مانور ارتش آمریکا و تروریست‌ها در التنف سوریه

منابع خبری از مانور نیروهای اشغالگر آمریکایی با شبه نظامیان تروریست در منطقه التنف در حومه استان حمص سوریه خبر دادند.

 

به نقل از روزنامه الوطن سوریه، آمریکا با برگزاری مانور نظامی در پایگاه غیرقانونی خود در منطقه التنف با مشارکت شبه نظامیان مسلح طرفدار خود و باز کردن باب عضو گیری برای آنها بر میزان حمایت خود از تروریسم در سوریه افزوده است.

 

برخی خبرها هم حاکی است که اعضای جدید گروه شبه نظامیان در اردن آموزش خواهند دید.

 

نیروهای اشغالگر آمریکایی مستقر در پایگاه التنف که آن را به طور غیرقانونی در منطقه “55” در دورترین منطقه حومه جنوب شرقی حمص در مرز سوریه و اردن و عراق احداث کرده است، مانور نظامی خود را با مشارکت شبه نظامیان مسلح مورد حمایت خود در این منطقه برگزار کرد.

 

به گزارش شبکه تلویزیونی الحره آمریکا، گروه شبه نظامی موسوم به “مغاویر الثوره” مدعی شدند که این رزمایش با به کارگیری انواع موشک ها، راکت اندازها، توپخانه ها و خمپاره اندازها باعث می شود که آنها در آمادگی بالایی برای مقابله با تحرکات گروه تروریستی داعش در صحرای سوریه باقی بمانند.

 

همزمان صفحه “شبکه الفرات پست” در شبکه اجتماعی فیسبوک تایید کرد: ائتلاف بین‌المللی تحت فرماندهی آمریکا که مدعی مبارزه با تروریسم است، باب عضوگیری برای شبه نظامیان مسلح در پایگاه التنف را باز کرده است.

 

این شبکه افزود: ائتلاف بین‌المللی باب عضوگیری برای نیروهای پایگاه التنف در نزدیک مرز مشترک سوریه و عراق و اردن را با هدف تقویت توان نظامی آنها باز کرده و اعضای جدید دوره های نظامی را در خاک اردن خواهند دید.

 

نیروهای آمریکایی منطقه التنف را در اشغال خود دارند و از شبه نظامیان مسلح به ویژه شبه نظامیان موسوم به “مغاویر الثوره” حمایت می کنند. این شبه نظامیان به دستور آمریکا هزاران غیرنظامی را در اردوگاه الرکبان در نزدیک پایگاه التنف در بازداشت خود دارند.

 

این در حالی است که دمشق و مسکو برای خارج کردن این بازداشت شدگان در اردوگاه تلاش می‌کنند و به طور مداوم از آمریکا می‌خواند که این اردوگاه را برچیند، اما با آن مخالفت می‌کند.

 

نیروهای اشغالگر آمریکایی پایگاه التنف را به طور غیرقانونی به بهانه مبارزه با گروه تروریستی داعش احداث کردند، اما اطلاعات تایید می‌کند که هدف از احداث آن، جلوگیری از پیشروی ارتش سوریه در منطقه و حمایت از این گروه تروریستی است.

تسنیم

وزیر خارجه سابق سوئد؛ اقدام انگلیس در توقیف نفتکش ایرانی غیر قانونی است

وزیر خارجه سابق سوئد و نایب رئیس روابط خاجی شورای اروپا با انتشار پیامی اقدام انگلیس در توقیف نفتکش ایرانی را مایه تعجب دانست.

ادامه »

اتحادیه اروپا, اسپانیا, امریکا, انگلستان, ایران, تحریم, جهان, خاورمیانه, خبر, سوئد, سوریه

کارزار تبلیغاتی هانت از نزدیکان بن سلمان پول دریافت کرد

نشریه اقتصادی بیزینس اینسایدر چاپ لندن روز شنبه فاش کرد که کارزار تبلیغاتی جرمی هانت نامزد پست نخست وزیری انگلیس مبلغی به ارزش 10 هزار پوند از یک شخصیت سیاسی نزدیک به محمد بن سلمان ولیعهد سعودی دریافت کرده است.

ادامه »

اتحادیه اروپا, انگلستان, جهان, خاورمیانه, خبر, عربستان سعودی, غرب اروپا