پکن اجازه نخواهد داد تا آمریکا با سیاست‌ها و راهبردهای ضد‌تجاری خود به‌اقتصاد این کشور لطمه بزند

وزارت بازرگانی چین هشدار داد که پکن اجازه نخواهد داد تا آمریکا با سیاست ها و راهبردهای ضد تجاری خود به اقتصاد این کشور لطمه بزند.

ادامه »

اقتصادی, امریکا, جهان, چین, خبر

پوتین: کیم جونگ اون فردی زیرک و پخته است

به گزارش خبرگزاری رویترز، ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه در گفت‌وگو با خبرنگاران روس در یک نشست تلویزیونی گفت: فکر می‌کنم که کیم جونگ اون، رهبری کره شمالی به خوبی و با موفقیت از این بن‌بست خارج شده است. او توانسته وظیفه استراتژیک خود را کامل کند. او سلاح اتمی دارد و موشک‌هایی دارد که قابلیت

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, روسیه, کره شمالی

لاوروف: روسیه همراه با چین و هند برای محافظت از کره شمالی اقدام خواهد کرد

به نقل از روزنامه اکسپرس در روز دوشنبه، سرگئی لاوروف در گفت و گو با خبرنگاران در دهلی نو گفت که خطرات ناشی از تشدید تنش ها بسیار زیاد است.

 

او اعلام کرد روسیه، هند و چین آماده هستند که در یافتن راه حلی برای این درگیری دخالت کنند.

 

لاوروف تاکید کرد که مناقشه بر سر برنامه های موشکی پیونگ یانگ فقط از طرق دیپلماتیک می تواند حل و فصل شود.

 

وی که پس از نشست وزرای بین روسیه، هند و چین دردهلی نو صحبت می کرد تاکید کرد روسیه نظرات خود در رابطه با وضعیت شبه جزیره کره را با کشورهای دیگر به اشتراک گذاشته است چرا که این موضوع بسیار با اهمیت است.

 

وزیر خارجه روسیه گفت کشورش تاکید دارد که در نقشه راه روسیه، چین و هند هیچ جایگزینی برای حل مشکل کره شمالی بجز استفاده از ابزارهای سیاسی و دیپلماتیک وجود ندارد.

 

سخنان لاوروف در زمانی بیان می شود که قبل از وی ژنرال والری گویرسیموف، رئیس کل نیروهای مسلح روسیه، هشدار داده بود که تمرینات نظامی ژاپن، کره جنوبی و آمریکا به ایجاد ‘هیستری’ در شبه جزیره منجر خواهد شد.

 

وی گفت: انجام تمرینات نظامی در مناطق نزدیک به کره شمالی تنها باعث افزایش هیستری می شود و وضعیت را ناپایدار می کند.

 

هدف از انجام این تمرینات، اشتراک گذاشتن اطلاعاتی است که برای ردیابی موشک های بالستیک کره شمالی ضروری است.

 

این تمرینات تنها چند روز پس از یک تمرینات نظامی وسیع توسط نیروهای آمریکایی و کره جنوبی انجام شد. کره شمالی از آن تمرینات نظامی به عنوان اقدامی یاد کرد که آغاز جنگ را به ‘یک حقیقت مطلق’ تبدیل کرد.

 

چین، به عنوان شریک تجاری اصلی کره شمالی، بارها و بارها از آمریکا و کره جنوبی خواسته است چنین تمریناتی را متوقف کند.

 

اخیرا سخنگوی وزارت امور خارجه چین در پکن گفت که این تمرینات به یک چرخه بد تبدیل شده اند.

 

وی گفت تمام کاری که تمام طرف های درگیر در این مساله باید انجام دهند اجرای کامل، دقیق و کامل تمام قطعنامه های مرتبط شورای امنیت سازمان ملل متحد در مورد کره شمالی و تلاش بیشتر برای ارتقا صلح و ثبات منطقه ای و بازگرداندن تمام طرف های ماجرا به میز مذاکره است و به برعکس آن که به تحریک متقابل منجر می شود.

 

وزارت دفاع چین اخیرا اعلام کرد که دوره تخصصی شبیه سازی مبارزه با موشک بالستیک را با همکاری روسیه در پکن آغاز کرده است.

 

دولت کره شمالی تاکید کرده است که به آزمایش موشک های بالستیک همچنان ادامه خواهد داد.

 

در 29 نوامبر، کره شمالی یک موشک بالستیک بین قاره ای را آزمایش کرد که گفته می شود پیشرفته ترین در نوع خود بوده و قادر به رسیدن به سرزمین اصلی ایالات متحده است.

 

کارشناسان این هفته هشدار دادند که موشک های جدید زیردریایی کره شمالی، تهدید جدی برای آمریکا محسوب می شوند.

 

دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا گفته است که شاید کشورش علیه کره شمالی اقدام نظامی انجام دهد و تاکید کرد پیونگ یانگ باشد منتظر ‘آتش و خشم’ آمریکا باشد.

ایرنا

400 مقام قضایی روسیه متهم به اختلاس شدند

رئیس کمیته تحقیقات روسیه اعلام کرد: اکنون 400 دادستان، قاضی و بازپرس به دلیل اختلاس تحت پیگرد قانونی هستند.   آلکساندر باستریکین در مصاحبه با روزنامه راسیسکایا گازتا گفت: کمیته تحقیقات حدود 23 هزار پیام در خصوص اختلاس درسال 2017 دریافت کرده که 20 درصد کمتر از شاخص سال گذشته است.   مقام قضایی روس

ادامه »

جهان, خبر, روسیه, فساد

روسیه: آمریکا از مساله کره شمالی سوء استفاده می‌کند

معاون کمیسیون دفاعی و امنیت شورای فدراسیون روسیه (سنا) اعلام کرد که آمریکا از مساله کره شمالی سوء استفاده می کند و با تنش آفرینی در این وضعیت، از آن برای گسترش حضور نظامی در منطقه بهره می برد.   فرانتس کلینتسویچ امروز (دوشنبه) با بیان اینکه وضعیت کنونی پیرامون کره شمالی به نفع امریکا

ادامه »

امریکا, جهان, چین, خبر, روسیه, ژاپن, کره جنوبی, کره شمالی

لاوروف: در صورت وقوع جنگ سئول و توکیو اولین قربانی هستند

وزیر امور خارجه روسیه هشدار داد،‌ در صورت وقوع جنگ در شبه جزیره کره، ژاپن و کره‌جنوبی که آمریکا تلاش می‌کند آنها را علیه کره‌شمالی تحریک کند، اولین قربانیان این درگیری خواهند بود.   به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری راشا تودی، سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه در مصاحبه با شبکه بلاروسی “اس‌تی‌وی”

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, روسیه, ژاپن, کره جنوبی, کره شمالی

یونهاپ: چین تمایلی به‌همراهی با آمریکا برای فشار بر کره شمالی ندارد

خبرگزاری رسمی کره جنوبی روز شنبه گزارش داد که چین تمایلی به اجابت خواست آمریکا برای اعمال فشارهای بیشتر بر کره شمالی پس از آزمایش موشکی اخیر ندارد.   به گزارش یونهاپ، به دنبال پرتاب موشک قاره پیمای بالستیک کره شمالی در روز چهارشنبه یکم آذر ‘دونالد ترامپ’ رئیس جمهوری و ‘رکس تیلرسون’ وزیر خارجه

ادامه »

امریکا, جهان, چین, خبر, کره شمالی