در حالیکه آسانژ می‌گوید انگلیس به‌دنبال تحویل او به امریکاست این کشور برای استرداد آسانژ برنامه‌ریزی می‌کند

دولت آمریکا سال گذشته از شکایت بر علیه جولیان آسانژ بنیانگذار ویکی‌لیکس خبر داده بود و بعد از مدتی اف بی آی از آغاز تحقیقات بر علیه این سایت خبر داد که ابعاد شگفت‌آوری از آن فاش شده است.

ادامه »

امریکا, جهان, حقوق بشر, خبر, ویکی‌لیکس

ویکی‌لیکس برخی اخبار درباره جولیان آسانژ را رد کرد

سایت افشاگر ویکی لیکس ضمن رد برخی اخبار درباره ‘جولیان آسانژ’ بنیانگذار ویکی لیکس، به خبرنگاران توصیه کرد که درباره 140 موضوع ‘دروغ و افتراآمیز’ در مورد وی خبر و گزارش تهیه نکنند.

ادامه »

استرالیا, امریکا, انگلستان, جهان, خبر, روسیه, عراق, عربستان سعودی, ویکی‌لیکس

چین خواستار توضیح آمریکا در ارتباط با خرید تجهیزات جاسوسی شد

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، وزارت خارجه چین با اننتشار بیانیه‌ای خواستار توضیح آمریکا در ارتباط با خرید تجهیزات جاسوسی در سفارت‌خانه‌های این کشور شد.

ادامه »

امریکا, جهان, چین, حقوق بشر, خبر, شرق آسیا, ویکی‌لیکس

درخواست سازمان ملل از انگلیس برای خروج آزادانه آسانژ از سفارت اکوادور

کارشناسان حقوقی سازمان ملل از مسئولان انگلیس خواسته‌اند که به بنیانگذار وبسایت افشاگر ویکی‌لیکس اجازه دهند سفارت اکوادور در لندن را بدون هراس از دستگیری یا استرداد ترک کند.

ادامه »

اکوادور, امریکا, انگلستان, جهان, حقوق بشر, خبر, ویکی‌لیکس

آسانژ توافق اکوادور برای پایان دادن به اقامتش در سفارتخانه این کشور در لندن را رد کرد

وکیل جولیان آسانژ بنیانگذار وبسایت افشاگر ویکی‌لیکس اعلام کرد، توافق اعلام شده از سوی رئیس جمهوری اکوادور برای پایان دادن به اقامت آسانژ در سفارت این کشور در لندن قابل قبول نیست.   به گزارش ایسنا، بری پولاک، وکیل جولیان آسانژ بنیانگذار وبسایت افشاگر ویکی لیکس به روزنامه تلگراف تصریح کرد: این کاملا صحبت غلطی

ادامه »

اکوادور, امریکا, انگلستان, جهان, حقوق بشر, خبر, ویکی‌لیکس

قوانین جدید محدود کننده دولت اکوادور برای آسانژ

مقام‌های سفارت اکوادور در لندن برای موسس وبسایت افشاگر ویکی‌لیکس قوانین جدید محدودیتی اعمال کرده‌اند که از جمله آن می‌توان به عدم استفاده از تلفن و ملاقات کننده اشاره کرد.

 

به گزارش ایسنا به نقل از شبکه خبری راشاتودی، جولیان آسانژ، موسس این وبسایت افشاگر اخیرا خودش را در ساختمان این سفارتخانه در لندن منزوی یافته است. در مارس سال جاری میلادی، دسترسی وی را به اینترنت پس از آن متوقف کردند که در توئیترش واکنش دولت لندن را به مسموم شدن سرگئی و یولیا اسکریپال، جاسوس سابق و دو جانبه سابق روس و دخترش در سالزبری مورد انتقاد قرار داد و همچنین مناقشه اسپانیا با دولت منطقه‌ای و خودمختار کاتالونیا را نکوهش کرد.

 

دولت اکوادور گفته است که آسانژ قوانین و تعهدات مکتوب در عدم انتشار مطالب مداخله جویانه در امور کشورهای دیگر را نقض کرده است.

 

ماریا فرناندا، وزیر خارجه اکوادور تاکید کرد که آسانژ هنوز به اینترنت دسترسی ندارد و این درحالیست که گفتگو میان دولتهای کیتو و لندن درباره تصمیم گیری سرنوشت وی هنوز در جریان است.

 

وی ادامه داد: ما به دنبال یافتن راه حلی برای این مساله هستیم.

 

ویکی‌لیکس مدعی است که به دستور آمریکا این انزوا علیه آسانژ اعمال شده است.

 

آسانژ از ژوئن 2012 در محل سفارت اکوادور در لندن اقامت دارد.

 

به دنبال یافتن دوران ریاست‌جمهوری «رافائل کورآ» و آغاز ریاست‌جمهوری «لنین مونرو» در اکوادور، محدودیت‌هایی برای جولیان آسانژ اعمال گردیده است

سفارت اکوادور دسترسی جولیان آسانژ به اینترنت را قطع کرد

نشریه ایندیپندنت روز پنجشنبه با اشاره به توییت های جنجالی جولیان آُسانژ بنیان‌گذار سایت افشاگر ‘ویکی لیکس’، از تصمیم دولت اکوادور مبنی بر قطع دسترسی او به اینترنت خبر داد.

ادامه »

اکوادور, انگلستان, جهان, خبر, سوئد, ویکی‌لیکس

اسنودن: فیسبوک درآمد زیادی از فروش اطلاعات کاربرانش دارد

به گزارش یورونیوز، به اعتقاد ادوارد اسنودن کارمند پیشین سازمان های اطلاعاتی ایالات متحده، فیسبوک بواسطه تبادل اطلاعات درآمد هنگفتی دارد.   اسنودن در یکی از توییت هایش می نویسد: « فیسبوک درآمد زیادی از فروش اطلاعات خصوصی میلیون‌ها نفر از اعضای این شبکه اجتماعی دارد. و این فروش اطلاعات فراتر از انتظارات و پیش

ادامه »

اسنودن, امریکا, جهان, حقوق بشر, خبر

اسنودن: فیس بوک یک شرکت مراقبتی است

‘ادوارد اسنودن’ مامور سابق سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا)و افشاگر برنامه’پریزوم’ که هم اکنون در روسیه پناهنده است،درتازه ترین اظهارات، در باره شبکه اجتماعی فیس بوک گفت که این شبکه یک شرکت نظارتی و مراقبتی است.

ادامه »

اسنودن, امریکا, جهان, خبر, روسیه

ویکی‌لیکس و شکست عملیات پنجه عقاب

باند فرودگاه واقع در صحرای طبس برای چندین سال مورد بهره برداری ارتش آمریکا قرار داشت که از طریق آن کمک های لجستیکی خود را به مجاهدین افغان می رساند که در حال نبرد با ارتش شوروی بودند.   روس‌ها (اتحاد شوروی) بارها و بارها به شاه اعتراض کردند که چرا باند صحرای طبس را

ادامه »

امریکا, ایران, گزارش, ویکی‌لیکس