سئول مذاکرات دو کره را راه حل اصلی برای مشکل اتمی کره شمالی می‌داند

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، وزارت خارجه کره‌ جنوبی در بیانیه‌ای اعلام کرد: سئول به دنبال ورود به مذاکره‌ای همه جانبه و ادامه مذاکرات بین دو کره و همچنین مذاکره کره شمالی و آمریکا به عنوان قطب‌های اصلی در حل مشکل اتمی پیونگ یانگ است.

ادامه »

جهان, خبر, کره جنوبی, کره شمالی

دادگاهی در کره جنوبی دولت این کشور را محکوم به‌پرداخت غرامت به 117 کارگر جنسی کرد

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، یک وکیل از یک شرکت حقوقی گفت: دولت کره جنوبی برخی افراد را که در مناطق نزدیک به پایگاه‌های نظامی آمریکا زندگی می‌کنند، به روسپیگری تشویق کرده است و حتی زیرساخت‌هایی را در این مناطق توسعه داده و این قبیل کارها را در قالب وطن‌پرستی بین آنها ترویج کرده است!

ادامه »

امریکا, جهان, حقوق بشر, خبر, کره جنوبی

چین: آمریکا به شکلی بیمارگونه و افراطی احساس ناامنی می‌کند

این مطلب پس از آن عنوان شد که ‘دانیل کوتز’ از آژانس امنیت و اطلاعات آمریکا اعلام کرد که این کشور از جبهه های مختلف در معرض تهدید چین قرار دهد و در محاصره چین قرار گرفته است.

ادامه »

امریکا, جهان, چین, خبر, روسیه

سی ان ان: مردم کره جنوبی خواهان ملاقات سران دو کره هستند

شبکه تلویزیونی سی ان ان بعد از دعوت رهبر کره شمالی از رئیس جمهوری کره جنوبی برای سفر به ‘پیونگ یانگ’، گزارش داد: اکثر مردم کره جنوبی خواهان انجام این ملاقات و سفر رئیس جمهوری کره جنوبی به پیونگ یانگ هستند.

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, کره جنوبی, کره شمالی

لاوروف: در صورت وقوع جنگ سئول و توکیو اولین قربانی هستند

وزیر امور خارجه روسیه هشدار داد،‌ در صورت وقوع جنگ در شبه جزیره کره، ژاپن و کره‌جنوبی که آمریکا تلاش می‌کند آنها را علیه کره‌شمالی تحریک کند، اولین قربانیان این درگیری خواهند بود.

 

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری راشا تودی، سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه در مصاحبه با شبکه بلاروسی “اس‌تی‌وی” گفت: گرچه ما ماجراجویی موشک‌های هسته‌ای پیونگ‌یانگ را محکوم می‌کنیم اما همزمان چاره‌ای نداریم جز اینکه رفتار تحریک‌آمیز همکاران آمریکایی خودمان را هم محکوم کنیم. متاسفانه آنها تلاش می‌کنند ژاپن و کره‌جنوبی را هم وارد همین مسیری کنند که در صورت وقوع جنگ در شبه جزیره کره آنها را اولین قربانیان می‌کند.

 

لاوروف تاکید کرد که در سپتامبر آمریکا مشخص کرد که مانور نظامی آتی با کره‌جنوبی تا بهار انجام نمی‌شود. روسیه از این موضع‌گیری استقبال کرد و در مسیری گام برداشت تا همکاری با پیونگ‌یانگ برای برقراری ثبات بادوام را ارتقا دهد. اما آمریکا ناگهان اعلام کرد در اکتبر و سپس نوامبر و بعد دسامبر رزمایش برگزار می‌کند و احتمالا این مساله‌ای است که موجب تحریک پیونگ‌یانگ شده است.

 

وی گفت: این احساس وجود دارد که آمریکا “عامدانه” تلاش می‌کند تا کیم جونگ اون را تحریک کند تا دست به اقدامی بزند و این اقدام تحریک‌آمیز به گردن آنها بیفتد.

