شکایت علیه دولت فرانسه به خاطر فروش سلاح به عربستان و امارات

دو جمعیت حقوقی که پیشتر از دولت فرانسه خواسته بودند فروش سلاح به عربستان و امارات را متوقف کند و تاکنون جوابی نگرفته‌اند، اعلام کردند در این رابطه از دولت شکایت می‌کنند.

ادامه »

المان, امارات, جنوب غرب آسیا, جهان, خبر, عربستان سعودی, غرب اروپا, فرانسه

مقام آلمانی: تحریم‌ها علیه روسیه موفق نبوده و باید کاهش یابند

به نقل از روزنامه “دی ولت” آلمان، ” مانوئلا اشوسیگ”، معاون حزب سوسیال دموکرات آلمان خواستار آمادگی برای مذاکرات بیشتر با روسیه کاهش تحریم های اروپا علیه مسکو شد.

ادامه »

المان, تشنج زدایی, جهان, خبر, روسیه, غرب اروپا

مخالفان «می» در انتخابات شورای محلی انگلیس پیروز شدند

نتایج منتشرشده از انتخابات محلی و انتخابات مربوط به‌گزینش شهرداران شماری از شهرهای انگلیس، ولز و اسکاتلند، در روز شنبه مؤید پیروزی حزب کارگر و مخالف حزبی تزرا می نخست وزیر کنونی این کشور است.

 

به گزارش روز شنبه ایرنا، بر اساس نتایج اعلام‌شده، حزب کارگر به رهبر جرمی کوربین با 2 هزار و 350 کرسی موفق به کسب 74 شورای محلی و حزب محافظه‌کار به رهبری ترزا می با یکهزار و 332 کرسی موفق به کسب 46 شورای محلی گردید. حزب کارگر ضمن حفظ اکثریت شورای های محلی، 77 نفر نیز به تعداد نمایندگان خود افزوده و حزب محافظه‌کار با از دست دادن 33 نماینده به نسبت انتخابات قبلی، درمجموع کنترل دو شورای شهر را نیز ازدست‌داده است.

 

این در حالی است که قبل از انتخابات از حزب کارگر توقع پیروزی بزرگ‌تری می‌رفت. به گفته تحلیلگران انتظار می‌رفت حزب کارگر همه شوراهای شهر داخل لندنِ را کسب کند. به‌ویژه در منطقه کنزینگتون و چلسی که سال گذشته شاهد فاجعه آتش‌سوزی در برج مسکونی گرنفل بود، توقع این بود که این شورا از دست محافظه‌کاران خارج شود.

 

به‌این‌ترتیب بزرگ‌ترین موفقیت حزب حاکم محافظه‌کار در لندن حفظ سه شورایی است که به‌طور سنتی همواره در اختیار آن‌ها بوده است: کنزینگتون، وستمینستر و وانزورث. حزب محافظه‌کار همچنین شورای محله ریچموند را به حزب لیبرال دموکرات واگذار کرد و تعداد نمایندگان انتخابی حزب محافظه‌کار در لندن به‌شدت کاهش‌یافته است.

 

خارج از لندن یکی از پیروزی‌های حزب کارگر، به دست آوردن شورای شهر پلیموث است. جرمی کوربین، رهبر حزب، صبح جمعه برای تبریک نتیجه انتخابات به این شهر رفت و در سخنانی در جمع فعالان حزبی این پیروزی را نشانه بازگشت حزب کارگر به این بخش از کشور معرفی کرد.

 

حزب لیبرال دموکرات که در سال‌های گذشته به‌شدت محبوبیت خود را ازدست‌داده بود، در این انتخابات توانست با 75 نماینده بیشتر از انتخابات قبلی و تعداد کل 536 نماینده، کنترل 9 شورای شهر را به دست بگیرد.

 

گروه جدایی‌طلب “اتا” در اسپانیا انحلال کامل خود را اعلام کرد

به گزارش خبرگزاری فرانسه روز چهارشنبه (۲ مه/۱۲ اردیبهشت) سازمان زیرزمینی “اتا” که در منطقه باسک اسپانیا سال‌ها برای استقلال از دولت مرکزی اسپانیا مبارزه کرده بود، به طور کامل به فعالیت خود خاتمه داد.

ادامه »

اسپانیا, جهان, خبر, غرب اروپا

برگزاری راهپیمایی روز کارگر در فرانسه

به گزارش اسپوتینک، پاریس و دیگر شهرهای فرانسه امروز سه‌شنبه، شاهد برگزاری راه‌پیمایی گسترده‌ای به مناسبت روز جهانی کارگر بود.   این تظاهرات در پاریس از سوی کنفدراسیون عمومی کار که از قوی‌ترین اتحادیه‌های کار در فرانسه است، از میدان «باستیل» تا میدان «پلاس دیتالی» برگزار شده است.   روز جهانی کارگر سال جاری در

ادامه »

جهان, خبر, غرب اروپا, فرانسه, کارگری

جرمی کوربین، استعفای وزیر کشور انگلیس را خواستار شد

جرمی کوربین رهبر دومین حزب سیاسی انگلیس روز چهارشنبه در اظهاراتی تند درباره سیاست‌های ضد مهاجرتی دولت محافظه‌کار «ترزا می» رسماً خواستار کناره‌گیری وزیر کشور انگلیس شد.

ادامه »

انگلستان, جهان, حقوق بشر, خبر, غرب اروپا