با وجود تحریم‌های آمریکا، سفارشات نظامی روسیه افزایش یافته است

“هدر نائورت” سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در مورد نتیجه بخش بودن سیاست تحریم‌ها علیه روسیه مدعی شده بود: «ما خرسند هستیم که برخی کشورها از خرید تسلیحات و کالاهای روسی دست برداشته اند. طبق ارزیابی ما خسارتی که از این بابت به بودجه دولت روسیه وارد شده بیش از 3 میلیارد دلار است.»

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, روسیه

لاوروف: آمریکا به بهانه مهار روسیه اهداف اقتصادی خود را دنبال می‌کند

سرگئی لاوروف روز شنبه در دیدار با «زیگمار گابریل» وزیر خارجه آلمان، در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ که در آن برخی نمایندگان محافل تجاری آلمان نیز حضور داشتند، گفت: سیاست‌های آمریکا برای بازداشتن روسیه و مجموعه تحریم‌ها که آمریکا عامل آن است، مانع همکاری های تجاری روسیه و آلمان می شود.   خبرگزاری تاس به

ادامه »

آلمان, اتحادیه اروپا, امریکا, جهان, خبر, روسیه

تلاش برای خطرناک نشان دادن روسیه برای امنیت جهانی

روزنامه «کامرسانت»، در تحلیلی نوشته است: این هفته در مونیخ دور جدید «کنفرانس بین المللی مونیخ» در زمینه مسائل امنیتی جهان برگزار می شود که بزرگترین عرصه برای بررسی مشکلات در این زمینه است. بطور مرسوم، سازمان دهندگان این کنفرانس در آستانه این رویداد، گزارش تحلیلی از وضعیت کنونی جهان و تهدیدات اصلی امنیتی آن منتشر

ادامه »

آلمان, امریکا, جهان, خبر, روسیه

مخالفت مسکو و پکن با گروه کاری آمریکا و ۳ کشور اروپایی برای تغییر برجام

وزیر خارجه روسیه با هشدار مجدد در مورد عواقب خطرناک لغو توافق هسته‌ای با ایران، از مخالفت جدی مسکو و پکن با تلاش طرف آمریکایی برای تغییر برجام بر اساس صرفا منافع واشنگتن خبر داد.

ادامه »

آلمان, امریکا, انگلستان, جهان, چین, خبر, روسیه, سوریه, فرانسه

لاوروف: به هر اقدام ضد روسی آمریکا پاسخ متقابل می‌دهیم

سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه به آمریکا هشدار داد که به هر اقدام ضدروسی این کشور پاسخ متقابل خواهد داد و این اقدامات بر اساس اصل متقابل انجام خواهد گرفت.

 

لاوروف روز جمعه در جلسه شورای فدراسیون (مجلس سنا) با اشاره به آمادگی روسیه برای بهبودی روابط با آمریکا یادآوری کرد: ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه نیز روز گذشته در کنفرانس مطبوعاتی به آمادگی مسکو برای رفع اختلافات با واشنگتن اشاره کرد. اما از طرف آمریکا هیچ پیشرفتی در این مساله مشاهده نمی شود.

 

شبکه راشاتودی در پایگاه اینترنتی خود به نقل از وزیر خارجه روسیه نوشت: اقدامات ضدروسی جدیدی را از سوی آمریکا شاهد هستیم. کنگره آمریکا قانون جدیدی را برای مقابله با مخالفان این کشور از راه اعمال تحریم ها تصویب کرده که ماهیت ضدروسی دارد.

 

وی افزود: آمریکا سرکنسولگری روسیه در سافرانسیسکو را تعطیل و ساختمان پنج مرکز دیپلماتیک روسیه در این کشور را غصب کرده است.

 

لاوروف گفت: درصدد تشدید اختلافات با آمریکا نیستیم اما به هر اقدام ضدروسی این کشور بر اساس اصل اقدام متقابل پاسخ می دهیم.
وزیر امور خارجه روسیه در بخش دیگری از سخنان خود، آمریکا را به دخالت در انتخابات روسیه متهم کرد.

