مخالفان برنامه ریاضت اقتصادی دولت آرژانتین به خیابان‌ها آمدند

به گزارش خبرگزاری رویترز، در نخستین دور از اعتراضات برنامه ریزی شده علیه برنامه ریاضت اقتصادی دولت و افزایش هزینه خدمات عمومی، ده ها هزار آرژانتینی در خیابانهای بوئنس آیرس تظاهرات کردند.

ادامه »

ارژانتین, اعتراضات اجتماعی, امریکای لاتین, جهان, حقوق بشر, خبر

رئیس‌جمهوری مکزیک: دیوار مرزی موضوع داخلی آمریکا است/ با ترامپ مذاکره نمی‌کنیم

به گزارش اسپوتنیک، «آندرس مانوئل لوپز اوبرادور» (Andres Manuel Lopez Obrador) رئیس جمهوری مکزیک امروز چهارشنبه اعلام کرد که حاضر نیست در نشستی با دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا به رایزنی درباره دیوار مرزی میان دو کشور بپردازد.

ادامه »

امریکا, امریکای لاتین, جهان, خبر, مکزیک

لولا داسیلوا در زندان به فکر شرکت در انتخابات ریاست جمهوری است

به گزارش خبرگزاری شینهوا، لوئیز ایناسیو لولا دا سیلوا که در هفتم آوریل سال جاری میلادی محبوس شد و در حال گذران 12 سال و یک ماه محکومیتش است، گفته که تمایل دارد تا برای سومین بار در انتخابات ریاست جمهوری برزیل کاندیدا شود. 

 

وکلای وی در حال تلاش برای آزاد کردن لولا داسیلوا در دادگاه عالی و دادگاه استیناف هستند.

 

وی در نامه‌ای به سناتور گلیسی هافمن،‌ رهبر حزب کارگر برزیل نوشت که به دنبال کاندیدا شدن در انتخابات ریاست جمهوری اکتبر سال جاری میلادی است.

 

داسیلوا در ادامه این نامه آورده است: تا زمانیکه رسانه‌ها، قضات و دادستان‌ها جرایم من را اثبات کنند یا دست از دروغگویی بردارند، من یک کاندیدا برای این انتخابات هستم.

 

رئیس جمهوری اسبق برزیل بر بیگناهیش تاکید دارد و گفته که حزبش نباید کاندیدای دیگری را جایگزین کند چون مطمئن است که جرمی مرتکب نشده است.

 

لولا داسیلوا به اتهام گرفتن رشوه در ازای استفاده از نفوذش به نفع یک کمپانی ساختمانی متهم شده است. براساس گزارش‌های دادستانی، این رشوه یک آپارتمان لوکس در منطقه ساحلی سائوپائولو است.

وی این اتهامات را رد می‌کند.
ایسنا

تحریم‌های تجاری آمریکا ۱۳۰ میلیارد دلار برای کوبا هزینه داشته است

به گزارش رویترز، یک کمیسیون اقتصادی وابسته به سازمان ملل اعلام کرد، تحریم‌های تجاری و مالی غیرمنصفانه آمریکا علیه کوبا بر اقتصاد این کشور در طول حدود ۶۰ سال گذشته ۱۳۰ میلیارد دلار هزینه تحمیل کرده است.

ادامه »

امریکا, امریکای لاتین, تحریم, جهان, حقوق بشر, خبر, کوبا