مادورو مردم کشورش را به اتحاد ملی دعوت کرد

رئیس جمهوری ونزوئلا با دعوت از مردم کشورش برای اتحاد ملی گفت: دشمنان ونزوئلا دست به جنگ دائمی با این کشور زده اند و باید با آن مقابله کرد.

 

به گزارش خبرگزاری پرنسالاتینا، نیکلاس مادورو رئیس جمهوری ونزوئلا روز گذشته از مردم کشورش خواست تا اتحاد نظامی- غیرنظامی خود را در مواجهه با اقدامات بی ثبات کننده دشمنان حفظ کنند.

 

وی در پیامی در صفحه توییترش هشدار داد که دشمنان انقلاب بولیواریایی ونزوئلا مصمم به تداوم یک جنگ دائمی از طریق ابزارهای فیزیکی و روانی بوده اند.

 

در این پیام توییتری مادورو آمده است: دشمنان ونزوئلا به دنبال تحت کنترل خود درآوردن مردم این کشور هستند. من از مردم می خواهم اتحاد ملی خود را در برابر این تهدید حفظ کنند.

 

کوبا: قطع گسترده برق در ونزوئلا یک خرابکاری با حمایت آمریکا بود

 

رئیس جمهوری کوبا اعلام کرد، شکی وجود ندارد که قطع سراسری برق در ونزوئلا یک خرابکاری تحت حمایت دولت آمریکا بوده است.

 

به گزارش خبرگزاری پرنسالاتینا، میگل دیاز کانل روز گذشته در صفحه توییترش نوشت: به نظر می رسد تجاوز جنایتکارانه علیه ونزوئلا با الهام از اقدامات فاشیست ها انجام شده است.

 

وی در ادامه نوشت: دگر کسی تردید ندارد که قطع گسترده برق در ونزوئلا نتیجه یک خرابکاری بوده که برنامه اش در آمریکا طراحی شده است.

 

رئیس جمهوری کوبا پیشتر از جنگ اقتصادی که امریکا علیه ونزوئلا به راه انداخته به شدت انتقاد کرده بود. وی در پیام های قبلی اش عنوان کرده بود که امریکا با یک جنگ مالی کثیف، بی رحمانه و غیرمتعارف در حال آسیب زدن به ونزوئلاست اما مردم ونزوئلا در برابر این تجاوز تسلیم نخواهند شد.

ایرنا

اعلام آمادگی چین برای حل بحران برق ونزوئلا

به گزارش خبرگزاری شینهوا، «لیو کانگ» یکی از سخنگویان وزارت خارجه چین ضمن اعلام آمادگی کشورش برای کمک به ونزوئلا برای حل بحران قطعی برق در این کشور گفت: چین امیدوار است که ونزوئلا بتواند به سرعت علت این حادثه (قطعی برق) را یافته و نظم عمومی را برقرار کند.

ادامه »

امریکا, امریکای لاتین, ایران, جهان, چین, خبر, روسیه, کوبا

پامپئو: از هند خواسته‌ام تا با نخریدن نفت به‌تشدید فشار بر دولت ونزوئلا کمک کند

وزیر خارجه آمریکا از روسیه و کوبا به خاطر بحران سیاسی ونزوئلا و حمایت از رئیس جمهور قانونی و مشروع این کشور انتقاد کرده است.

ادامه »

امریکا, تحریم, جهان, حقوق بشر, خبر, روسیه, کوبا, هندوستان, ونزوئلا