 

به گزارش خبرگزاری اینترفاکس، لاووف گفت: آمریکا در انتخابات روسیه دائما مداخله می کند و رئیس جمهوری روسیه بارها نمونه های مشخص این دخالت را برشمره است.

 

وزیر خارجه روسیه گفت: سفارت آمریکا در روسیه به این نوع اقدامات می پردازد. ازجمله بارها دیپلمات های این کشور در اجتماعات اعتراضی مخالفان دولت روسیه و ازجمله مخالفان خارج از احزاب قانونی شرکت کرده اند.

 

وی با بیان اینکه دیپلمات ها باید اوضاع کشور محل ماموریت را رصد و به کشور خود گزارش دهند، افزود: اما شرکت در امور سیاسی با گردآوری مخالفان دولت و تعلیم آنها مغایر کنوانسیون وین در امور دیپلماتیک است.

 

لاوروف گفت: در اوکراین نیز شاهد بودیم که سفارت آمریکا در فراهم آوردن مقدمات کودتا و براندازی حکومت این کشور (در سال 2014) شرکت داشت.

 

روابط روسیه و آمریکا در سال های اخیر به دلیل مسائلی همچون مناقشه اوکراین تیره شده و واشنگتن چند بسته تحریم های اقتصادی و مالی در مورد مسکو وضع کرده است.

ایرنا

«ساکاشویلی» رئیس‌جمهور سابق گرجستان امروز در اوکراین بازداشت شد

به گزارش خبرگزاری تاس، «میخائیل ساکاشویلی» رئیس جمهور پیشین گرجستان و رهبر مخالفان دولت در اوکراین امروز به اتهام تلاش برای سرنگونی دولت اوکراین بازداشت شد.   بازداشت ساکاشویلی در حالی انجام می شود که وی از سوی رهبران اوکراین به عنوان فرماندار «اودسا» انتخاب شده بود.   به نوشته تاس، ساکاشویلی در سقف خانه

ادامه »

اکراین, جهان, خبر

روسیه سوسیالیسم می‌خواهد – به‌همدستان پوتین و غارتگران منابع ملّی روسیه اعتماد نکنید

گفتگویی با دکتر سلاوا تتکین، کمونیست پرسابقهٔ روس دربارهٔ نگرش امروز مردم روسیه نسبت به اتحاد شوروی سابق و نسبت به ولادیمیر پوتین   دکتر سلاوا تتکین، عضو پرسابقهٔ حزب کمونیست فدراسیون روسیه، نمایندهٔ‌ سابق ”دوما “از حزب کمونیست، و مشاور ارشد دبیرکل حزب کمونیست روسیه، در پاسخ به این پرسش که چه درصدی از

ادامه »

جهان, دیدگاه, روسیه, گفتگو

وزارت امور خارجه روسیه در نظر دارد تا دو دیپلمات سوئدی را از مسکو اخراج کند

به گزارش ریانووستی، این اقدام در پاسخ به اقدامات دولت سوئد بر ضد روسیه است با این حال تاکنون وزارت امور خارجه روسیه و سوئد درباره علت چنین تصمیمی اظهار نظر نکرده‌اند.   اواخر ماه سپتامبر، پیتر اریکسون، سفیر سوئد در مسکو، در مصاحبه با خبرگزاری ریانووستی گفته بود که “استکهلم نگران مداخله احتمالی روسیه

ادامه »

جهان, خبر, روسیه, سوئد

روسیه یک هواپیمای جاسوسی آمریکا را رهگیری کرد

وزارت دفاع روسیه اعلام کرد: جنگنده سوخو-30 نیروی هوافضای روسیه، هواپیمای جاسوسی آمریکایی «پی-هشت ای پوسیدون» را بر فراز آبهای بین المللی دریای سیاه رهگیری کرد.   در بیانیه روز سه شنبه وزارت دفاع روسیه آمده است: سامانه کنترل هوایی روسیه بر فراز دریای سیاه هدفی را شناسایی کرد که با سرعت به مرزهای کشور

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, روسیه