استقبال چین و روسیه از راه‌اندازی اینستکس

وزارت خارجه چین از اقدام آلمان، فرانسه و انگلیس برای ایجاد کانال مالی ویژه برای تجارت با ایران (موسوم به اینستکس) و تلاش آن ها برای حفظ برجام قدردانی کرد.

ادامه »

اقتصادی, المان, امریکا, انگلستان, ایران, تحریم, جهان, چین, خبر, روسیه

بازتاب گسترده ایجاد کانال مالی اروپا با ایران در جهان

پس از ماه ها انتظار آلمان، فرانسه و انگلیس پنجشنبه شب به منظور تبادل مالی اروپا با ایران به صورت رسمی از ایجاد کانالی به نام INSTEX یا همان «ابزار پشتیبان فعالیت‌های تجاری» خبر دادند.

ادامه »

اتحادیه اروپا, اقتصادی, المان, انگلستان, ایران, تحریم, جهان, خاورمیانه, خبر, روسیه, فرانسه

بیانیه آلمان، انگلیس و فرانسه درباره سازوکار ویژه مالی با ایران

وزیران خارجه آلمان، انگلیس و فرانسه همزمان با اعلام راه‌اندازی سازوکار مالی ویژه اروپا برای ایران موسوم به INSTEX بیانیه‌ای مشترک در حمایت از برجام و بهره‌مندی اقتصادی ایران از آن منتشر کردند.

ادامه »

اقتصادی, المان, انگلستان, ایران, تحریم, جهان, خبر, فرانسه

نشریه آلمانی: سایر کشورهای اروپایی نیز می‌توانند به INSTEX بپیوندند

روزنامه ‘ تاگس شاو ‘ چاپ آلمان روز پنج شنبه به نقل از منابع آگاه نوشت کانال داد و ستد مالی سه کشور اروپایی  ( آلمان ؛ فرانسه و انگلیس ) با ایران که از آن با نام INSTEX یاد می‌شود به روی دیگر اعضای اتحادیه اروپا نیز باز خواهد بود.

ادامه »

اتحادیه اروپا, اقتصادی, المان, امریکا, انگلستان, ایران, تحریم, جهان, خاورمیانه, خبر, فرانسه

رسانه آلمانی: کانال معاملات مالی با ایران رسما راه اندازی شد

شبکه «ان دی آر» (NDR) آلمان امروز پنجشنبه گزارش داد: سه کشور آلمان، فرانسه و بریتانیا رسما کانال پرداخت تبادلات مالی با ایران را راه اندازی کرده اند.

ادامه »

اتحادیه اروپا, اقتصادی, المان, امریکا, انگلستان, ایران, تحریم, خاورمیانه, خبر, فرانسه

متحد‌شدن چین و آلمان در جنگ اقتصادی با آمریکا

پکن امیدوار است بیانیه مشترکی با اتحادیه اروپا در محکومیت سیاست اقتصادی ترامپ صادر کند.

 

به گزارش اسپوتنیک، لی که چیانگ، نخست وزیر چین در چارچوب تدارکات برای تدوین چنین سندی از کشورهای اروپای شرقی و آلمان بازدید کرد. در برلین توافقنامه هایی به ارزش 23 میلیارد دلار به امضا رسید و چین وعده داد دسترسی به بازار داخلی خود را برای سرمایه گذاران اروپایی تسهیل کند.

 

اینکه صادرات هم چین و هم آلمان به امریکا به مراتب بیشتر از واردات آنها از ایالات متحده است، دو کشور را متحد می سازد. دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا بارها از ضرورت رفع این عدم توازن در تجارت سخن گفته و کاخ سفید در نهایت حقوق گمرکی مضاعف باری واردات وضع کرد که در نتیجه آن فقط چین 34 میلیارد دلار ضرر کرد.

 

بازدید نخست وزیر چین از اروپا به نزدیکی کشورهایی که از سیاست اقتصادی ترامپ ضربه دیده اند، کمک کرد و وی در سخنرانی خود در صوفیه گفت پکن تعرفه های گمرکی برای واردات کالاها به چین را کاهش خواهد داد. همچنین انگلا مرکل تاکید کرد حقوق گمرکی مضاعف آمریکا برای واردات از چین به کارفرمایان آلمانی نیز ضرر وارد نمی‌سازد.

 

پکن به کمک اروپا در مبارزه با امریکا امیدوار است. در نظر است دیدار سران چین و اتحادیه اروپا برای بحث درباره مسائل مربوط به همکاری سیاسی و اقتصادی دو طرف روز های 16 و 17 ژویئه برگزار شود و در پایان آن اعلامیه مشترکی صادر شود.

ولایتی: پوتین خواستار همکاری نفتی تا سقف ۵۰ میلیارد دلار شد

علی‌اکبر ولایتی اظهارکرد: در ملاقات با رئیس‌جمهور روسیه پیام رهبری و رئیس‌جمهور تسلیم وی شد و این ملاقات که حدود دو ساعت به درازا کشید، بسیار سازنده،‌ روشن و صمیمانه بود.

ادامه »

اقتصادی, امریکا, ایران, تحریم, ترکیه, جهان, خبر, روسیه, سوریه

رویترز: توقف خدمات بزرگترین بانک ژاپن در ایران

به گزارش «رویترز»، گروه مالی «میتسوبیشی(MUFG)» که بزرگترین بانک ژاپن است قرار است همه تراکنش‌های مالی مرتبط با ایران را در راستای اجرای تحریم‌های آمریکا علیه ایران متوقف کند.

ادامه »

اقتصادی, ایران, تحریم, جهان, خبر, ژاپن

هشدار سایت اسراییلی درباره عواقب جنگ اقتصادی واشنگتن!

یک سایت اسراییلی تاکید کرد جنگ تجاری آمریکا در حالی جمعه گذشته کلید خورد که سهم این کشور در اقتصاد جهانی از سال ۱۹۶۰ تا ۲۰۱۶ به کمتر از نصف کاهش یافته است.

ادامه »

اقتصادی, امریکا, امریکای شمالی, امریکای لاتین, جهان, چین, خبر, مکزیک

بریتانیا تعداد نظامیان خود در افغانستان را افزایش خواهد داد

به گزارش رادیو فرانسه؛ نخست وزیر بریتانیا، ترزا می، امروز چهارشنبه ١١ ژوئیه/٢٠ تیر در نشست پیمان آتلانتیک شمالی یا ناتو اعلام خواهد کرد که این کشور ۴۴٠ سرباز دیگر به افغانستان اعزام خواهد کرد.

ادامه »

افغانستان, اقتصادی, انگلستان, جهان, خبر, ناتو