لنگر گرفتن یک نفتکش بریتانیایی در خلیج فارس

مسئولان نفتکش بریتیش پترولیوم علت لنگر انداختن آن در آب‌های خلیج فارس را ترس از اقدام تلافی‌جویانه ایران توصیف کردند.

 

به گزارش بلومبرگ نوشت: یک نفتکش متعلق به شرکت بریتیش پترولیوم «از بیم توقیف شدن» از سوی ایران در آب‌های عربستان در خلیج فارس لنگر انداخته و قصد حرکت به سمت تنگه هرمز را ندارد.

 

بلومبرگ گزارش داد که ترس مسئولان بریتیش پترولیوم از این است که ایران به تلافی توقیف نفتکش گریس۱ در آب‌های جبل‌الطارق، نفتکش‌های بریتانیایی را توقیف کند.

 

نفتکشی گریس۱ روز پنج‌شنبه در آب‌های جبل‌الطارق که تحت حاکمیت بریتانیا قرار دارد، توقیف شد.

 

مسئولان ایران این اقدام بریتانیا را راهزنی دریایی توصیف کردند و با احضار سفیر این کشور در ایران خواستار توضیح انگلیس در این رابطه شدند.

 

درحالی که مقام‌های جبل‌الطارق مدعی‌اند مقصد این نفتکش بندر بانیاس سوریه بوده‌ است، مقام‌های ایران این مساله را تکذیب کرده‌اند.

 

خبرگزاری بلومبرگ امروز دوشنبه گزارش داد که نفتکش شرکت بریتیش پترولیوم به نام «بریتیش هریتیج»، با ظرفیت انتقال یک میلیون بشکه نفت روز شنبه در آب‌های عربستان در خلیج فارس «پناه گرفته» و قصد حرکت به سمت تنگه هرمز و ورود به آب‌های بین‌المللی را ندارد.

 

یک منبع آگاه به این خبرگزاری گفته‌است کشتی یادشده برای خروج از تنگه هرمز مجبور است به آب‌های ایران نزدیک شود و می‌ترسد که در واکنش به اقدام پیشین بریتانیا در روز پنج‌شنبه توقیف شود.

ایلنا

وزیر خارجه سابق سوئد؛ اقدام انگلیس در توقیف نفتکش ایرانی غیر قانونی است

وزیر خارجه سابق سوئد و نایب رئیس روابط خاجی شورای اروپا با انتشار پیامی اقدام انگلیس در توقیف نفتکش ایرانی را مایه تعجب دانست.

ادامه »

اتحادیه اروپا, اسپانیا, امریکا, انگلستان, ایران, تحریم, جهان, خاورمیانه, خبر, سوئد, سوریه

کارزار تبلیغاتی هانت از نزدیکان بن سلمان پول دریافت کرد

نشریه اقتصادی بیزینس اینسایدر چاپ لندن روز شنبه فاش کرد که کارزار تبلیغاتی جرمی هانت نامزد پست نخست وزیری انگلیس مبلغی به ارزش 10 هزار پوند از یک شخصیت سیاسی نزدیک به محمد بن سلمان ولیعهد سعودی دریافت کرده است.

ادامه »

اتحادیه اروپا, انگلستان, جهان, خاورمیانه, خبر, عربستان سعودی, غرب اروپا

نامزد ریاست‌جمهوری آمریکا: خروج یکجانبه از برجام یک تصمیم اشتباه بود

نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا با انتقاد شدید از تصمیم کاخ سفید برای خروج از توافق هسته‌ای ایران خواستار توافق با جمهوری اسلامی شده است.

ادامه »

افغانستان, امریکا, امریکای شمالی, ایران, جهان, خاورمیانه, خبر, عراق