشین آن در مورد وضعیت خاورمیانه، از جمله مسئله فلسطین ،درخواست پایان سریع اشغال سرزمین های فلسطینی و سیاست های تهاجمی و اقدامات استعمارگرانه اسرائیل را نماید.

 

وزارت امور خارجه کوبا مجددا تاکید می کند که کوبا از یک راه حل جامع، عادلانه و پایدار برای مشکلات میان اسرائیل و فلسطین براساس راه حل دو دولت که اجازه می دهد، فلسطینی ها از حق تعیین سرنوشت و داشتن یک دولت مستقل به پایتختی بیت‌المقدس در مرزهای تعیین شده قبل از 1967 برخوردار شوند، حمایت خواهد کرد.
ایرنا

شکایت فلسطین از آمریکا در شورای امنیت سازمان ملل

به نقل از المیادین، ریاض منصور ناظر دائم فلسطین در سازمان ملل گفت که کشورش شکایتی علیه آمریکا درباره بیت‌المقدس تقدیم شورای امنیت کرد.   بر اساس این گزارش، این شکایت نامه تقدیم رئیس شورای امنیت، دبیرکل سازمان ملل، و رئیس مجمع عمومی این سازمان شد.   در این شکایت نامه تاکید شد که دونالد

ادامه »

اسراییل, امریکا, جهان, خبر, فلسطین

خروش ملت فلسطین در “روز خشم”

درگیری‌های شدید میان جوانان فلسطینی و نیروهای اسرائیلی به دنبال تظاهرات گسترده فلسطینی‌ها علیه اقدام دونالد ترامپ درباره بیت‌المقدس، از امروز جمعه، بار دیگر ازسر گرفته شد و انتظار می‌رود در “روز خشم” فلسطینیان درگیری‌های شدیدتری نسبت به روز پنجشنبه رخ دهد.   به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز، در پی به رسمیت شناخته

ادامه »

اسراییل, امریکا, جهان, خبر, فلسطین

به آتش کشیده شدن عکس ترامپ و پرچم اسرائیل در اردن و . . .

به نقل از المنار، هزاران نفر از شهروندان تونسی روز پنجشنبه در محکومیت تصمیم دونالد ترامپ‌ رئیس‌جمهور آمریکا در به‌رسمیت شناختن بیت‌المقدس به عنوان پایتخت اسرائیل تظاهرات کردند.   بر اساس این گزارش، چند صد شهروند تونسی با تجمع در پایتخت تونس، شعار می‌دادند که همه ما فلسطینی هستیم و لعنت بر ترامپ.   همچنین

ادامه »

اردن, اسراییل, امریکا, ترکیه, تونس, جهان, خبر, لبنان

مادورو: هدف ترامپ تقویت وجود غیرقانونی اسرائیل در فلسطین است

به نقل از المیادین، نیکلاس مادورو رئیس‌جمهور ونزوئلا گفت: قاطعانه تصمیم ظالمانه دولت آمریکا درباره بیت‌المقدس را محکوم می‌کنیم.   وی افزود: تصمیم ترامپ با هدف تقویت وجود غیرقانونی اسرائیل در سرزمین‌های اشغالی فلسطین صورت گرفته است.   «بیت‌المقدس» پایتخت فلسطین است نه رژیم اسرائیل   «عبدالله عبدالله» رئیس اجرایی دولت افغانستان به خبرنگاران در

ادامه »

افغانستان, ایتالیا, جهان, خبر, لبنان