مبادلات بازرگانی روسیه و چین به بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار رسید / دلار آمریکا مرجعیت خود را از دست می‌دهد

طبق اطلاعات وزارت بازرگانی چین، در ماه دسامبر سال گذشته میزان مبادلات بازرگانی بین روسیه و چین برای نخستین بار به بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار رسیده که یک رکورد تاریخی در روابط تجاری بین دو کشور است.

ادامه »

اقتصادی, امریکا, انگلستان, جهان, چین, روسیه

نماینده طرقبه؛ فروش غارت‌گونه هفت‌تپه ۸ هزار میلیاردی به ۱۰ میلیارد تومان/ ماشین‌سازی تبریز را پنهانی فروختند

نماینده طرقبه در مجلس گفت مجتمع ۲۴ هزار هکتاری، نیشکر هفت تپه، ۸ هزار میلیارد تومان ارزش دارد که در ابتدا به ۲۶۰۰ میلیارد تومان و درنهایت به ۱۰ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان فروخته شد که در حقیقت غارت صورت گرفته است.

ادامه »

اقتصادی, ایران, خبر, فساد

کوپن غذای میلیون‌ها فقیر آمریکایی در گروی بازگشایی دولت فدرال

مجله نیوزویک گزارش داده در صورتی که تعطیلی دولت آمریکا که از شنبه وارد سومین هفته خود شده تا ماه فوریه ادامه یابد میلیون‌ها آمریکایی که از کمک‌های غذایی دولت بهره‌مند می‌شوند برای دریافت این کمک‌ها با مشکل مواجه خواهند شد.

ادامه »

اقتصادی, امریکا, امریکای شمالی, جهان, حقوق بشر, خبر, فقر

واکنش روسیه به‌اظهار تاسف انگلیس از ادامه حضور بشار اسد رئیس‌جمهور منتخب مردم بر قدرت، علی‌رغم تلاش‌های لندن

سفارت روسیه در لندن، سخنان وزیر خارجه انگلیس درباره سرنوشت “بشار اسد” و مسئولیت روسیه در ازای روند آتی اوضاع در سوریه را محکوم کرده است.

ادامه »

انگلستان, جهان, خبر, روسیه, سوریه, شمال غرب آسیا

روزنامه شرق؛ شرکت‌های دولتی واگذارشده به سمت پویایی و سودآوری حرکت نکرده‌اند

بررسی ۱۰۰  شرکت نخستی که پس از آغازبه‌کار سازمان خصوصی‌سازی در سال ۱۳۸۰ روی میز فروش قرار گرفتند، نشان می‌دهد برخلاف ادعای مدافعان خصوصی‌سازی در طول سه دهه گذشته، نه‌تنها شرکت‌های دولتی واگذارشده به سمت پویایی و سودآوری حرکت نکرده‌اند؛

ادامه »

اقتصادی, ایران, خبر, گزارش

لوفیگارو: جنگ اقتصادی ترامپ، جهان را به ناکجا آباد سوق می‌دهد

روزنامه فرانسوی «لوفیگارو» با اشاره به اینکه بحران شدید مالی بر سال میلادی جدید سایه انداخته است، نوشت، جنگ‌های اقتصادی دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا، جهان را به سمت و سوی نامعلومی سوق می‌دهد.

 

این روزنامه در مقاله‌ای به قلم «دیوید کایلا» کارشناس اقتصادی افزود، با وجود اقدامات ترامپ در زمینه اقتصادی آمریکا و کاهش مالیات‌ها، اما شاخص بازارهای مالی این کشور کاهش شدیدی نشان می‌دهد که این امر بیانگر قطعی بودن وقوع بحران اقتصادی‌ است.

 

نویسنده مقاله معتقد است، با وجود اینکه در سال گذشته امریکا شاهد رشد اقتصادی بود و اقتصاد جهانی نیز رشد کندتری را تجربه کرد، اما اقتصاد این کشور در کوتاه مدت با بحران روبه خواهد شد .

 

کایلا نوشت، سیاست و برنامه های نامعقول و غیرمتعادل ترامپ مانند افزایش تعرفه های گمرکی برای کشورهای اروپایی وعقب نشینی از آن و جنگ اقتصادی با چین، سرنوشت جهان را به سمت و سوی نامشخصی سوق می‌دهد.

 

نویسنده لوفیگارو با اشاره به تعطیلی بخشی از دولت امریکا و پرداخت نشدن حقوق 80 هزار کارمند این کشور نوشت، فعالیت بسیاری از نهادها و مراکز دولتی متوقف شده است، امری که باعث بروز بحران اقتصادی تازه و بی‌سابقه ای خواهد شد. آنچه در داخل آمریکا رخ می دهد نشانگر وقوع تحول تازه در وضعیت اقتصادی این کشور است.

 

کایلا افزود، سیاست های ترامپ، به طور گسترده برعملکرد بسیاری از سازمان های بین‌المللی از جمله تجارت جهانی تاثیر گذاشته است. این سازمان دیگر قادر نیست خود را با نزاع ها و کشمکش‌های جهانی همسو کند.
ایرنا