مجوز مشروط آمریکا به ادامه فعالیت هوآوی

با اعمال نفوذ لابی قدرتمند تکنولوژی در آمریکا، کاخ سفید مجبور به صدور اجازه فعالیت هوآوی برای تامین منابع میکروچیپ در آمریکا شده است.

 

به گزارش رویترز, «ویلبر راس» وزیر تجارت آمریکا امروز -سه‌شنبه- اعلام کرد، در صورتی که هوآوی مشکلات امنیتی که ایالات متحده آمریکا در نظر دارد را برطرف کند، می‌تواند در آمریکا ادامه فعالیت دهد.

 

این شرکت پیش از این در لیست سیاه تجارت با آمریکا قرار گرفته بود که در اجلاس سران گروه ۲۰ «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری این کشور اعلام کرد که این شرکت را مشروط به رفع موانع، از لیست سیاه خارج خواهد کرد.

 

راس در ادامه گفت: «باید مطمئن باشیم که هیچ مساله امنیتی از جانب هوآوی آمریکا را تهدید نمی‌کند».

 

پس از قرار گرفتن هوآوی در لیست سیاه تجارت، لابی قدرتمند تکنولوژی در آمریکا، کاخ سفید را مجبور به صدور اجازه فعالیت هوآوی برای تامین منابع میکروچیپ در این کشور کرده است.

ایلنا

واکنش روسیه به قطعنامه‌ای علیه خطوط لوله «جریان شمالی-۲» و «جریان ترکیه»

مقامات پارلمانی روسیه به تصویب قطعنامه مجمع پارلمانی سازمان امنیت و همکاری اروپا درباره دو خط لوله «جریان شمالی-۲» و «جریان ترکیه» واکنش نشان داده و آن را ادامه تلاش کشورهای عضو ناتو برای اعمال فشار بر شرکای مسکو نامیدند.

ادامه »

اتحادیه اروپا, اتریش, اقتصادی, المان, امریکا, ترکیه, جهان, خبر, ناتو

عطوان: هیمنه دلار آمریکا بر اقتصاد جهانی رو به پایان است

عبدالباری عطوان تحلیلگر مسایل منطقه با اشاره به توافق ۱۵ کشور آفریقایی برای استفاده از پول مشترک در مبادلات تجاری خود و همگام دانستن آن با توافق روسیه و چین برای کنار گذاشتن دلار آمریکا، این رویکرد را زمینه‌ای برای پایان یافتن هیمنه دلار آمریکا بر اقتصاد جهانی دانست.

ادامه »

اتحادیه اروپا, افریقا, اقتصادی, امریکا, ایران, جهان, چین, روسیه, غرب آفریقا, فرانسه, لیبی

انتقاد شدید صدراعظم پیشین آلمان از سیاست‌های ترامپ

«گرهارد شرودر» صدراعظم پیشین آلمان از دولت آمریکا و تمهیدات واشنگتن برای اعمال فشار بر برلین به شدت انتقاد کرد و گفت که کشورهای مستقل حق دارند طرف معاملات تجاری خود را انتخاب و نوع سیاست خارجی شان را تعیین کنند.

ادامه »

اتحادیه اروپا, اقتصادی, المان, امریکا, انگلستان, جهان, چین, خبر, روسیه, فرانسه