 

لاوروف با اشاره به پرتاب موشکی اخیر کره‌شمالی گفت: رهبر کره‌شمالی در دو ماه گذشته در هیچ طرح بی‌پروایی دخیل نبوده است. اگر همکاران آمریکایی ما به وقفه در مانورها ادامه می‌دادند، به نوعی مذاکرات آغاز می‌شد. ما آن موقع گفتیم که از موضع آنها استقبال می‌کنیم و در حال همکاری با پیونگ‌یانگ هستیم. اما به جای وقفه، تعداد مانورها بیشتر شد.

 

رئیس دستگاه دیپلماسی روسیه همچنین به این مساله اشاره کرد که سازمان پیمان امنیت جمعی (CSTO) که نوعی ائتلاف امنیتی میان جمهوری‌های استقلال‌یافته از شوروی است، درباره اوضاع در شبه جزیره کره عمدتا از یک موضع متحد حمایت می‌کند. ما نمی‌توانیم ادعاهای تسلیحات هسته‌ای کره‌شمالی را بپذیریم. تمام اعضای سی‌اس‌تی‌او از قطعنامه شورای امنیت حمایت می‌کنند. ما از تحریم‌های اعمال شده تبعیت می‌کنیم. همزمان کشورهای عضو خواستار پایان لفاظی‌ها، تهدیدها و توهین‌ها و یافتن راه‌هایی برای آغاز مجدد این مذاکرات هستند.

 

لاوروف همچنین به این شبکه تلویزیونی بلاروس گفت، سازمان پیمان امنیتی جمعی مسیر اولتیماتوم و اخاذی را که مختص ناتو است، طی نخواهد کرد. به گفته او، ناتو هنوز به صورت تصنعی زنده است.

یونهاپ: چین تمایلی به‌همراهی با آمریکا برای فشار بر کره شمالی ندارد

خبرگزاری رسمی کره جنوبی روز شنبه گزارش داد که چین تمایلی به اجابت خواست آمریکا برای اعمال فشارهای بیشتر بر کره شمالی پس از آزمایش موشکی اخیر ندارد.   به گزارش یونهاپ، به دنبال پرتاب موشک قاره پیمای بالستیک کره شمالی در روز چهارشنبه یکم آذر ‘دونالد ترامپ’ رئیس جمهوری و ‘رکس تیلرسون’ وزیر خارجه

ادامه »

امریکا, جهان, چین, خبر, کره شمالی

لاوروف: آمریکا آگاهانه کره شمالی را تحریک می‌کند و واشنگتن باید درباره قصد و غرض خود توضیح بدهد

«فرانس پرس» در خبری فوری با اتکا به اظهارات «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه، نوشت: مسکو درخواست واشنگتن مبنی بر قطع روابط با کره شمالی را رد می‌کند.   این درحالی است که خبرگزاری «راشاتودی» نیز به نقل از لاوروف نوشت: اقدامات اخیر آمریکا بود که کره شمالی را به انجام اقدام (متقابل) تحریک کرد.

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, روسیه, کره شمالی

کره‌شمالی: موشک آزمایش شده می‌تواند سراسر خاک آمریکا را هدف قرار دهد

به‌ گزارش ‌ایسنا، بر اساس این گزارش، کره‌شمالی اعلام کرد که آزمایش موشکی اخیر این کشور با موفقیت انجام شده است و این موشک پس از ۵۳ ‌دقیقه پرواز در ارتفاع ۴,۴۷۵ کیلومتری، ۹۵۰ کیلومتر را طی کرده است و با موفقیت به هدف مورد نظر اثبات کرده است.   کره شمالی اعلام کرد که

ادامه »

اتحادیه اروپا, امریکا, جهان, خبر, ژاپن, کره جنوبی, کره شمالی

خودکشی مقام ارشد ارتش چین در بحبوحه تحقیقات فساد

به گزارش خبرگزاری شینهوا، ژانگ یانگ، یکی از اعضای سابق کمیسیون مرکزی ارتش چین به خاطر ارتباط با گیو بوکسیونگ و شو کایهو، ژنرال‌های برکنار شده ارتش چین تحت تحقیق قرار داشت.   خبرگزاری شینهوا به نقل از کمیسیون مرکزی ارتش چین گفت: این تحقیقات ثابت کرد که ژانگ یانگ به شدت قوانین و مقررات

ادامه »

جهان, چین, خبر, فساد