مجوز سازمان تجارت جهانی به کره جنوبی برای تحریم آمریکا

سازمان تجارت جهانی با بررسی یک پروند حقوقی به کره جنوبی اجازه داد سالانه به میزان ۸۵ میلیون دلار کالاهای آمریکایی را تحریم کند.

 

به گزارش خبرگزاری رویترز، هیات داوری سازمان تجارت جهانی در روز جمعه اعلام کرد کره جنوبی می‌تواند پس از به چالش کشیدن عوارض ضد بازار شکنی و ضد سوبسید امریکا بر ماشین لباسشویی، تحریم‌های تجاری سالانه تا 84.81 میلیون دلار بر آمریکا اعمال کند.

 

این مقدار بسیار کمتر از 711 میلیون دلاری بود که کره جنوبی درخواست کرده بود ولی حکم هیئت داوری یک دستورالعمل تحریمی هم برای کره جنوبی فراهم کرد تا در آینده اعمال کند البته در صورتی که آمریکا عوارض مشابهی برخلاف احکام سازمان تجارت جهانی بر سایر محصولات وضع کند.

 

کره جنوبی در ابتدا پس از یک تصمیم وزارت اقتصاد آمریکا در 2013 برای اعمال عوارض ضد سوبسید تا 82 درصد بر لباسشویی های ساخت شرکت سامسونگ الکترونیک، شرکت ال‌جی الکترونیک و دوو الکترونیک، شکایتی را علیه آمریکا به سازمان تجارت جهانی ارائه کرد.

 

کره جنوبی به سازمان تجارت جهانی در مورد شیوه مورد استفاده برای محاسبه عوارض شکایت کرد و در 2016 برنده درخواست تجدیدنظر در سازمان تجارت جهانی شد. بعدها شکایت کرد که آمریکا عوارض را در جهت پیروی از سازمان تجارت جهانی بر نداشته و درخواست حق اعمال تحریم را داد.

تسنیم

واشنگتن: تجارت‌ کنندگان با «اینستکس» را تحریم می‌کنیم

به گزارش خبرگزاری بلومبرگ، گوردون ساندلند، سفیر آمریکا در اتحادیه اروپا در هشداری اعلام کرد، شرکت‌هایی که با استفاده از ابتکار عمل اروپایی موسوم به «ابزار پشتیبان مبادلات تجاری» به دنبال تسهیل تجارت با ایران باشند با اقدامات تلافی جویانه آمریکا روبرو خواهند شد.

ادامه »

اتحادیه اروپا, اقتصادی, امریکا, ایران, تحریم

صادرات نفت ایران به زیر یک میلیون بشکه رسید

به گزارش یورو نیوز، بلومبرگ اعلام کرد که تولید نفت ایران با آغاز سال ۲۰۱۹ میلادی به ۲ میلیون و ۷۴۰ هزار بشکه در روز رسیده که پایین‌ترین حد از بهار سال ۲۰۱۴ میلادی تا کنون محسوب می‌شود.

ادامه »

اقتصادی, امریکا, ایران, تحریم, خبر

استقبال چین و روسیه از راه‌اندازی اینستکس

وزارت خارجه چین از اقدام آلمان، فرانسه و انگلیس برای ایجاد کانال مالی ویژه برای تجارت با ایران (موسوم به اینستکس) و تلاش آن ها برای حفظ برجام قدردانی کرد.

ادامه »

اقتصادی, المان, امریکا, انگلستان, ایران, تحریم, جهان, چین, خبر, روسیه

بازتاب گسترده ایجاد کانال مالی اروپا با ایران در جهان

پس از ماه ها انتظار آلمان، فرانسه و انگلیس پنجشنبه شب به منظور تبادل مالی اروپا با ایران به صورت رسمی از ایجاد کانالی به نام INSTEX یا همان «ابزار پشتیبان فعالیت‌های تجاری» خبر دادند.

ادامه »

اتحادیه اروپا, اقتصادی, المان, انگلستان, ایران, تحریم, جهان, خاورمیانه, خبر, روسیه, فرانسه