ما بازنشستگان خواستار بازگرداندن اموال سازمان تامین اجتماعی هستیم

بازنشستگان تامین اجتماعی، خواستار پرداخت مطالبات سازمان هستند؛ مطالباتی که از سالها پیش پرداخت آن متوقف شده است.

 

این بازنشستگان که کمپینی تحت عنوان «کمپین حمایت از بازنشستگان» را در فضای مجازی راه‌اندازی کرده‌اند؛ می‌گویند: اموال و دارایی‌های سازمان تامین اجتماعی باید بازپس گرفته شود در غیر این صورت، آینده کارگران و بازنشستگان به مخاطره می‌افتد.

 

این بازنشستگان که معتقدند؛ “عدم وصول طلب صدها هزار میلیاردی از دولت” مهمترین چالش سازمان تامین اجتماعی است، می‌گویند: دولت با پرداخت نکردن بدهی‌های سنگین خود به تامین اجتماعی، تعادل میان منابع و مصارف این سازمان بیمه‌گر را به هم ریخته است و حال با همکاری برخی مدیران سازمان و برخی از نمایندگان مجلس، تلاش دارد با سخت‌تر کردن شرایط بازنشستگی و کاستن از میزان مستمری پرداختی به بازنشستگان، زیان‌های ناشی از پرداخت نکردن سهم بیمه تکلیفی قانون به دولت را از جیب کارگران پرداخت کند.
ایلنا

پس از حراج صنایع دولتی به نام خصوصی‌سازی و رسیدن نوبت به صندوق‌های بازنشستگان، آنها را هم ورشکسته کرده‌اند

ناصر آقاجری ریشه مشکلات بازنشستگان را در سیاست‌های تعدیلی می‌داند؛ فرقی هم نمی‌کند این بازنشستگان متعلق به کدام صندوق باشند؛ او معتقد است از وقتی پای خصوصی‌سازی به صندوق‌ها رسیده، آینده بازنشستگان در معرض خطر قرار گرفته است.

ادامه »

ایران, بازنشستگان, حقوق بشر, کارگری, گفتگو

از اول سال ۹۸ حداقل حقوق بازنشستگان و مستمری‌بگیران تأمین اجتماعی به‌میزان ۱,۵۱۶,۸۸۱ تومان تعیین شد

اعضای دولت در جلسه امروز خود به ریاست جهانگیری معاون اول رئیس جمهور، به بررسی مسائل روز کشور و گزارش دستگاه‌های اجرایی از حوزه مأموریت‌ها و روند اقدامات انجام شده پرداختند.

ادامه »

ایران, بازنشستگان, حقوق بشر, خبر