با تایید نخستین مورد ابتلا به کرونا، کلیه مدارس و مراکز آموزشی ونزوئلا تعطیل شد

ابتلای ۲ نفر از اتباع ونزوئلا به کرونا ویروس، موجب تعطیلی مراکز آموزشی این کشور شد حال آنکه کلمبیا نیز مرزهای خود را به روی ونزوئلا بست.

ادامه »

امریکا, امریکای لاتین, جهان, حقوق بشر, خبر, کلمبیا, ونزوئلا

نگرانی سازمان ملل از تاثیر تحریم‌های آمریکا بر مردم ونزوئلا

کمیسیونر ارشد سازمان ملل در امور حقوق بشر نسبت به تاثیرات اقدامات یک جانبه جدید آمریکا علیه ونزوئلا و همچنین بر زندگی مردم این کشور ابراز نگرانی کرد.

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, امریکای لاتین, جهان, حقوق بشر, خبر, سازمان ملل, ونزوئلا

ونزوئلا توطئه مشترک آمریکا، برزیل و کلمبیا علیه کاراکاس را محکوم کرد

وزیر امور خارجه ونزوئلا تهدیدات جدید سازماندهی شده توسط آمریکا، برزیل و کلمبیا مبنی بر تشدید محاصره و تحریم ها علیه کاراکاس را محکوم کرد.

ادامه »

امریکا, امریکای لاتین, برزیل, تحریم, جهان, حقوق بشر, خبر, کلمبیا, ونزوئلا

انتقاد اوو مورالس از بازگشت سیاست‌های نئولیبرالی به بولیوی

بوینوس آیرس  ۹ مارس، رئیس جمهور سابق بولیوی اوو مورالس، روز دوشنبه اعمال سیاست‌هایی که نیروهای مسلح و پلیس را از ارایه و ثبت هزینه‌ها معاف می‌کند، بازگشت سیاست‌های  نئولیبرالی توصیف کرد.

ادامه »

اقتصادی, امریکای لاتین, بولیوی, جهان, خبر, نئولیبرالیسم

مجمع عمومی سازمان ملل تحریم‌های آمریکا علیه کوبا را محکوم کرد

مجمع عمومی سازمان ملل متحد امروز پنجشنبه، تحریم‌های آمریکا علیه کوبا را محکوم کرده و خواستار رفع این تحریم‌ها شد.

 

در این رأی‌گیری که با حضور نمایندگان ۱۹۳ کشور عضو مجمع عمومی سازمان ملل برگزار شد این قطعنامه با ۱۸۷ رأی موافق به تصویب رسید.

 

رأی‌گیری بر سر این قطعنامه از ۲۸ سال پیش هر سال برگزار شده است. برزیل برای نخستین بار در رأی‌گیری روز پنجشنبه با دولت آمریکا همراه شد و به قطعنامه مذکور رأی مخالف داد.

 

اسراییل هم با این قطعنامه مخالفت کرد. مولداوی رأی ممتنع داد.

 

تصویب این قطعنامه دارای وزن سیاسی است و فقط کنگره آمریکا می‌تواند این تحریم‌ها در زمینه‌های اقتصادی، بازرگانی و مالی که بیش از ۵۰ سال دوام داشته‌اند را لغو کند.

 

ایالات متحده برای نخستین بار سال ۱۹۵۸ علیه کوبا تحریم تسلیحاتی وضع کرد. دولت آمریکا در آخرین اقدام خصمانه علیه کوبا دو روز پیش انجام مبادلات فرهنگی و آموزشی با این کشور را متوقف کرد.

 

در این سند که به امضای «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا رسیده است، ایالات متحده ارائه کمک‌های مالی، مشاوره‌ای و پشتیبانی در امور فرهنگی و آموزشی را به کوبا متوقف کرده و همچنین امکان حضور مقامات یا کارمندان کوبا در برنامه‌های آموزشی و فرهنگی آمریکا در سال ۲۰۲۰ را نمی‌دهد.

 

وزیر خارجه کوبا به تازگی با انتقاد از سیاست‌های خصمانه آمریکا علیه کشورش گفت که افزایش محاصره اقتصادی، محور اصلی سیاست‌های تجاوزکارانه ایالات متحده در قبال کوباست.

 

«برونو رودریگز» وزیر خارجه کوبا دوشنبه در حساب توییتری خود نوشت که این اقدامات یکجانبه آمریکا علیه کوبا از ۶۰ سال پیش به این سو به طور عمدی و با هدف آسیب رساندن به زندگی روزمره کوبایی‌ها انجام شده است.

فارس

تاکید رئیس جمهور کوبا بر احترام به حاکمیت سوریه و عدم دخالت خارجی در امور آن کشور

شرکت کنندگان در کنفرانس همبستگی در هاوانا ضمن محکومیت دخالت خارجی در امور خود بر همبستگی خود با سوریه تاکید کردند و خواستار توقف دخالت های امپریالیستی در امور سوریه و احترام حاکمیت و وحدت اراضی آن شدند.   در بیانیه پایان این کنفرانس لغو تحریم‌های آمریکا علیه کوبا و همپستگی با ونزوئلا و نکولاس

ادامه »

امریکا, امریکای لاتین, جهان, خاورمیانه, سوریه, فلسطین, کوبا

بحران رانت‌خواری سرمایه‌داری در ونزوئلا گفت‌وگو با «اُسکار فیگوئرا»، دبیرکل حزب کمونیست ونزوئلا

دبیرکل حزب کمونیست ونزوئلا “اتحادِ گرایش‌های متنوع” در جنبش “چاویستا”- جنبش مردمی طرفدار سیاست‌های رئیس‌جمهور فقید ونزوئلا هوگو چاوز- را خواستار است.

ادامه »

اتحاد شوروی, امریکا, امریکای لاتین, جهان, خبر, دیدگاه, ونزوئلا

رهبران کوبا و ونزوئلا علیه ترامپ؛ “مبارزه با امپریالیسم ادامه یابد”

رهبر حزب کمونیست کوبا، رئیس‌جمهوری این کشور و رئیس‌جمهوری ونزوئلا اعلام کردند، تحریم‌های آمریکا صرفا باعث نزدیکی بیشتر هاوانا و کاراکاس می‌شود.

ادامه »

ارژانتین, امریکا, امریکای لاتین, جهان, خبر, شیلی, صندوق بین‌المللی پول, کوبا, ونزوئلا