کالایی‌سازی درمان و مرگ هزاران نفر در سراسر جهان/امکانات کاملاً رایگان بهداشتی و درمانی برای تهی‌دستان ضروری است

از زباله‌گردها تا فروشندگان مترو و خیابان در معرض آسیب ابتلا به کرونا قرار دارند. همچنین اسکان‌های عمومی مثل کمپ‌های اسکان زباله‌گردها و کارتن‌خواب‌ها نیز به شدت در معرض خطر هستند.

ادامه »

ایران, حقوق بشر, فقر, کودکان کار, گزارش

کوربین در واکنش به سیل اخیر؛ دولت جانسون ماهیت و چهره واقعی خود را نشان داد

بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس که در چند روز گذشته به دلیل سوء مدیریتش در رسیدگی به سیل اخیر در کشورش مورد انتقاد قرار گرفته است، این بار از سوی جرمی کوربین رهبر حزب کارگر به «بی توجهی» به آسیب دیدگان به دلیل سیل ناشی از توفان دنیس متهم شد.

ادامه »

انگلستان, جهان, حقوق بشر, خبر, غرب اروپا, محیط زیست

اینجا از زمین و آسمان مصیبت می‌بارد/ زندگی‌هایی که زیر”سیلاب” و “شن” دفن می‌شوند

قصه پردرد مردم جنوب کرمان پایانی ندارد؛ از فقر، نبود بهداشت و آموزش گرفته تا زندگی کپرنشینی جملگی شرایط سخت و مصیبت باری را برای اهالی این منطقه بوجود آورده است. بلایای طبیعی سیل و توفان شن هم در سال‌های اخیر به شدت زندگی مردم را تحت تاثیر قرار داده و آنها را سر دو

ادامه »

ایران, حقوق بشر, دهقانی, گزارش, محیط زیست

بحران حاشیه‌نشینی؛ ۴۴ درصد از مردم زاهدان حاشیه نشین‌اند

عضو سابق هیات علمی دانشگاه سیستان وبلوچستان با بیان این‌که اوضاع حاشیه نشینی در زاهدان بحرانی است، گفت: ناامنی‌ها، بزهکاری‌ها و مشکلات بهداشتی شهر ناشی از همین حاشیه نشینی است.

ادامه »

اجتماعی, ایران, حقوق بشر, محیط زیست

لوموند؛ آتش‌سوزی فاجعه باری یک شهرک ۴٠٠ نفری در استرالیا را تقریباً به طور کامل سوزاند

به علت افزایش دمای هوا و ثبت ٢ رکورد جدید برای گرمترین روز، آتش‌سوزی‌‌های گسترده‌ای در استرالیا به وقوع پیوسته است.

 

به گزارش لوموند؛ از ماه سپتامبر امسال آتش‌سوزی‌هادر استرالیا جان حداقل ۹ نفر را گرفته است و بیش از ۷۰۰ خانه را ویران کرده و میلیون‌ها هکتار نیز در آتش سوخته است اما آتش سوزی در روزهای شنبه و یکشنبه گذشته باعث شد که در واقع چندین شهرک دچار خسارات قابل توجه شوند.

 

شهرک بالمورال هم برای دومین بار در چند روز گذشته بود که در معرض آتش سوزی قرار می‌گرفت.

 

اکنون بعد از چند روز ساکنان درحال حاضر اجازه بازگشت به خانه را ندارند و شمار نامعلومی از خانه های این شهرک تخریب شده است.

 

اکنون یکی از شهر ساحلی شهر «مالاکوتا» به طور کامل در محاصره حریق است. همچنین راه‌های اصلی منتهی به این شهر مسدود شده است.

 

سهم اقتصاد ایران از مشاغل سبز تقریبا هیچ است/ تنها ۱۸ ماه برای نجات کره زمین فرصت هست

در سال‌های اخیر بیشتر تعبیر «مشاغل سبز» را می‌شنویم، اما در عمل شغل‌های سبز در ایران درصد ناچیزی از مشاغل را به خود اختصاص می‌دهند. این در حالی است که سبز کردن مشاغل یک ضرورت و رویکردی توسعه‌ای است.

ادامه »

ایران, خبر, محیط زیست