«لوک اویل» روسیه طرح توسعه پروژه‌های گازی در ایران را متوقف کرد

به گزارش «رویترز»، شرکت «لوک‌اویل» روسیه که دومین تولید کننده بزرگ نفت در روسیه است روز سه‌شنبه اعلام کرد که در حال حاضر به دلیل تهدید تحریم‌های آمریکا علیه کمپانی‌ها تصمیم ندارد بر اساس طرح‌های توسعه پروژه‌ها در ایران عمل کند.

 

بر اساس این گزارش یک منبع آگاه در کمپانی «لوک‌اویل» به «رویترز» خبر داده و گفت: با توجه به آخرین تحولات، من فکر می‌کنم خیلی زود است که برنامه‌هایمان را در مورد ایران اعلام کنیم. در حال حاضر همه چیز را متوقف کرده‌ایم.

 

«لوک‌اویل» روز دوشنبه اعلام کرده بود که سود خالص آنها در یک چهارم اول سال تا ۱۰۹.۱ میلیارد روبل معادل ۱.۸ میلیارد دلار افزایش یافته است و این به معنای افزایش ۷۵ درصدی نسبت به سال گذشته است . دلیل این افزایش سود، افزایش قیمت نفت بوده است.

 

این مسئول «لوک‌اویل» به «رویترز» گفت که تمرکز کمپانی بر سرمایه‌گذاری‌های داخلی است.

 

بر اساس این گزارش «لوک‌اویل» مذاکراتی را با ایران در مورد توسعه میادین گازی «آب‌تیمور» و «منصوری» داشت.

ایلنا

آمریکا «رئیس صدا و سیما» و «زندان اوین» را تحریم کرد

وزارت خزانه‌داری آمریکا از وضع تحریم‌ها علیه ۶ شخص و ۳ شرکت مرتبط با ایران خبر داد.   طبق بیانیه این وزارتخانه، ۶ شخص و ۳ شرکت وابسته به ایران به فهرست تحریم‌های آمریکا اضافه شدند که در میان آنها نام «زندان اوین» به چشم می‌خورد.   نام «عبدالعلی علی‌عسگری» رئیس سازمان صدا و سیما،

ادامه »

امریکا, ایران, تحریم, جهان, خبر

بانک سوئیسی بی‌سی‌پی همکاری با ایران را متوقف می‌کند

بانک سوئیسی بی‌سی پی قرارداد جدیدی با ایران امضا نمی‌کند. این بانک بلافاصله پس از خروج آمریکا از برجام همکاری خود با جمهوری اسلامی را کاهش داده است. بی‌سی‌پی نگران تأثیر تحریم‌های آمریکا بر معاملات مالی این بانک است.

ادامه »

اقتصادی, المان, امریکا, ایران, تحریم, جهان, خبر, غرب اروپا

توقف فعالیت‌های «بریتیش پترولیوم» در میدان گازی رام ایران در دریای شمال

به نقل از خبرگزاری رویترز، شرکت نفتی بریتیش پترولیوم فعالیت در میدان گازی رام در دریای شمال را قطع کرده است. این میدان گازی میان این شرکت و شرکت ملی گاز ایران مشترک است.

ادامه »

اقتصادی, امریکا, انگلستان, ایران, جهان, خبر

شرکت «سریکا» انگلیس فعالیت در میدان رام ایران را متوقف کرد

شرکت انگلیسی سریکا اعلام کرد، همچنان منتظر روشن شدن تاثیر بازگشت تحریم های آمریکا علیه ایران بر میدان گازی رام در دریای شمال است که نیمی از آن متعلق به شرکت ملی نفت ایران است و فعالیت های خود در این میدان را تا صدور مجوز دولت آمریکا متوقف کرده است.

ادامه »

اقتصادی, امریکا, انگلستان, ایران, تحریم, جهان, خبر

آلمان: نمی‌توانیم از شرکت‌ها دربرابر تحریم آمریکا علیه ایران محافظت کنیم

به گزارش رویترز، وزیر اقتصاد آلمان گفت، دولت این کشور تا جایی که می‌تواند به شرکت‌های آلمانی در کسب‌وکارشان با ایران کمک خواهد کرد، اما نمی‌تواند به‌طور کامل از آنها در مقابل تحریم‌های آمریکا علیه تهران محافظت کند.

ادامه »

اتحادیه اروپا, اقتصادی, المان, امریکا, تحریم, جهان, خبر